Leliaert maakt van hobby zijn beroep Bzr 20 ET Vertrouwd adres BOVRG Garantie Gecontroleerde kilometerstand BOVRG-OCCRSIOnS.nl W DUIVENSPORT Aardenburger aan de slag bij 'stal Gyselbrecht' in het Belgische Knesselare BOVAG Willeboordse naar WK voor landenteams Sander Bos zesde op NK kitesurfen Van der Meet verliest twee tiebreaks Kerkhove met sprong naar plaats 597 dinsdag 26 oktober 2010 ZSBW door Fredl Raboet AARDENBURG - Van je hobby je be roep maken. Het is weinigen, ze ker in de duivensport, gegund. Fre- derik Leliaert uit Aardenburg, 34 jaren jong, gaat het proberen. Hij gaat de uitdaging aan. Per 1 januari 2011 gaat hij de duivensport beoefe nen in de 'stal Gyselbrecht' in het Belgische Knesselare. Hij begint aan het seizoen onder de naam Gy- selbrecht-Leliaert. De familie Gyselbrecht is een gro te gevestigde naam in de interna tionale duivensport. Japanners en Thai's, waar de duivensport im mens populair is, zijn er kind aan huis. Frederik spreekt over de grootste uitdaging in zijn leven. Een leven waarin hij op zijn acht ste kennismaakte met de duif Op de terugweg van een schooldag op basisschool Öp Dreef zag hij een duifje oververmoeid in het gras zit ten, pakte het mee en stopte het thuis in een kooitje. Hij verzorgde het en liet het weer los. Die duif was weg, maar anderen kwamen in Frederiks leven. Op zijn tiende timmerde vader Harry een hokje voor hem en Frederik was duiven melker. Na wat omzwervingen, on der meer een tripje door Australië, werd het leven serieuzer. Hij ont moette Saskia en ging werken in de meubelzaak van vader Harry Frederik Leliaert in zijn duivenhok in Aardenburg. en begon in 2003 fanatiek met de duivensport. Hij nam de renstal over van Dees van Kerkhoven uit Terhofstede die wegens privé-om standigheden moest stoppen. Fre derik: „De hokken stonden er al eerder dan dat ik hier woonde." De duiven van Dees werden 'over- gewend'. Hij moest in die beginfa se wel een aantal keren naar Ter hofstede, omdat de duiven von den dat daar hun thuis was maar dat mocht de pret niet drukken. Frederik bleek het in de vingers te krijgen. In 2007, op een zaterdag om vier uur, meldde een tweejarige blau we doffer zich aan de Christiaan- senstraat. Die doffer was 's mor gens om zeven uur gelost in Bor deaux. Het was de eerste interna tionaal. Een jaar later flikte diezelf Ruto kopen? Rlle occasions met BOVRG Garantie en Rationale Ruto Pas foto Mark Neelemans de doffer, Dees (naar Dees van Kerkhoven) genoemd, het weer. Nu vanuit Narbonne. Hij kwam weer van over de kerktoren Van het Belgische Middelburg. De an dere dag stond er al een makelaar aan de deur. Dees werd verkocht. Ging naar ene Uchiyama in het verre Japan. Frederik: „Die meneer Uchiyama zie ik nog elk jaar tij dens een duivendag in het Bel MIDDELBURG - Elisabeth Wille- boordse neemt zaterdag met de Nederlandse vrouwenploeg deel aan het wereldkampioenschap ju do voor landenteams. De Middelburgse is één van de acht judoka's die geselecteerd zijn voor het toernooi in het Turkse Antalya. Naast Oranje doen ook Japan, Frankrijk, China, Duitsland, Brazi- lië, Tunesië en Turkije mee. De landen gaan met elkaar de strijd in de gewichtsklasses -52, -57, -63, -70 en +70. Een team trekt aan het langste eind bij drie of meer gewonnen partijen. Het Nederlands kampioenschap van eind november laat Wille- boordse aan zich voorbij gaan. De viervoudig nationaal kampioene heeft zich afgemeld. De titelstrijd past niet in haar planning. DUBBELE CIJFERS Goes noteert pas de vijfde dubbele bekerzege. Lees er meer over op RudeStats: www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl gische Nevele. Dan buigt hij als een knipmes voor me met de woorden 'Dees is a very good pi geon'. Afgelopen jaar won Frederik op- nieuw het concours vanuit Bor deaux. Nu nationaal. Dit met keer met Horus, een drie jaar jongere broer van Dees, want het kweek- koppel zit nog steeds bij Frederik. Nu gaan de duiven bij Frederik weg. „Toen ze het me vroegen had ik amper vijf minuten bedenktijd no dig want zo'n kans krijg je nooit meer. Mijn vader vond dat ik het moest doen. Het moet proberen. Ik word er de man voor de vlieg- duiven op de grote fond. Zo'n 120 vliegduiven, doffers op we duwschap, krijg ik onder mijn hoe de. Er is nog meer personeel. We zijn met een man of drie. De één doet de kweek en de andere de jonge duiven. Zo heeft ieder zijn taak. Het worden lange werkdagen zeker in het seizoen. Van 's mor gens zeven tot half tien 's avonds zal geen uitzondering zijn. De ver zorging en traifiing maken naast de kwaliteit immers de kampioe nen. Ik heb een contract voor een 38-urige werkweek getekend, maar daar zal het niet bij blijven. Ik blijf in Aardenburg wonen. De afstand tussen Aardenburg en Knesselare is zo'n 15 autominuten. Ik ga er voor honderd procent tegenaan." SC HEVEN ING EN Sander Bos is op de zesde plaats geëindigd tijdens het Nederlands kampioenschap kitesurfen in Sche- veningen. De negentienjarige Yer- sekenaar werd vorig jaar nog acht tiende op het NK, dit jaar deed hij het beduidend beter en hield 34 deelnemers achter zich. Bos doet pas drie jaar aan kitesurfen. ISTANBUL Voor de tweede keer achter elkaar is tennisster Angelique van der Meet uitgeschakeld in de eerste ronde van een 25.000 dollartoer- nooi. De negentienjarige speelster uit 's-Heer Abtskerke was gisteren in Istanbul niet opgewassen tegen de Fran^aise Irena Pavlovic, die de nummer 196 van de wereld is en dus 200 plaatsen hoger staat dan de Zeeuwse. De setstanden waren 7-6 7-6. MIDDELBURG Tennisster Lesley Kerkhove heeft een sprong van 49 plaatsen ge maakt op de wereldranglijst. Op de ranking die gisteren uitkwam, vond de Zierikzeese zich terug op de 597e plaats. Een week eerder was ze de nummer 646. Lesley Kerkhove dankt haar bijzon dere stijging - maar één keer maak te ze een grotere stap - aan haar plaats in de halve finales van een 10.000 dollartoernooi in Antalya. Volgende week speelt ze daar we derom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34