Finale van ZK afgelast na vele 34 Rombout en Schipper toernooiwin naa rs Seolto onderuit na magere tweede helft FC Dauwendaele verder in de beker Nieuwe nipte nederlaag voor Oemoemenoe De fmale van het open Zeeuws kampioenschap motorcross valt in het water. De vele regen maakt Jssm i; het circuit onbegaanbaar. jHHm yfi®» J Waterpoloërs De Stormvogel uitgeschakeld Petula Brasser verliest bij rentree maandag 25 oktober 2010 BERGEN OP ZOOM De korfballers van derdeklasser Seolto uit Vlissingen hebben zater dag een 6-3-voorsprong verspeeld tegen Scheldevogels. Ze verloren met 10-8. Het duel werd in Bergen op Zoom gespeeld omdat het veld in Vlissin gen door de regen in te slechte staat verkeerde. Seolto leidde bij rust met 5-3, maar miste in de tweede helft beleving. Daardoor kon Scheldevogels het duel naar zich toe trekken. Scores Seolto: Daisy Verkerk 3, Timme Provoost 2, Chris Mol, Jolanda Kerkhof en Dennis Goedegebuur 1. STEENBERGEN De zaalvoetballers van FC Dauwen daele hadden meer moeite om tot de tweede bekerronde door te drin gen dan vooraf verwacht werd. In Steenbergen won de Middelburgse eersteklasser met 4-6 van FC Crom- wiel 2. Het duel ging lange tijd gelij- kop. De ruststand was 3-3. Dauwen daele, dat zonder wissels moest aantreden, kon pas doordrukken nadat de thuisclub van 3-4 terugge komen was tot 4-4. Hicham Ben Hammou scoorde driemaal, Ange- lo Geelhoed tweemaal en Nordin Benjilali een keer. DEN HAAG - In de confrontatie met koploper HRC 2 ging Oemoeme noe voor de tweede achtereenvol gende week met het kleinst moge lijke verschil onderuit. Na de 18-17 nederlaag tegen URC 2 verloor de Middelburgse tweedeklasser giste ren met 8-7 van HRC 2. Laurent Legrand verzuimde om zijn ploeg al in de beginfase vanuit een penalty-kick op voorsprong te zetten. Amper twee minuten later was de kicker van HRC 2 wel suc cesvol: 3-0. Op slag van rust kwa men de Middelburgers terug. De- vin Schutte boog een slim kiekje van Daniël Koenen om tot een try en met de succesvolle conversion van Laurent Legrand ging Oemoe menoe met een 3-7-voorsprong de rust in. Na rust kreeg Oemoeme noe nog twee mogelijkheden om de score vanuit een penalty-kick verder op te voeren, maar uiteinde lijk zette HRC 2 het veldoverwicht in de 64e minuut om in een try: 8-7. In de slotfase was Daniël van der Waal nog dicht bij een try. Op 6 november ligt het Kustmara- thonboek in de boekhandel. Het is nu al te reserveren: pzc.nl/webshop STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl w *4 MOTORCROSS door Herman Heuvink AXEL - Het Open Zeeuws kam pioenschap motorcross 2010 ein digde zaterdag in mineur. De weer goden gooiden roet in het eten. Hierdoor kon de laatste wedstrijd in Axel, die meetelde voor de titel strijd, geen doorgang vinden. Het circuit was vanwege de vele regen niet begaanbaar. De organiserende vereniging RES Axel had de hele week gewerkt om een goed berijdbaar parkoers te maken. De organisatie slaagde in die opzet, maar toen het zater dagmorgen weer veel ging rege nen, werd het circuit natter en nat ter. De trainingen werden nog wel afgewerkt, maar hierna besloot men de wedstrijden af te blazen. Omdat Axel geen kans zag een ver vangende datum te vinden, werd als eindstand de laatst verreden wedstrijd in Wemeldinge gehan teerd. In een overvolle kantine werden daarna de kampioenen ge huldigd. Bij de categorie 50CC kwam de eindzege na zes manches terecht bij Jonah Pijnen uit Arnemuiden. De zesjarige motorcrosser won er daarvan vijf Bij de 65 cc kleine wielen ging het er spannender aan toe. Uiteindelijk toonde Jayden Hoek uit Oost-Souburg zich de sterkste. Bij de 65 cc grote wielen ging de winst naar de elfjarige Bart Klijn uit Ouddorp. De één jaar jongere Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke hield de Zeeuwse eer hoog met de tweede plaats. De 85 cc kleine wie len werd een prooi voor Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen. Niels Jansen uit Terneuzen was de sterkste bij de grote wielen. Ca deau kreeg hij de titel niet want daarvoor was met name de tegen stand van Guido Boone te sterk. Roy Gijsel, hier op archieffoto, veroverde de open Zeeuwse titel in de MX 1-categorie. De 19-jarige Roy Gijsel uit Heikant mocht in de MX i-categorie het hoogste treetje beklimmen. De ge wezen MX 3 Grand Prixrijder wist in Vlissingen en Rilland te win nen. In Wemeldinge was Rinus van de Ven de sterkste. Gijsel werd de opvolger van Boy Stockman uit VLISSINGEN - De waterpoloërs van De Stormvogel konden in de twee de ronde van de bekerstrijd geen potten breken. De Vlissingse ploeg verloor met 4-9 van derdeklasser Alliance uit Zaandam. De Stormvogel-Alliance 4-9: De thuisclub had te veel respect voor de tegenstander en stond na twee periodes achter met 1-4. Stormvo gel kwam nog terug tot 4-5, maar het geroutineerde Alliance zette in de laatste periode nog even aan en liep uit naar 4-9. Scores De Stormvogel: Robin* Juranek 2, Chris van der Draai en Bas Mechiel- sen 1. Hieronymus-De Stormvogel 2 6-1: Het tweede team miste veel spelers en kwam er in de competi tiewedstrijd tegen Hierony mus niet aan te pas. Ad van't Westende redde de eer. Stormvogel 3 verloor met 9-3 van Hieronymus 2. door Sven Bakker KAPELLE - De tennissers Danny Rombout en Harold Schipper zijn de winnaars geworden van het Ko- nincktoernooi in het Racketcen trum in Kapelle. Zij schreven dank zij drie overwinningen de derde ca tegorie in het mannendubbelspel op hun naam. De beslissing viel na de 8-5-zege op Martijn Hendriksen en Menno Kole. Eerder hadden Rombout en Schipper ook al met 6-5 van Vin cent Bol en Jens de Koster en met 7-4 van Emiel Gideonse en Alexan der de Reu gewonnen. In het gemengddubbelspel 3 ein digden Eric Eversdijk en Emerence van Wingen als eerste in de poule na twee overtuigende zeges. Met 7-3 werd van Alexander de Reu/Silvana Jansen gewonnen en tegen Nigel de Marco/Lisette van Ederen werd het 9-2. Het mannen- dubbelspel 5 werd gewonnen door Tim Kleppe en Sander Pleijte, die in de finale met 8-5 te sterk waren voor Rinze Back en Edwin Ganze- man. Joke Ganseman en Erica Smits wonnen bij de vrouwen in de 5-categorie na een 8-5-zege op Linda Gruber en Yvonne Joziasse. Bij het Rabo Tebo-jeugdtennistoer- nooi in Heinkenszand pakte Ellen van 't Westeinde de titel bij de meisjes tot en met veertien jaar. Ze won van Iris de Jonge: 6-4 1-6 7-5- In de categorie tot en met zeven tien jaar greep de Vlissingse Alicia Szymanski naast de zege na een 4-6- en 0-6-verlies tegen Roos Ne- derstigt. Bij de jongens tot en met veertien jaar was er wel Vlissings succes voor Mitchell van de Wal, die in de finale met 6-2 6-3 van Rogier Tax won. Terneuzen die vorig jaar de titel binnenhaalde. Mark Boot was in de klasse MX 2 duidelijk de sterk ste. Vorig seizoen kende hij de no- MIDDELBURG - Petula Brasser heeft haar rentree bij EMM zaterdag niet met winst kunnen bekronen. De Middelburgse eersteklasser ging met 23-16 onderuit bij White De mons De ploeg van trainer/coach Auke van Hinte was erg laks in het uit voeren van de opdrachten. Vooral in de voorste gelederen werd het spel getypeerd door veelvuldig bal verlies. „Ik had de groep nog zo ge waarschuwd voor de offensieve dekking", zei Van Hinte na de tweede seizoensnederlaag. Positief was de veerkracht binnen de ploeg. Want via 6-1 knokte EMM zich telkens terug tot een klein ver schil: 17-14. Bij die stand knapte het verweer definitief Marieke Riemens speelde zich aan vallend in de kijker met zeven tref fers. Danielle Carol schoot er een tje minder binnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74