juiste richting duwen geeft VCK kleur 3i Kloetinge gretig in welkome bekerronde Karakteristiek Zeeland Sport ten onder in bekerduel WHS haalt zijn gram in derde klasse B Jong Ambon bereikt de derde ronde maandag 25 oktober 2010 'Het was mooi geweest als die bal erin was gegaan. Dan had Hoek moeten komen en waren ze misschien een beetje zenuwachtig geworden' Jurriaan van Poelje, trainer van GPC Viissingen door Barry van der Hooft HOEK - Het bekerduel tussen Hoek en GPC Viissingen begon zaterdag om 14.30 uur. De selectie van de worstelende topklasser meldde zich echter al zes uur voor de af trap op het sportpark. Om 8.30 uur keken de spelers elkaar gapend aan, om daarna aan de slag te gaan met Meindert Inderwisch. De Vlis- singer werkt als hersteltherapeut, is gek van voetbal en coacht beken de en onbekende Nederlanders. In derwisch verzorgde voor de voet ballers een ochtendvullend pro gramma, dat eraan moet bijdragen dat de resultaten gaan verbeteren. Inderwisch was de afgelopen maanden al verschillende keren in Hoek te vinden. „Ik ben begonnen met persoonlijke sessies, met spe lers die meteen aandacht nodig hadden", legt de Vlissinger uit. Zaterdag zat de volledige selectie bij elkaar. „Dat was bedoeld om voor alle spelers een overzicht te krijgen. Met wie speel ik nu eigen lijk samen, hoe denkt hij over mij, wat denk ik van hem en wat leeft er in de groep? Ze jnoesteh alle maal neerzetten waar ze voor ston- den en hun kwaliteiten en minder re punten benoemen." Volgens Inderwisch is de selectie van de topklasser een open groep. „Ze hebben het beste met elkaar voor. Net als Gaby Demanet be speur ik geen wrok in die groep. Ik heb wel ervaren dat veel jongens kwetsbaar kunnen zijn. Ze hebben steun nodig. Het valt me op dat vanaf de tribune in Hoek veel wordt geroepen, maar dat je nauwelijks aanmoedigingen hoort. Dat zou best eens mogen veranderen." Veel voetballers reageren vooraf nogal cynisch op sessies met her steltherapeuten of sportpsycholo- gen. In Hoek waren de geluiden za terdag echter overwegend positief De spelers konden elkaar de waar heid vertellen en op eikaars verant woordelijkheden wijzen. Of het ef fect heeft en resultaat oplevert zal de komende weken en maanden duidelijk moeten worden. Zater dag vielen nog geen grote verande ringen te ontdekken, ook al omdat tegenstander GPC van een ander niveau was dan de opponenten in de topklasse. De Vlissingse zaterdag-eersteklas ser was echter niet naar Hoek geko- Hoek-GPC Viissingen 2-0 (1-0). 14. John Schot 1-0 (strafschop), 48. John Schot 2-0. Scheidsrech ter: J. de Bat (Goes). Gele kaart: Jeroen van Ommen, Grigor Sahak- jan en Najim Boughmari (allen GPC Viissingen). Aantal toeschouwers: 150. Bijzonderheid: 57. GPC-trai- ner Jurriaan van Poelje vanwege aanmerkingen op de leiding naar de tribune gestuurd. Hoek: Sven van Ryckeghem; Mi chael Koné, Jos van Nieuwstadt, Jeroen van den Broeke, Niels de Loof; Klaas Hellebaut, Ferry Alfons (46. Regilio Pinas), Dwayne Dildick, Stijn Mahieu (46. Hoessein Bou- zambou), John Schot (61. Mille Mendes); Josimar Pattinama. GPC Viissingen: Max Leijer; Re- mon van Geersdaele, Najim Boughmari, Wouter Vermeule, Mo hammed Mekkaoui; Jeroen van Ommen, Grigor Sahakjan, Sven Ronde; Jesper de Vlieger (74. Jord Vermeer), Merijn Dek (67. Björn Ronde); Sylvano Tuhuleruw (46. Os- kan Cakir). door Roeland van Vliet men om met tien man voor het ei gen doel te hangen. GPC kreeg ook de eerste kans, na een solo van Jeroen van Ommen. „Het was mooi geweest als die bal erin was gegaan", zei trainer Jurriaan van Poelje. „Dan moet Hoek komen en worden ze misschien een beet je zenuwachtig." Daar was nu geen sprake van, omdat John Schot vijf minuten later een straf schop benutte na een overtreding op Dwayne Dildick (1-0). Vlak voor rust leek Stijn Mahieu voor 2-0 te zorgen. Zijn kopbal werd door Najim Boughmari weg- gekopt, terwijl die volgens alles en iedereen bij Hoek de lijn al had ge passeerd. Kort na rust kwam die tweede Hoek-treffer alsnog op het scorebord, na een vrije trap van Schot. Ruim tien minuten later werd hij gewisseld, nadat tijdens de rust Mahieu en aanvoerder Fer ry Alfons al in de kleedkamer wa ren achtergebleven. Toen Schot naar de zijlijn wandelde, stond Van Poelje al op de tribune. Hij was door scheidsrechter De Bat vanwege aanmerkingen op de lei ding weggestuurd en kan een schorsing tegemoet zien. „Dit was een nuttige dag", zei De manet. „Vanochtend hebben we met de hele selectie bij elkaar geze ten, omdat het vertrouwen her steld moet worden. We hebben ook te veel brave jongens, de gre tigheid die ze hebben moeten ze afstralen op de tegenstander. We moeten agressiever en scher per worden, vandaag vond ik het ook vaak te behoudend. Toch heb ik ook goede dingen gezien, waar we verder mee kunnen. Als het vertrouwen groeit, kunnen we op het veld misschien ook wat sneller gevaarlijk worden en makkelijker scoren." Als het aan Demanet ligt gebeurt dat zaterdag al, in de lastige uit wedstrijd bij HHC Hardenberg. KLOETINGE - Daan Esser, de aan voerder van hoofdklasser Kloetin ge, waande zich zaterdagmiddag 'in een speeltuin'. Met de groen-witte formatie draaide hij SSV'65, de tegenstander in de tweede ronde van de districtsbe ker, he-le-maal dol. „Het was heer lijk voetballen", zei hij na de 7-1-overwinning op de Goese tweedeklasser. Kloetinge kon de bekerronde goed gebruiken. Na een nederlaag en twee remises in de competitie mocht de selectie van trainer Cees Houtepen even de zinnen verzet ten en aan de combinaties werken tegen een tweedeklasser. Esser, het verdeelstation op het middenveld, kon naar hartelust dieptepassjes versturen. In de eerste helft kwa men die op het natte en dus moei lijk bespeelbare veld niet altijd aan, maar in de tweede helft raak te de machine op stoom. „We kre gen ook zo veel ruimte om te com bineren... Het leek wel alsof SSV geen middenveld had." Al in de eerste twintig minuten profiteerde de thuisploeg daar twee keer van. Michel Maaskant kopte in de zesde minuut een vrije trap van Björn Quarrel binnen en elf minuten later was Rick Mulder alert na een wat halfslachtige red ding van SSV-doelman Roy Sallet. Met behulp van Kloetinge én de SINT-JANSTEEN Zeeland Sport moest gisteren in de tweede ronde van de districtsbeker zijn meerdere erkennen in Steen: 5-2. Beide ploegen waren in de eerste helft aan elkaar gewaagd. Toch was de thuisploeg effectiever en liep via treffers van Sander van Remor- tele en Robin Mariman uit naar 3-0. Wesley van Effrink zorgde voor 3-1. Na de pauze voerden San- der van Remortele en Robin Mari man de score op. Junior Baghola be paalde de eindstand op 5-2. scheidsrechter kwam SSV'65 kort na rust toch nog aan een aanslui tingstreffer. Kloetinge-verdediger Ad van Meel wilde de bal uit zijn eigen zestienmetergebied werken, maar raakte daarbij de hand van Daan Esser. Tot ieders verbazing legde arbiter Van der Werff, die de thuisploeg even daarvoor een straf schop onthouden had, de bal op de stip. Mitchell van Belzen benut te dat cadeautje. „Die goal kwam ongelukkig totstand in een fase waarin SSV net even ietsje beter voetbalde, maar daarna zijn wij ge woon doorgegaan", zei Esser. „We wisten allemaal dat er veel te ha len was." Mervin Niemantsverdriet opende in de 59e minuut het lange slotof- fensief met een mooie soloactie: 3-1. Na een eigen doelpunt van Mitchell van Belzen (afgedwongen door Niemantsverdriet) tilden Rick MulderSofyan Azzagari (uit een makkelijk verkregen straf schop) en invaller Ingmar Quist de score naar 7-1. KIoetinge-SSV'65 7-1 (2-0). 6. Michel Maaskant 1-0, 17. Rick Mulder 2-0, 54. Mitchell van Belzen 2-1 (strafschop), 59. Mervin Niemantsverdriet 3-1, 67. Mitchell van Belzen 4-1 (eigen doel punt), 70. Rick Mulder 5-1, 79. Sofyan Azzagari 6-1 (strafschop), 82. Ingmar Quist 7-1. Scheidsrechter: R.C.P van der Werff uit Drunen. Gele kaart: Mi chel de Groote (SSV'65). Aantal toe schouwers: 450. MIDDELBURG De zaterdagvoetballers van WHS haalden hun gram in het resteren de deel van de gestaakte wedstrijd tegen Beek Vooruit in de derde klasse. De 0-1-achterstand werd om gebogen in een 1-1-gelijkspel. Derde klasse B WHS - Beek Vooruit 1-1 (0-1). Jan L'Ami 0-1Niels Wesdorp 1 -1 Rillandia - Noad'67 0-1 (0-0). Remy van Herk 0-1. Klundert - Tholense Boys 2-2 (0-0). Eric Fuanani 1-0, Eric Fuanani 2-0, Freddy Sim ons 2-1, Freddy Simons 2-2. le grote worden", erkende Corré, in het Zeeuwse voetbal nog net zo onbekend als Van der Meulen. De met een rode sik gesierde Corré (46) was tot voor kort trainer van de B-junioren van Veere en maak te begin dit seizoen de grote over steek naar een standaardelftal. Dat Zierikzee met slechts een 1-0-achterstand mocht gaan rusten had het aan de geringe schot kracht van VCK te danken. De ploeg schiep nog vele kansen, maar benutte ze niet. De eerste tien minuten na rust waren voor de Schouwenaren, maar daarna zette VCK de wedstrijd weer naar zijn hand. Een blunder van verde diger John Verkamman leidde de 2-0 in. Hij trapte over de bal en de net voor Van der Meulen ingeval len Bouwen Legemate schoot be heerst raak: 2-0. De 3-0 zorgde voor wat extra opwinding op de door de regen en wind volgepakte tribune van VCK. Dat doelpunt werd namelijk gemaakt door links back Erik Damen, een waterdrager die maar weinig scoort. En zeker niet met het hoofd, zoals hij nu deed uit een corner. Ruud Corré was tevreden met het optreden van zijn manschappen. Zij hadden goed gevoetbald en dat was het belangrijkst. Dat ze ook ge wonnen hadden was een mooie bijkomstigheid. Tegen De Meeu wen staat goed voetbal opnieuw op één, winnen pas op twee. Cor ré: „Ik weet dat het bestuur het heel belangrijk vindt dat we kam pioen worden. Ik maak me daar niet druk om. Ik wil eerst goed voetbal zien. VCK-Zierikzee 3-0 (1-0): 12. Jesse van der Meulen 1-0, 61. Bouwen Legemate 2-1, 79. Erik Damen 3-0. Scheidsrech ter A.J.A. Simonse (Heinkenszand). Ge le kaart: Björn Boot, Lee Mol (beiden Zierikzee). Aantal toeschouwers: 150. MIDDELBURG - Jong Ambon geniet enige faam in het bekertoernooi. Ook dit seizoen doet de Middel burgse ploeg het goed. Jong Ambon bereikte gisteren de derde ronde door in eigen huis Odio te verslaan. Na een 1-1-rust- stand werd het uiteindelijk 3-1. Jong Ambon-Odio 3-1: Voor de pauze hielden beide ploegen el kaar in evenwicht. Jaïr Tomasoa opende de score. Hij krulde de bal met zijn linkerbeen prachtig in de bovenhoek. Nog voor rust kwa men de gasten terug en werd het 1-1. In de tweede helft stelde Jong Am- bon orde op zaken. De ploeg toon de zich beter dan Odio, dat in de vierde klasse B uitkomt. Eerst be nutte James Beye een strafschop, De VCK-verdedigers Marcel Corbijn en Bas de Regt proberen Jaoud Fertou- waarna Martin Waisapy de eind- te (midden) af te stoppen. foto Ruben Oreel stand op 3-1 vastlegde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71