Stadsmanager mag jaar door Vissersdorp grijpt terug Gedicht Hans Warren op gevel Middelburg TNO meet trillingen aan spoor Goes BINNENSTAD Gemeente Vlissingen is tevreden Arnemuiden moet meer uitstraling krijgen, vinden bewoners en ondernemers. Ze hebben de gemeente mee. Er komt een plan ter opwaardering. Rode draad: het maritieme verleden. dinsdag 26 oktober 2010 GOES - Met een valproef aan de Breitnerstraat en Patijnweg in Goes verza melt TNO maandag informatie over trillingen aan het spoor. De proef waar bij een blok van 1200 kilogram vanaf verschillende hoogten werd neergela ten, levert gegevens op voor het uiteindelijke ontwerp van de spoorbak die Goes wil laten aanleggen. De bak moet geluid en trillingen van goederen treinen verminderen. TNO richtte verder twee vaste meetpunten op het spoor in. Onderzoeksbureau Peutz meet in acht woningen. De resultaten van alle metingen zijn begin volgend jaar bekend. foto Ronald den Dekker door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Over het stadsmana- gement in Vlissingen is de gemeen te zo tevreden dat ze het project ook een tweede jaar laat doorgaan. Dan moet voor ondernemers zicht baar worden wat achter de scher men allemaal wordt gedaan. In een evaluatie over het eerste jaar stadsmanagement in Vlissin gen schrijft de gemeente dat het stadsmanagement, onder leiding van Joop van Bel, heeft voldaan aan alle gemaakte afspraken. Zo is de veiligheid in de binnenstad ver groot, de uitstraling verbeterd, het evenementenprogramma uitge breid, de informatievoorziening naar ondernemers en pandeigena- ren verbeterd, heeft die groep meer georganiseerd en worden ook klanten beter geïnformeerd. Wat de gemeente concreet ziet is dat 35 ondernemers zich actief heb ben opgesteld in werkgroepen of initiatieven. Ook waren er initiatie ven als de Vlissingse Pluim, passan tentellingen en -enquêtes, het Sin terklaashuis en het bloemenpro- ject. Verder is de leegstand niet ver der verhoogd en was de parkeerkel der van de Fonteyne het afgelopen jaar beter bezet. Er stonden 38 pro cent meer auto's en die bleven ook nog eens langer. Wel merkt de gemeente op dat ook andere factoren hebben bijge dragen tot die hogere bezettings graad, zoals de betere bewegwijze ring en het feit dat in de Fonteyne nu meer winkels zijn. De gemeente concludeert in het verslag dat samenwerking tussen ondernemers onderling en de ge meente 'positieve invloed heeft ge had op het gevoel samen de schou ders eronder te zetten.' Ook de fi nanciën lopen zoals gepland. Per jaar wordt 90.000 euro uitgetrok ken voor stadsmanagement. Daar in zitten het salaris van Van Bel, kantoorkosten en projectkosten. Het project zou twee jaar duren, mits er tevredenheid zou bestaan. Omdat dat het geval is, bij de ge meente althans, gaat het stadsma nagement zijn tweede jaar in. Nu gaat het erom nog meer te commu niceren naar ondernemers, en dat zij ook echt te zien krijgen wat ach ter de schermen nog voor hen wordt gedaan. OPWAARDERING ARNEMUIDEN door Carla van de Merbel Arnemuiden kan wel een oppepper gebrui ken. Zowel uiterlijk (het dorp mag wel mooier en levendi ger) als innerlijk (bewoners zou den zich meer verbonden moeten voelen met elkaar). De gemeente Middelburg werkt, in nauw over leg met een groep Arnemuidena- ren, aan een opwaarderingsplan. Realisatie hiervan moet de bewo ners weer tevreden en trots maken op hun dorp. Een aantal veranderingen staat al vast. Zo wordt volgend jaar de ver- keersroute door het dorp, vanaf het spoor tot de rotonde richting snelweg, drastisch heringericht. Het Schuttershof en de Nieuw- landseweg worden een dertig-kilo- meter-gebied. De kruising met de Langstraat en de Clasinastraat wordt een soort plein. Andere plannen verkeren nog in een minder concreet stadium. De winkelstraten, bijvoorbeeld, moe ten een impuls krijgen. Zo is de Markt, sinds het vertrek van de su permarkt, wat stil geworden, vin den ondernemers en bewoners. Bedoeling is om de weekmarkt weer terug te laten keren op de Markt. Om alvast wat meer leven in de brouwerij te brengen, wordt op 19 november een winterfair ge houden op de Markt en in de Langstraat. Voor de langere termijn zullen de winkelstraten het vooral moeten hebben van nieuw straatmeubilair en versieringen. Uitgangspunt hier bij is het maritieme verleden van Arnemuiden. Gedacht wordt aan schilderingen van scheepstaferelen op blinde muren, afvalbakken in de vorm van scheepshoorns, meer palen die op het nieuwe plein zor gen voor een afscheiding tussen voetgangersdeel en weg en sil houetten van oude vissersschepen in het water bij de Oude Haven weg. „Overal moet je kunnen zien: dit is Arnemuiden", zegt Joost Lie- vense, projectleider van de ge meente. „Arnemuidenaren moe ten weer trots worden op hun dorp." En: 'de buuzen' komen terug! De metalen reling bij de voormalige gymzaal in de Clazinastraat, dé hangplek van Arnemuiden, moest twee jaar geleden wijken vanwege nieuwbouw. Sindsdien liggen de buizen in de gemeenteopslag. Ze komen, in de vorm van een scheepssilhouet, terug in de buurt van hun oorspronkelijke plaats. In welke vorm en in welk tem po de opknapbeurt van Arne muiden precies zal uitpakken, hangt af van het geld. De gemeen te heeft een aanvraag voor een Eu ropese subsidie lopen. Begin de cember wordt duidelijk of ze die krijgt. Als de subsidie niet wordt toegekend, zal een deel van de plannen op de lange baan moeten worden geschoven. Het opwaarderingsplan Arnemui den wordt volgende week woens dag (3 november) tijdens de wijk- tafel in De Arne gepresenteerd. Aanvang: 20.00 uur. Eén van de ideeën om Arnemuiden een maritiemer aanzien te geven: silhouetten van hoogaarzen bij de steigers in het water voor de Oude Havenstraat, zichtbaar vanaf de A58. fotomontage ontwerpbureau SpelierCo Meerding Digitaliseren van uw oude LP's De Powerplay LP is een USB platenspeler waarmee u zeer eenvoudig uw vinyl kunt overzetten naar uw PC of MAC met de bijgeleverde USB kabel. Zo zorgt u ervoor dat uw LP's en singles gedigitaliseerd worden en de kwaliteit gewaarborgd blijft. Met de bijgeleverde software is het kinderspel om de tracks te importeren in iïunes en kunt u ze beluisteren met de iPod/iPhone. De Powerplay LP krijgt zijn voeding vanuit de PC/Mac en kan ook gebruikt worden met alle Laptops. Voor meer informatie kunt u terecht in onze webwinkel. Adviesprijs €69,- •exclusief 5.95 verzendkosten categorie/diversen door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Op de zijgevel van Restaurantje Nummer 7 in Middel burg is het gedicht Poseidon van de in 2001 overleden Zeeuwse schrij ver en dichter Hans Warren aange bracht. Zaterdag om 16.00 uur wordt het gedicht op de muur in de Brakstraat officieel onthuld. Dat wordt gedaan door wethouder Ed de Graaf. Warrens voormalige levenspartner Mario Molegraaf is erbij aanwezig. Hij zal het gedicht voordragen. Het gedicht is het zesde dat in de serie Sprekende Gevels op een Middelburgse muur is verschenen. Het project van de werkgroep poë zie van de Kunst- en Cultuurroute in Middelburg is vorig jaar juli be gonnen. Doel is in totaal zo'n 25 gedichten in de stad te plaatsen. Thema is 'zee en land'. Alleen het eerst onthulde gedicht, Posters van Joop Buma bij het voormalig post kantoor in de Lange Noordstraat, wijkt hiervan af De andere gedich ten zijn: Altijd de Zee van Anneke Schenk (hoek Herenstraat-Turf- kaai), De Zee van Johanna Kruit (hoek Gortstraat-Kerspel), Kabbe lend van Ron de Jonge (hoek Lom- bardstraat-Blindenhoek) en Ostrea van Jan ].B. Kuipers (Sint-Jan straat-Wagenaarstraat).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20