Lot hulpverlener is ongewis 'Vier op tien jongeren hebben weinig kans op baan' PZC 6 en 24 AFGHANISTAN Gewapende groep mannen ontvoert Nederlander en zijn chauffeur Theaterdirecties uiten zorgen om verhoging btw Emoties bij uitreiking heldenmedaille Vrij bewolkt, 11 Vuilnisprobleem Napels ook Berlusconi te machtig 8 en 9 Feyenoord is nog steeds een grote club DINSDAG 26 oktober 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 251 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 i SuutevA Visjes trfétlên wellness Vandaag bij uw krant de bijlage WALCHEREN DEN HAAG - Blijf rustig, werk mee en ga zeker niet huilen. Dat laatste wordt in een mannencultuur als Afghanistan niet gewaardeerd. Dan word je gezien als een slappe ling, is het advies van Arjan Erkel die in 2002 werd ontvoerd in de Russische deelrepubliek Dagestan. „Ik hoop ook dat hij de taal spreekt", zegt Erkel in reactie op de ontvoering van een Nederland se hulpverlener in de Afghaanse provincie Takhar. „Dan maakt hij makkelijker contact." Erkel werkte tijdens zijn eigen ontvoering bij Artsen zonder Grenzen. De ontvoerde Nederlander, werk zaam bij een hulporganisatie die werkt met gehandicapten, reisde gisteren naar de naburige provin cie Kunduz toen hij en zijn chauf feur werden tegengehouden door een groep gewapende mannen. Terwijl ze onder schot werden ge houden zijn ze uit hun wagen ge haald en meegenomen. Nederland heeft nog geen contact gehad met de ontvoerders, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken. Op een eis zal de Neder landse overheid niet ingaan, bena drukt een woordvoerder. „Want mensen zijn geen handelswaar." Ontvoeringen zijn in Afghanistan een geliefd instrument om dingen gedaan te krijgen. In de eerste helft van 2010 waren er 165 ontvoe ringen door Taliban, criminele bendes en andere groepen die strij den tegen de Afghaanse overheid en de internationale troepen macht, leren cijfers van de Una- ma-missie van de VN in Afghanis tan. „Ontvoerde mensen worden als ruilwaar beschouwd", zegt Ko Colijn, van Instituut Clingendael. In 2007 werd een groep Koreanen ontvoerd door de Taliban. De eis was dat het land zijn troepen uit Afghanistan zou terugtrekken. Ko rea deed dat, maar claimde na vrij lating van de gijzelaars dat de te rugtrekking al op het programma stond. Geld kan ook een motief zijn voor ontvoering, weet Colijn. Lokale krijgsheren, die niets met de Taliban te maken hebben, eisen een hoog bedrag in ruil voor vrijla ting. Daarmee kopen zij wapens. AMSTERDAM - Na de kunst- en theatersector maken ook de con certorganisatoren zich hard tegen de voorgenomen verhoging van het btw-tarief op toegangskaarten. De Vereniging van Evenementen- Makers (WEM) heeft de nieuwe staatssecretaris van cultuur, Halbe Zijlstra (WD), dringend verzocht het voornemen om de btw te ver hogen van 6 naar 19 procent te her overwegen. Dat heeft de organisatie gisteren la ten weten. De WEM heeft zich aangesloten bij de onlinepetitie op www.zeg- neetegendebtw.nl, waarop sinds vrijdag ruim 7500 steunbetuigin gen zijn binnengekomen. pagina 3: commentaar pagina 2 en 3: duur kaartje zorgt voor eenheidsworst in theater ZIERIKZEE - De emoties liggen nog dicht aan het oppervlak als Joke Winkels de Carnegie helden medaille krijgt opgespeld. Haar partner - Cees Sprengelmeijer - kan zich dan niet meer inhou den en vliegt haar om de hals. In mei van dit jaar gingen de zeer ervaren zeilers de Oosterschelde op toen het noodlot toesloeg. Sprengelmeijer kreeg de boom van de spinaker tegen zijn hoofd en sloeg overboord. Zijn partner aarzelde geen moment en sprong hem achterna, waarmee ze zijn leven redde, want hij was bewusteloos. Sprengelmeijer en Winkels zijn daarna door pas serende schepen uit het water gehaald. foto Izaak Verkeste video op www.pzc.nl DEN HAAC - Bijna 40 procent van alle jongeren onder 24 jaar komt in de nabije toekomst moeilijk aan de slag, voorspelt het onderzoek De grenzeloze generatie op de ar beidsmarkt, dat uitzendorganisatie Manpower vandaag presenteert. De meest kwetsbaren van de nieu we generatie arbeidskrachten lo pen het risico af te glijden naar 'een onzeker bestaan', aldus de on derzoekers. Het gaat volgens Manpower om veel meer dan alleen jonggehandi capten en zeer-laagopgeleiden. Veel jongeren van de opgroeiende generatie beschikken eenvoudig weg niet over de kwalificaties voor een baan, doordat ze zonder diplo ma van school gaan, als gevolg van onder meer privéproblemen en schulden. Haico van der Pol van Manpower: „Ook als de krapte op de arbeids markt toeneemt, zullen deze jonge ren steeds moeilijker aan werk ko men." Manpower ziet de oplossing om deze kwetsbare groep binnen boord te houden in onder meer de terugkeer van de bedrijfsschool, herinvoering van de meester-leer- lingrelatie en leerwerktrajecten. Theaterkaartje kan best een beetje duurder reageer op www.pzc.nl reacties: 328 Flexibel pensioen is goed voor werknemer eens Sheeris 54% 46% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688"555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1