'Wij omarmen Jubileumconcert 110-jarig Apollo Pakjesboot legt op 13 november aan Rondleiding door nieuw aquaduct Pompoenen snijden op kinderboerderij dinsdag 26 oktober 2010 door Annemarie Zevenbergen Vlissingen 'omarmt' het plan voor een Panorama Walcheren, maar wil daar geen geld insteken. Evenmin laat de gemeente zich vastpinnen op een locatie, in dit geval de voormalige Zware Plaat werkerij van de Schelde. Dat was de boodschap die Vlissings wet houder Rob van Dooren gistermid dag overbracht aan de Stichting Pa norama Walcheren. De Stichting presenteerde het on derzoek dat zij had laten verrich ten naar de haalbaarheid van de plannen om in de plaatwerkerij een Panorama Walcheren onder te brengen. Niet alleen een panora ma van Walcheren overigens, van zo'n 14 meter hoog en een diame ter van 40 meter. Daarnaast komt er ook een 350 meter lange panora mische afbeelding van de Zeeuwse kust, 'opgebouwd' uit panelen van vijf bij tweeënhalve meter. Om het publiek meer spanning te bieden dan in een traditioneel pa norama, zoals dat van Mesdag in Scheveningen, worden er interac tieve elementen toegevoegd. Het onderzoek naar de haalbaarheid van de plannen, 'Panorama Wal cheren, een gouden kans voor Vlis singen', werd gedaan door studen ten van de Roosevelt Academy. De gemeente Vlissingen heeft de Plaat werkerij de komende drie tot vier jaar beschikbaar gesteld aan de Stichting. In het atelier daar wordt nu hard gewerkt aan de panelen. Van Dooren: „Het begon mis schien als een droom, maar er is in middels goed over nagedacht. De komende jaren zal alles strak uitge werkt moeten worden. Vlissingen staat zeer positief ten opzichte van dit plan. Het heeft zeker potentie. Ook voor Vlissingen. Het is dan ook van belang dat er een goed ex ploitatieplan komt, want de ge meente gaat er geen geld voor uit trekken. Het is een privaat initia tief dat we van harte toejuichen. Ik hoop dat de Stichting en ge meente goed met elkaar in overleg blijven. We willen ons nu nog niet vastpinnen op de Plaatwerkerij. Misschien blijkt gaandeweg wel dat een andere locatie beter is. Wij hebben ook nog andere ideeën voor die plaatwerkerij. Plannen die geld in het laatje brengen." Een idee voor het panorama Walcheren in de voormalige Zware Plaatwerkerij Muziekvereniging Apollo uit Domburg op een ansichtkaart uit 1905/1910. foto Zeeuws Archief, collectie Vreeke door Selma Osman DOMBURG - De jubilerende muziek vereniging Apollo blikt zaterdag 30 oktober met optredens van ver schillende gasten terug op het afge lopen decennium. 2010 is door de 110-jarige brassband uitgeroepen tot feestjaar. In tegenstelling tot tien jaar geleden staat de jarige mu ziekvereniging nu stil bij de recen te geschiedenis. Voor het jubileumconcert in de theaterzaal van De Parel in Dom burg is een koor van Domburgse gaaischieters en ringrijders samen gesteld. Deze groep van ongeveer vijftig man zingt 'ouwerwesse' lie deren. Dat deden zij ook op Apol lo's eeuwfeest in 2000. Een paar jaar geleden luisterde de brass band op haar beurt weer feestavon den van deze verenigingen op. De andere gasten van de jubileum avond zijn zanger Olof Sinke uit Domburg en solisten Dik van Doorn en Joop de Haan van brass band Rijnmond, met wie Apollo herhaaldelijk heeft opgetreden. De Domburgse muziekvereniging was meer dan de helft van zijn be staan een fanfare. In 1970 verander de het orkest in een brassband met louter koperblazers en slag werk. Ongeveer de helft van de 65 leden van Apollo is jeugd. Geen slechte score in een tijd dat veel muziekge zelschappen kampen met een ge brek aan jongeren. Toch leunt Apollo volgens voorzitter Harm Koops niet achterover. „Ook wij zijn constant op zoek naar jonge le den; we moeten er wel voor zor gen dat de vereniging ook in de toekomst kan blijven bestaan." Het jubileumconcert van Apollo is gratis en begint om 19.30 uur. MIDDELBURG Sinterklaas is weer onderweg naar Nederland. De Sint neemt dit jaar zestig zwarte pieten mee. Zijn schip, Pakjesboot nr 7, legt op zater dag 13 november aan bij de Punt in Middelburg. Om 13.30 uur komt de Sint aan bij de Beatrixbrug, waar hij wordt verwelkomd door burge meester Koos Schouwenaar. Nadat Sinterklaas van boord is gestapt, gaat hij te paard naar de Middel burgse Markt. MIDDELBURG Automobilisten moeten een paar maanden langer wachten tot zij door de nieuwe tunnel onder het Kanaal door Walcheren bij Middel burg mogen. Maar voor nieuwsgie rigen is het wel mogelijk op 6 no vember al een kijkje te nemen in het Dampoortaquaduct. Van 10.00 tot 16.00 uur geeft Rijkswaterstaat toegang tot de tunnel. De ingang van het aquaduct is aan de kant van de Kleverskerkseweg. MIDDELBURG Bij kinderboerderij de Klepperhoe ve in Middelburg is het woensdag Halloween. Kinderen van 6 tot 12 jaar kunnen die dag op de boerde rijzolder pompoenen uitsnijden onder begeleiding van medewer kers van de Klepperhoeve. De pom poen mag natuurlijk mee naar huis. Als er tijd over is, mogen de deelnemers de dieren voeren. Mee doen kost 2,50 euro per kind. De ac tiviteit is van 13.30 tot 15.00 uur. Train het hele lichaam zonder spieren te overbelasten. Roeien versterkt de spieren en is een echte calorieën killer, u verbrandt wel 400 calorieën in een halfuur! Middels de digitale computer worden roeibewegingen, calorieverbruik en tijdsduur gemeten. Uitgerust met instelbare weerstandniveaus om de training te intensiveren. Lichtgewicht, waardoor de roeimachine gemakkelijk op te bergen is. Belastbaar tot max. 100 kilo Lichtgewicht Eenvoudig zelf te monteren Comfortabele zitting op rolsysteem Normaal 170,05 I X BON ROEITRAINER 1 Hierbij bestel ik (aantal) x de Roeitrainer a 139,95" (55101) l I Inclusief verzendkosten van €4,50. Levertijd met bon 10 werkd3gen levertijd webwinkel 2 I werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling I telefonisch of per mail door te geven. I VOORLETTERSVOORNAAM 1 NAAMOM OV ADRES I POSTCODEPLAATS TELEFOON I E-MAIL 1 GEBOORTEDATUM J Hierbij machtig ik Wegener Gezondheidswinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af té schrijven. I BANK-/GIROREKENING J HANDTEKENING i Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, i o.v.v. 'gezondheid en bewegen', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de I Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl I treft u nadere Informatie aan Categorie Gezondheid en Bewegen GEZONDHEIDS. - ai» m-mmm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22