Toekomst Wings Wheels ongewis 1C11 Eén commissie voor Walcherse welstand Licht aangebraden WALCHEREN 18 en 19 17 20 en 21 OLDTIMERS Vliegveldexploitant ziet evenement niet terugkeren, maar organisatie houdt hoop Lekker ballen almanak Tip? redactie@pzc.nl 1% 1 v Dinsdag 26 oktober 2010 Arnemuiden grijpt terug op maritiem verleden J "MA Vlissingen omarmt panoramaplan maar steekt er geen geld in Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek ARNEMUIDEN - Het lijkt erop dat het oldtimerevenement Wings Wheels op Vliegveld Midden-Zee land dit jaar voor de allerlaatste keer is gehouden. Dat is op te ma ken uit het Gebruiksplan 2011 van Zeeland Airport. De vliegveldex ploitant heeft het evenement niet op de agenda staan voor komend jaar. In dat Gebruiksplan staat: 'naar het zich nu laat aanzien is in 2010 de laatste manifestatie Wings Wheels geweest en zal het evene ment niet meer worden georgani seerd'. Maar volgens Peter Geijsen, organi sator van Wings Wheels (en lid van de Raad van Commissarissen van Zeeland Airport), is dat nog lang niet zeker. „Wat mij betreft gaat het door. Ik ben momenteel druk bezig met het vinden van sponsors. Ik geef toe dat dat niet makkelijk is en dat we daar vorig jaar ook moeite mee hebben ge had, maar ik heb vorige week nog drie mogelijke sponsoren bena derd. Ik ben dus gewoon bezig met de voorbereiding. Dat er in het gebruiksplan iets anders staat, daar kan ik niks aan doen. Dat is door iemand anders geschreven." Directeur Rob Gomersbach van Zeeland Airport is wel verantwoor delijk voor die tekst en wat hem betreft is dat juiste informatie. „Wings Wheels is een zelfstandi ge stichting. Het is goed mogelijk dat die het opnieuw wil organise ren, maar dat moet wel met mede werking van Zeeland Airport. Er is nog geen verzoek ingediend. Meestal gebeurt dat zon half jaar van tevoren, nu dus ongeveer. Maar ik heb in formele zin nog niets gezien. Bovendien had het evenement afgelopen zomer geen geweldig resultaat. Dus ik zie het niet terugkeren." Wings 8c Wheels is een oldti mer-evenement met auto's en vliegtuigen. Het wordt sinds 2005 met Pinksteren gehouden op Vlieg veld Midden-Zeeland. De bedoe ling was dat het evenement zou uitgroeien tot het eerste grote spek takel van het zomerseizoen in Zee land. Het lukte de stichting in 2009 niet genoeg sponsorgeld bij een te krijgen. Daarom werd de luchtshow geschrapt. Uiteindelijk ging het evenement helemaal niet door vanwege een dodelijk onge val op het vliegveld kort daarvoor. Dit jaar was er wél een Wings 8c Wheels. MIDDELBURG - Wie van balsporten houdt, kan zich de hele herfstvakantie lekker uitleven. Gisteren kregen Middelburgse kinderen bow- lingles in De Kruitmolen (foto) en was er een voetbaltoernooi in Vlissingen. Vandaag gaan Veerse jongens en meisjes zaalvoetballen in De Bellink in Westkapelle, donderdag is het Zeeuws Kampioenschap Panna in De Voor- borch in Middelburg. Vandaag (in Meker in Middelburg) en vrijdag (skatebaan Koepoort laan in Middelburg) zijn er skate- en wave- boardlessen. Knutselaars zijn woensdag welkom in De Klep perhoeve in Middelburg en van woensdag tot en met vrijdag bij Intratuin in Koudekerke. foto Ruben Oreel door Maurits Sep DOMBURG - Het toezicht op de kwaliteit van bouwprojecten komt op Walcheren waarschijnlijk in handen van één commissie. De ge meente Veere wil zich namelijk aansluiten bij de welstandscom missie die Middelburg en Vlissin gen al samen hebben opgericht. Samenwerking op Walcherse schaal is kwalitatief beter én goed koper, verwacht het college van B en W. Dat vraagt toestemming aan de gemeenteraad om de eigen welstandscommissie op te heffen en aansluiting te zoeken bij die van de buurgemeenten. Veere heeft nog een reden om de eigen commissie op te heffen. Het aantal bouwplannen dat aan de welstandscommissie wordt voorge legd is de afgelopen jaren licht ge daald. Door de nieuwe Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) zal de commissie nog min der werk te doen krijgen, omdat die wet de vrijheid voor bouwen zonder vergunning groter maakt. Als de Veerse gemeenteraad in stemt met de vorming van een Walcherse welstands- en monu mentencommissie, zal het college van B en W daarover gaan onder handelen met de colleges van Mid delburg en Vlissingen. De welstandsnota komt aan de or de tijdens de raadscommissie ruim te op maandag 1 november. Het ging al de hele dag over eten op dat Middelburgse kantoor. Het be gon met een discussie over nut en noodzaak van boodschappenlijstjes. Waar de één haar echtgenoot nog op pad stuurt met groene memo blaadjes, loopt de ander in de super markt heel modern te zijn met een hippe telefoon voorzien van digitale receptenvinder/boodschappenlijst van 's lands bekendste grootgrutter. De discussie nam een verrassende wending toen een collega bekende ei genlijk liever vegetariër te willen zijn maar uit pure gemakzucht toch maar zijn vork in een stukje vlees of vis te prikken. Snijden in vlees of vis kan hij desondanks nog steeds moei lijk over zijn hart verkrijgen. „Ik ben wat dat betreft een vieze eter. Bij zo'n kippenpoot of biefstuk zie ik het beest gewoon lopen. Alleen als het vlees licht is aangebraden, heb ik er minder moeite mee."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19