Passie voor het pure ambacht verbindt I Dansen voor betere wereld Muzikale excursie met Druïd tijdens Millennium Event Naar de bioscop, het theater of op pad? CIETCOLLECTIEF Centra voor Beeldende Kunst in Zeeland en Rotterdam werken samen agenda dinsdag 26 oktober 2010 Complete uitgaansagenda op www.pzc.nl/uit door Ali Pankow Exposeren van kunst in een showroom voor meubels lijkt te passen in deze tijd waarin de kunstenaar wordt opgeroepen beter zijn best te doen zijn werk 'onder de men sen' te brengen. Aan de tentoon stelling van Gietcollectief sCULp- TUUR bij Interieur Paauwe in Zonnemaire ligt vooral gedeelde passie voor het pure ambacht ten grondslag. De expositie is een van de resulta ten van de samenwerking tussen de Centra voor Beeldende Kunst (CBK) in Zeeland en Rotterdam. „Kunst onderscheidt zich van deco ratie", benadrukte directeur Ka- thrin Ginsberg zondagmiddag tij dens de officiële opening. Zij con stateerde dat beelden en meubels elkaar kunnen versterken. Gins berg hoopt dat deze expositie er toe bijdraagt dat het grotere pu bliek die nuance zal ervaren. De exposanten zijn de vier be stuursleden van het Gietcollectief uit Rotterdam-Hoogvliet: Maurice den Boer, Anthon Hoornweg, Ad Timmermans en Eelke van Wille- gen. Naast voornamelijk bronzen beelden stellen zij ook schilde rijen, keramische objecten en werk op papier ten toon. Mooie blikvangers tussen het meubelde cor blijken vooral de Aviatoren van Maurice den Boer. Hij geeft daar mee zijn interpretatie van de my the van Daedalus en Icarus, vader en zoon die met hun zelfgemaakte vleugelconstructie hun vliegpo- ging ondernamen. Den Boers Pan netjesmannetjes roepen associaties op met een dolende ridder als Don Quichotte. Ook Anthon Hoornweg getuigt1 van zijn voorkeur voor figuratief werk met beelden van stieren, vo gels en mensen. Ad Timmermans verrast met bron zen sculpturen waarin golvende vormen de silhouetten van mense lijke gedaanten aangeven. In sa menhang met soms grillige bij voegsels ontstaan boeiende verha len voor wie er oog en fantasie voor heeft. Eelke van Willegen tekent voor ro buuste sculputuren in abstracte vormen. Zijn liefde voor wind, zee, golven en surfen komt daar duidelijk in tot uiting. Tot en met vrijdag 26 november, Zon nemaire, Interieur Paauwe, Zuidweg 20, dinsdag tot en met zaterdag 9.30 - 17.00 uur en zondag 31 oktober: 13.00 -17.00 uur. Mensen, anatomie en mythische verhalen spelen een belangrijke rol in de figuratieve bronzen beelden van Maurice den Boer, een van de vier exposanten bij Interieur Paauwe in Zonnemaire. foto Ronald den Dekker door Hairry de Jong Scène uit showoptreden door leerlingen van Ellis Jane's Musical Company. door Ali Pamkow TERNEUZEN - Minder armoede, ie dereen naar school, mannen en vrouwen gelijkwaardig en minder kindersterfte. Dat zijn vier van de acht millenniumdoelen die cen traal staan tijdens het Millennium Event Zeeuws-Vlaanderen woens dag in het Scheldetheater in Ter- neuzen. Onder het motto Dance for a bet ter world treden tussen 17.00 en 20.00 uur acht regionale dansgroe pen op in de Yarazaal. Aansluitend is er in de grote zaal een voorstel ling van SambaSunda, een acht- koppig orkest met de nieuwste ge neratie Indonesische muzikanten. Verder zijn de foyer en de vide ge vuld met exposities, creatieve workshops en informatie. Rode draad zijn de acht millenniumdoe len van de VN. Voor het bedrijfsle ven is er de 'B2B-millenniumbor- rel'. Eén van de regionale deelne mers aan het middagprogramma is Ellis Jane met een groep leerlin gen van haar musicalschool The Musical Company uit Middelburg. Zij zingen en dansen nummers uit de musical Annie en een medley uit Kinderen voor Kinderen. „Het is fijn dat mijn musicalschool al bij dit evenement wordt betrok ken terwijl ik pas op 1 september met een dependance van The Mu sical Company .in Terneuzen ben begonnen", zegt Ellis Jane. Vol gens haar is die periode te kort om nu al met de leerlingen uit Zeeuws-Vlaanderen op het po dium te staan en dus komt ze met een demonstratiegroep uit Middel burg naar het Millennium Event. Ellis Jane speelt graag in op de be levingswereld van jongeren. Nieuw in het aanbod van haar mu sicalschool is derhalve de eigen Gleeclub, gebaseerd op de gelijkna mige tv-hitserie, waarin bekende hits op nieuwe wijze worden ge presenteerd. (J) nadere info: www.ellisjane.nl GOES - Een muzikale excursie door de geschiedenis van Ierland. Dat is kort samengevat waar de Ierse groep Druïd voor staat. De zang groep treedt vanavond op in Thea ter De Mythe in Goes. Alle liedjes behandelen een be paald aspect uit de kleurrijke, vaak gewelddadige historie van dit land, van de schrijnende hongersnood tot de economische opleving. „Maar we geven elk nummer een positieve ondertoon mee", bena drukt Ciaran Nagle, een van de vijf zangers. Samen met violiste Tara Novak vormt hij de spil van Druïd. Ciaran was jarenlang zan ger van de begeleidingsgroep van de theaterproductie Riverdance, maar besloot uiteindelijk voor zich zelf te beginnen. „Riverdance was ongelooflijk succesvol en ik raakte diep onder de indruk van de im pact die Ierse dans en muziek in de hele wereld op mensen heeft. Daar wilde ik op mijn eigen ma nier iets mee doen en dus ben ik op zoek gegaan naar muzikanten met wie ik een eigen soort River dance kon creëren. Maar dan zou de nadruk niet op de dans moeten liggen, maar op de stem." In de Amerikaanse violiste, zange res en liedjesschrijfster Tara Novak (dochter van de jazzgitarist John Novak) Hep Nagle een gelijkge stemde geest tegen het lijf, een vrouw die haarscherp aanvoelde wat hij voor ogen had. Het klikte zelfs zo goed tussen de twee dat ze inmiddels samenwonen in een bui tenwijk van Dublin. Omdat in het project van Nagle de nadruk op de zang zou moeten lig gen, gingen hij en Novak op zoek naar nog vier zangers om Druïd z'n definitieve gestalte te geven. Muzikanten die net als hijzelf en zijn vriendin over geschoolde stemmen moesten beschikken, maar die ook het juiste 'rock and roll gevoel dienden te hebben'. Na gle: „Want ik wilde het muzikaal breed aanpakken." Uiteindelijk werden de uitverkorenen gevon den in de personen van Jeremy en Simon Morgan, Brian Dunphy en Kenneth O'Regan. „Toen we voor het eerst bijeenkwamen om de ideeën voor Druïd door te spre ken, wist ik meteen dat het goed zat. We waren het er allemaal over eens dat onze muziek de ziel van Ierland zou moeten weerspiege len. En volgens mij zijn we daar aardig in geslaagd. Maar we heb ben er dan ook uitgebreid de tijd voor genomen de show op te bou wen. Jazz, rock, folk, alle muzikale invloeden vind je in onze muziek terug. Maar bovenal zijn we vijf zangers die worden begeleid door een Keltische rockband. Met be hulp van een voice-over, verhalen en gedichten vertellen we tussen de nummers door de geschiedenis van Ierland. We nemen ons pu bliek dus bij wijze van spreken mee op reis", aldus een bevlogen Ciaran Nagle. Vanavond, Goes, De Mythe, 20.00 uur. Meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD Kwadendamme Berkenhofs Tropical Zoo Vlindertuin, houdt een kinderinsectenweek met diver se activiteiten. In het Halloween weekend (30 en 31 oktober) mogen kinderen eng verkleed komen. Telefoon 0113-649729, internet: www.tropicalzoo.nl Berkenhofs Tropical Zoo Vlindertuin, Langeweegje 10A, 10.00 tot 17.00 uur. Mieuwerkerk Zwemvierdaagse in zwembad Dol-Fijn. Van 18.30 tot 19.30 uur voor kinderen. Van 19.30 tot 20.30 uur voor volwasse nen en ouders met kinderen. Serooskeirke (S) Workshop sokkenbreien door de spin- groep Geen Draad te Veel bij The Dutch Cottage aan de Ridderweg 4. Van 10.00 tot 16.00 uur. Scha rend ijke Groei Bloei-lezing door Hans Kramer van kwekerij de Hessenhof uit Ede in vere nigingsgebouw de Putmeet. Aanvang 20.00 uur. Westenschouwen Bosexcursie onder leiding van natuurgids in boswachterij Westerschouwen. Vanaf Excursieschuur Staatsbosbeheer in de boswachterij. Om 13.30 uur. ZierSkzee Zwemvierdaagse sporthal Onderdak, 07.00-12.00 uur en 18.00-20.30 uur. PODIUM GOES Vijfkoppige zangroep Druid, in Ierland 'Ri verdance for the Voice' genoemd, brengt traditionals en musical- en popliedjes. Theater De Mythe, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13