regenval w spot 35 Mieke Evertse maakt met Vs Vasco uitstekend debuut in de klasse Z2 Zege BC Vlissingen Zevenbergen De Leeuw maakt indruk met zege op leermeester Mark Boot wint in MX 2 0 is uitblinker bij Delta Sport Goes haalt de dubbele cijfers tegen Robur maandag 25 oktober 2010 Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede was in de klasse MX 2 duidelijk de sterkste. Hij bleef Erik Koote uit Sommelsdijk en Giancarlo Buijs uit Oost-Souburg voor. door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Mieke Evertse kon tijdens de tweedaagse dres- suurwedstrijd van de Vlaanderse Ruiters met de ruin Vs Vasco op een uitstekend debuut in Z2 terug kijken. Zij behaalde in Heinkens- zand met de Gribaldi-zoon de overwinning. Samantha Milten burg schreef zaterdag met de mer rie Caratina Z verrassend beide proeven in Zi op haar naam. Het algemeen klassement werd een prooi voor Dinja van Liere met de merrie Wita. De amazone uit Kapelle veroverde met de Rho- dium-dochter bij haar eerste optre den in de in handicap verreden klasse M 69 procent en dat was goed voor een afgetekende over winning. De Bevelanse combinatie sloeg een gat van maar liefst vijf procent met Natasja Vink met de merrie Uzari. In de tweede man che eiste Dinja van Liere met de veel souplesse tonende donker bruine viervoeter met 64.66 pro cent het oranje erelint op. Natasja Vink wist met Don Primaire-doch- ter ditmaal de achterstand tot een procent te beperken. Mieke Evertse stuurde de mooi in balans lopende Vs Vasco in zijn eerste optreden op het hoogste ba sisniveau met 62.64 procent naar een nipte overwinning. De amazo ne uit Heikenszand bleef Annemie- ke Maaskant uit Bruinisse Digis- hot's Wisequy slechts drietiende van een procent voor. „Ik was met Vasco aan een nieuwe uitdaging toe. In Zi liep hij met gemak door de proeven en was hij naar mijn gevoel klaar voor een stapje hoger. Vasco stelde mij niet teleur. Hij pakte goed aan. Het is een' paard met veel potentie." Maaskant reed de veel uitstraling tonende Ronaldo-zoon met 61.17 procent in de tweede proef de overwinning. Het was een over winning die de Schouwse combi natie moest delen met Merel van der Nat, die met Mr. Bean uit kwam. Na een dominerende rol in M te hebben gespeeld rijdt de enkele weken geleden gepromoveerde Sa mantha Miltenburg zich met de merrie Caratina nu al weer in de Zi in de kijker. Zij behaalde met de Careatano Z-dochter 62.94 pro cent. Het was bijna twee procent meer dan routinier Mascha Boone met Zucherro. Ook in de herkan sing moest de op revanche beluste Boone de eer, zij het nipt, aan Mil tenburg laten. Met de score van 61.76 procent kwam de amazone uit Oostdijk een fractie tekort. Tony van de Hiele was in de ope ningsrubriek van de Mi de met veel schwung door de baan gaan de merrie Miss Princess de sterkste (65 procent). De amazone uit Kam perland liet Come Gideonse met Aktion D ruim drie procent achter zich. Ook in de tweede proef leek de Bevelandse combinatie op de overwinning af te stevenen, maar in de galopseries liet de Prince Pa- radiso-dochter wat steekjes vallen. Dat gaf Corne Gideonse de kans op revanche. Een-kans die de rui ter uit Serooskerke niet aan zich voorbij liet gaan. Hij reed de Tren- to B-zoon met 64 procent naar een nipte zege. „Misss Princess is een paard met veel kwaliteiten en een ongelooflij ke instelling. Maar ze mist nog Nproefervaring op dit niveau, van daar ook die foutjes. Maar komt wel goed", zei Tony van der Hiele naderhand. door slechts zeven punten, waar door BC Vlissingen ging rusten met een 28-31-voorsprong. Na de hervatting bouwde het team van coach Arjan de Bruin de score uit naar een maximaal ver schil van dertien punten. Doordat de Vlissingers hun vrije worpen dramatisch slecht namen (slechts dertien rake pogingen van de 32) kon Pendragon aan blijven klam pen, maar BC Vlissingen kon deze zwakke wedstrijd toch winnend af sluiten: 61-72. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 20, Dorde Karadzic 15, Ben jamin Steenbeek 11, Stefan, Schrïer 8, Dennis de Paauw 6, Allard de long 5, Sjors van de Poel 5 en Ray- lin Jimenez 2. ZIERIKZEE - De handballers van Delta Sport namen gisteren revan che op Desk voor de verloren be kerfinale van eerder dit jaar. Het werd in de competitiewedstrijd nu 28-18. Achterin liep het van meet af aan gesmeerd bij eersteklassser Delta Sport. Er werd niet alleen weinig ruimte weggeven, sluitpost Thim Zevenbergen was dankzij tal loze reddingen het extra slot op de deur. Halverwege leidde Delta Sport met 9-8. Na de pauze scha kelde de thuisploeg een tandje bij en werd de tegenstander murw ge speeld. Binnen de kortste keren was de wedstrijd gespeeld. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing dige pech en moest hij de eer aan Stefan Hage uit Goes laten. Dit jaar liet de crossende timmerman uit Burgh-Haamstede er geen gras foto Peter Nicolai over groeien. Met het maximale aantal punten liet hij zich tot kam pioen kronen. Bij de veteranen won Henk Buijs uit Oost-Souburg. VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen verstevigden in de eerste divisie de koppositie door beide punten uit Tilburg mee te nemen. De Walcherse' formatie won met 72-61 van Pendragon. De overige Zeeuwse teams kwamen niet in actie. Mannen. Pendragon - BC Vlissingen 61-72: In een kille sporthal kwamen de mannen van BC Vlissingen moei zaam op gang tegen de Tilburgse studenten, die het eerste kwart af sloten met een 21-16-voorsprong. In het tweede kwart liet BC Vlis singen een staaltje sterk verdedi gen zien. Pendragon scoorde daar- GOES - „Wij hebben er alles aan ge daan om vaker te scoren dan PSV", grapte Kyle Doesburg, de ge legenheidsaanvoerder van Goes, gisteren. Hij had alle reden tot la chen. Met de zondag-tweedeklas ser had hij zondag-vierdeklasser Robur compleet overklast: 11-0. „We wisten dat het 10-0 was bij PSV-Feyenoord, dus hebben we er nog eentje extra gemaakt aan het eind." Goes bereikte met opvallend ge mak de derde ronde van de dis trictsbeker. Robur was geen partij. Goes heerste van begin tot einde. Robur-Goes 0-11 (0-5). 5. Ugur Kahve- ci 0-1, 20. Steven Fitsch 0-2, 32. Ste ven Fitsch 0-3, 34. Kyle Doesburg 0-4, 35. Steven Fitsch 0-5, 48. Ugur Kahveci 0-6, 58. Rick de Punder 0-7, 62. Serge Berrevoets 0-8, 78. Trung Iran 0-9, 79. Kyle Doesburg 0-10, 88. Serge Berre voets 0-11. 'S-GRAVENPOLDER - In de tweede ronde van het Zeeuws damkam pioenschap waren de spelers onge kend productief Twaalf partijen, verdeeld over drie categorieën, ein digden zonder uitzondering in een beslissing. In de hoofdklasse gaan Daaf Kasse en Johnny de Leeuw met vier uit twee aan de leiding. Vooral de ze ge van Johnny de Leeuw op zijn oude leermeester Kees Rijk maak te veel indruk. Rijk nam vanaf de opening veel ruilen en dat onder mijnde zijn positie. De Leeuw kreeg een machtige centrumaanval en forceerde later een doorbraak naar dam, wat vrijwel meteen het einde van de partij betekende. Daaf Kasse had iets meer moeite met Kees de Jonge, maar na enkele zwakke zetten van zijn opponent pakte de Middelburger schijfwinst. Net na de tijdcontrole moest De Jonge zich gewonnen geven. De derde kandidaat voor de eindzege, Arjo Kousemaker, begon zijn toer nooi met een zege op Jos de Wild. De man uit Heinkenszand, die vrij dag zijn inhaalpartij tegen Jaap Veerhoek speelt, nam met succes een voorpost op de korrel en dat bleek de basis voor de zege. De vierde winnaar van de dag was Martin van Dijk. Tegen Jaap Veer hoek forceerde de veteraan uit 's-Heer Abtskerke in wederzijdse tijdnood een doorbraak naar dam, waarna Veerhoek door tijdsover schrijding verloor. In de promotieklasse delen Frans Blaas en René Dusebout de koppo sitie. Blaas versloeg Han van de Velde en Dusebout rekende af met de jonge Paulan van Nes. Jan Kop- pejan en Jaap Verstraate leiden na zaterdag de dans in de eerste klas se. De uitslagen zijn: Hoofdklasse: J. Veerhoek-M. van Dijk 0-2; J. de Wild-A. Kousemaker 0-2; J. de Leeuw-C. Rijk 2-0; C. de Jonge-D. Kasse 0-2. Stand: 1. Kasse en De Leeuw 2-4; 2. Kousema ker en Wattel 1-2; 5. Van Dijk 2-2; 6. Rijk en Veerhoek 1-0; 8. De Jonge en De Wild 2-0. Promotieklasse: N. de Winter-J. van der Hart 0-2; R. Duse- bout-P. van Nes 2-0; A. Goud zwaard-W. Koppejan 2-0; F.BIaas-J. van de Velde 2-0. Stand: 1. Blaas en Duse bout 2-4; 3. Van der Hart 1 -2; 4. Goud zwaard 2-2; 5. Louwerse 1-1; 6. Koppe jan, Van Nes en Van de Velde 2-1; 9. De Winter 2-0. Eerste klasse: J. Pop- pe-M. Brasser 0-2; M. Bronke-J. Ver straate 0-2; J. Grim-E. Frederiks 2-0; P. Walraven-J. Koppejan 0-2; inhaalpartij: P. Walraven-j. Grim 1-1. Stand: 1. Kop pejan en Verstraate 2-4; 3. Brasser en Grim 2-3; 5. Frederiks en Walraven 2-1; 7. Bronke en Mamed 1-0; 9. Pop- pe 2-0. Daaf Kasse (rechts) in actie tegen Kees de Jonge. Kasse won zijn partij voor het Zeeuws kampioenschap. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75