Streep door kazerne Yerseke Aangebraden 8EVELAN DEN-THOL EN 18 en 19 BEZWAAR Reimerswaal moet planologisch huiswerk opnieuw doen TNO meet trillingen aan spoor Goes 17 20 en 21 Breuk binnen fractie Leefbaar Reimerswaal Nieuwe burgemeester 7 december bekend Herdenkingszuil op Franse begraafplaats almanak Goes bekijkt manco's van nieuw verkeersplein Dinsdag 26 oktober 2010 door Luc ©ggel YERSEKE - De gemeente Reimers waal heeft zichzelf onterecht een bouwvergunning verleend voor een nieuwe brandweerkazerne aan de Burenpolderweg in Yerse ke. Dat heeft de bestuursrechter in Middelburg bepaald. Een aantal omwonenden onder lei ding van Kees Bakker maakte be zwaar tegen het plan, omdat het bouwblok aan twee zijden wordt overschreden. Het gebouw komt volgens Bakker zo te staan dat de achterliggende garages niet meer met goed fat soen kunnen worden gebruikt. Bo vendien zou de gemeente eerder gemaakte afspraken over de bereik baarheid niet zijn nagekomen. Daarnaast wordt gevreesd voor schaduwwerking en aantasting van de privacy. De bezwaren zijn eerder onge grond verklaard door de bezwaren- commissie, waarop Bakker naar de rechter stapte. Die oordeelt nu dat Reimerswaal zichzelf geen bouw vergunning had mogen geven, om dat geen ontheffing is verleend voor de overschrijding van het bouwblok. Daardoor is het plan in strijd met het ter plekke geldende bestemmingsplan. De uitspraak betekent dat de bouw flink is vertraagd, omdat de kazerne nu niet kan worden ge bouwd zoals de bedoeling was. Bakker heeft in juni voorgesteld om de kazerne een meter te ver plaatsen, zodat het probleem zou zijn opgelost. Burgemeester Jan Huisman zei toen dat het bestem mingsplan die ruimte niet bood en dat een nieuwe planologische procedure maanden vertraging zou opleveren. Huisman vindt niet dat de ge meente slordig is geweest. „Ik zou eerder willen spreken van een on volkomenheid. Die procedures zijn zo razend ingewikkeld. Dat er GOES - Met een valproef aan de Willem Zelleweg/ Breitnerstraat en Patijnweg in Goes verzamelt TNO maandag informatie over trillin gen aan het spoor. De proef waarbij een blok van 1200 kilogram van af verschillende hoogten werd neergelaten, le vert neutrale gegevens op voor het uiteindelijke ontwerp van de spoorbak die Goes wil laten aan leggen. Sensors (zie inzet foto) op diverse afstan den in de Breitnerstraat en de Patijnweg legden de trillingsniveaus vast. De bak moet geluid 'en trillingen van goederentreinen flink verminderen. TNO heeft verder twee vaste meetpunten op het spoor ingericht. Onderzoeksbureau Peutz meet in acht woningen, in verschillende ruimten. De re sultaten van alle metingen zijn begin volgend jaar een foutje wordt gemaakt, is inhe rent aan het proces." Hij wil ook niet spreken van een tegenvaller. „Als iemand naar de rechter stapt, moet je er rekening mee houden dat dit de uitkomst kan zijn." Huisman wil wel dat de kazerne aan de Burenpolderweg er zo snel mogelijk komt. De brandweer van Yerseke zit sinds de sloop van de oude kazerne - die op dezelfde plek stond als waar de nieuwe moet komen - op een tijdelijke lo catie aan de Industrieweg, maar die situatie kan niet te lang duren. Voor de nieuwe kazerne is zes ton uitgetrokken. Aanvankelijk werd uitgegaan van vijf ton. Leger des Heils Tholen probeert nog een keer goed pand te vinden Tip? bevelanden@pzc,nl/tholen@pzc.nl YERSEKE Het Reimerswaalse raadslid Thea Laban-Mos uit Yerseke is met on- middelijke ingang uit haar partij Leefbaar Reimerswaal gestapt. Dat heeft zij vrijdagavond besloten naar aanleiding van 'interne partij perikelen', aldus een persverkla ring. Laban, die na de gemeente raadsverkiezingen in maart met voorkeurstemmen in de raad is ge komen, zal. op persoonlijke titel haar activiteiten als raadslid voort zetten. Ze wil verder niet op de kwestie ingaan. Leefbaar Reimers waal heeft nu nog twee zetels. KAPELLE Kapelle moet nog even wachten voordat de nieuwe burgemeester bekend wordt. Pas op 7 december zal de gemeenteraad een besluit ne men. Volgens een woordvoerster van de provincie is geen sprake van vertraging in de procedure. „Na de bekendmaking van de pro fielschets kort vóór de zomer is ge wacht met de openstelling vart de vacature tot september. Het heeft gewoon niet zo veel zin dat in de zomer te doen." Er zijn 28 kandida ten voor de burgemeesterspost. KAPELLE Op de Franse militaire begraaf plaats in Kapelle is door de Oor logsgravenstichting een zuil ge plaatst, waarin 'zeer binnenkort' een namen- en bezoekersregister komt. Volgens burgemeester Siebe Kramer is het nog wachten op een kettinkje om aan de twee boekjes te bevestigen. In het namenregister staan de namen en locaties van ge sneuvelden. In het bezoekersregis ter kan iedereen een boodschap achterlaten. De zuil is te vinden links van de ingang. bekend. De gemeente Goes wil daarna zaken doen met Prorail: of een spoorbak (kosten: 40 miljoen euro) aanleggen of de goederentreinen permanent begrenzen op 60 kilometer per uur, zoals Prorail onlangs als alternatief heeft aange dragen. foto Ronald den Dekker video op www.pzc.nl/bevelanden Tip? redactie@pzc.nl Het ging al de hele dag over eten op dat Middelburgse kantoor. Het be gon met een discussie over nut en noodzaak van boodschappenlijstjes. Waar de één haar echtgenoot nog op pad stuurt met memoblaadjes, loopt de ander in de supermarkt heel modern te zijn met een hippe tele foon voorzien van digitale bood schappenlijst van 's lands bekendste grootgrutter. De discussie nam een verrassende wending toen een colle ga bekende eigenlijk liever vegetariër te willen zijn maar uit pure gemak zucht toch maar zijn vork in een stu kje vlees of vis te prikken. Snijden in vlees of vis kan hij desondanks nog steeds moeilijk over zijn hart ver krijgen. „Ik ben wat dat betreft een vieze eter. Bij zo'n kippenpoot of bief stuk zie ik het beest gewoon lopen. Alleen als het vlees licht is aangebra den, heb ik er minder moeite mee."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25