Van der Meulen 301 sport Extra coach moet Hoek in de PZC Doelman Bron is gevierde man bij Breskens maar gaat toch ten onder: 2-0. gen staat hij nu op drie bekergoals. door Koen de Vries KOUDEKERKE - Komend weekeinde staat de derby tegen koploper De Meeuwen op het programma, maar daar had VCK-trainer Nick Corré geen boodschap aan. Niks gas terugnemen, was zijn devies. Hij wilde dat zijn spelers vol voor de winst gingen in het duel met Zierikzee in de tweede bekerron de. Dat deden ze. De Schouwena- ren kwamen er tegen de derdeklas ser met een 3-0-nederlaag genadig vanaf. Langzaam maar zeker begint de nieuwe speelwijze die Corré aan het begin van dit seizoen introdu ceerde te werken. Hij laat zijn pu pillen in de zone spelen, met vier verdedigers, twee verdedigende middenvelders, twee man op de flanken en twee echte aanvallers. Tegen vierdeklasser Zierikzee zag dat er gelikt uit. Door vroeg druk te zetten veroverde VCK vaak snel de bal en legde de bezoekers mid dels goede en snelle combinaties het zwijgen op. Een opvallende rol daarin speelde aanvaller Jesse van der Meulen. De A-junior heeft geen basisplaats, maar mocht be ginnen omdat topscorer Erik Goudt volgende week niet beschik baar is. Van der Meulen nam in de twaalfde minuut het eerste doel punt voor zijn rekening nadat Ri chard Dek de bal veroverd had en hem de diepte instuurde. Het har de schot was onhoudbaar voor doelman Bongers. Van der Meulen bleef daarna een plaag voor de Zierikzee-verdedi- ging. Hoogtepunt was zijn actie in de 37e minuut. Hij zette Ricky Bil in de wind, kapte aanvoerder Bar ry Hage uit en koos tenslotte voor de verre hoek. Het schot ging ech ter rakelings langs de verkeerde kant van de paal. „Hij kan een he- maandag 25 oktober 2010 MIDDELBURG - Breskens toonde veerkracht in de tweede ronde van de districtsbeker. De Zeeuws-Vlaamse vierdeklasser kwam tegen Meto na een 3-1-ach- terstand terug en bereikte uiteinde lijk de volgende ronde na het ne men van strafschoppen. Breskens-Meto 3-3 (Breskens wint na strafschoppen): Een wedstrijd met twee gezichten. Voor rust heerste Meto en kwam op een 1-3-voorsprong. In de twee de helft zette Breskens de zaken recht. Ned de Looze, die in het eer ste bedrijf ook al voor 1-1 had ge zorgd, kopte bij de eerste paal de 2-3 binnen. Jan Willem de Rooij zorgde halverwege voor de 3-3. Penalty's moesten uiteindelijk de beslissing brengen. Een hoofdrol was hierbij weggelegd voor doel man Mike Bron van Breskens. Hij keerde twee strafschoppen. Roosendaal-Patrijzen 8-0: In het eerste halfuur kon Patrijzen nog aardig meekomen, maar daarna moest de ploeg uit 's-Heerenhoek zijn meerdere erkennen in de tweedeklasser. Terry Jager, Jan Ko- nings en Robin Franken zorgden voor een 3-0-ruststand. Na de pau ze liep de score Via Barry Perk, Ber ry Bierkens, lan Konings (2x) en Tim Beverlo op naar 8-0. Corn Boys-Clinge 0-2: Sjoerd van Campenhout opende in de eerste helft de score met een fraaie boog- bal. Kort na de rust zorgde Kevin van Hoye met een schuiver voor 2-0. De bezoekers kregen daarna kansen op een ruimere zege, maar doelman Tim van Waes hield de schade beperkt. Nieuwdorp-Hoek 2 6-2: De thuisclub was heer en meester. Na een half uur stond het al 4-1 via Roderick Gakeer, Martin Smaar- dijk (2x) en Niels Mulder. Voor Hoek 2 was Albert Kingma een maal trefzeker. Martin Smaardijk en Stefan van de Klooster tilden de score naar 6-1. Tijn Tielemans zorgde hierna nog voor 6-2. Brouwershaven-WC'68 2-6: Brouwershaven hield de schade be perkt. Voor de thuisploeg waren Clement van Splunder (1-1) en Leendert Flikweert (2-2) de doel puntenmakers. Bekijk de weblogs over voetbal en hardlopen op: www.pzc.nl/blogs DISTRICTSBEKER GPC Vlissingen geeft topklasser Hoek aardig partij in de bekerwedstrijd, John Schot scoorde zaterdag twee keer. 0 r Na zijn eerdere treffer tegen VC Vlissin- Hoessein Bouzambou (links) is Remon van Geersdaele te snel af in de bekerwedstrijd tegen GPC Vlissingen. foto Mark Neelemans ABONNEE VOORDEEL Schrijf u nu gratis in voor de Abonnee Win Weken en maak kans op uw eigen droomreis! Lees verderop in de krant hoe u mee kunt doen. www.pzc.nl/winweken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70