Been schaamt zich voor wanvertoning r-r;i4f Nr 30 en 31 MONSTERZEGE PSV slacht Feyenoord af: 10-0 32 en 33 Cyprioot: ook corruptie EK 2012 1w «J14 r 'Van Hooijdonk terug naar NAC' Vader Robert Gesink overleden na valpartij Zwemster Veldhuis meteen op dreef Topklasser Hoek bekert verder na zege op GPC Vlissingen Maandag 25 oktober 2010 - m r mg$m. Geen rode broek voor rugbyer Sjoerd van Benthem Tip? sport@pzc.nl door Hans Leber EINDHOVEN - Feyenoord zit dik in de problemen. Met rode ogen ver laat Mario Been de Feye- noord-kleedkamer na de io-o-ne- derlaag tegen PSV. „Ik heb daar mijn positie ter beschikking ge steld. Er was niemand die reageer de. Iedereen was met zichzelf be zig. Ik schaam mij verschrikkelijk, maar zelf stap ik niet op. Ik ben po sitief Ik denk dat het goed komt. Maar als ze bij de club, de spelers of de directie, vinden dat het beter "is als ik ga, dan ga ik." Been heeft gehuild. Enkele spelers ook. „En wat dan nog? Ben je dan geen man?" Zijn ogen staren droef en leeg de ruimte in. Alsof hij er niet echt is. Mario Been heeft even niets, geen kwinkslag, geen morbi de grap, helemaal niets paraat dat de zware ellende relativeert. De 8-2 tegen Ajax van 18 september 1983 is uit de boeken als grootste nederlaag van Feyenoord aller tij den. De 10-0 tegen PSV op 24 okto ber 2010 komt er voor in de plaats. Keivin Leerdam (20) geeft na de wedstrijd in de catacomben van het Philips Stadion antwoord op vragen van journalisten. Hij fluis tert bijna. Of zijn twee gele kaar ten terecht waren, hij zou het ei genlijk niet weten, want hij heeft nog geen beelden gezien. De sfeer in de kleedkamer? „Ieder een is ingestort. Gelukkig hebben we woensdag weer een wedstrijd, tegen VW." Keeper Rob van Dijk loopt met zijn hoofd naar bene den naar de spelersbus, tien doel punten om zijn oren en dat nog wel als doelman van Feyenoord. Wie verzint zoiets? „Nee, sorry", mompelt hij, even niet in staat vra gen te beantwoorden. De Feye- noord-ambiance is troosteloos. In de kleedkamer ligt Leroy Fer met een knieblessure, hij zal minimaal enkele weken ontbreken. Georginio Wijnaldum neemt het op voor zijn trainer. „Het deed me pijn dat de trainer die vraag stelde in de kleedkamer. We zijn hier met zijn alleen voor verantwoorde lijk. Ik hoop van harte dat-ie blijft. Woensdag hebben we weer een wedstrijd." Bij Feyenoord is het vandaag eerst weer vergaderen ge- MUNCHEN Ook bij de toewijzing van het EK voetbal van 2012 aan Polen en de Oekraïne is sprake geweest van om koping. Dat zegt Spyros Marangos van de Cypriotische voetbalbond in de Süddeutsche Zeitung. Ma rangos zegt dat er meerdere top mensen van de Uefa bij het schan daal betrokken zijn. Hij beweert ook over getuigen te beschikken. Momenteel is de Fifa in opspraak, wegens vermeende omkooppraktijken bij de toewij zing van het WK van 2018. Doelman Rob van Dijk vist de bal voor de tiende keer uit het net. Feyenoord ging met 10-0 onderuit tegen PSV. blazen. Het is diepe crisis bij de ge wezen topclub. Middenvelder Ka- rim El Ahmadi, doorgaans niet blij met Been omdat die hem als trai ner de laatste tijd niet opstelde, toont zich na de wedstrijd echter karaktervol door pal voor Been te gaan staan. „Deze uitslag heeft niets met de trainer te maken. Ik denk dat.iedereen wil dat hij blijft. BREDA De kans is groot dat Pierre van Hooijdonk terugkeert bij NAC. De voormalige topscorer voert al maanden gesprekken met Heja-pro- jectontwikkelaar en sponsor Jan Hoppen, die NAC weer een 'Bre daas gezicht' wil geven. Van Hooij donk zou de rol van technisch di recteur van de Bredase voetbalclub op zich moeten gaan nemen. Diver se bronnen bevestigen dit. AD-jour nalist Chris van Nijnatten zou in die constructie de algemeen direc teur moeten worden. En als je vindt dat hij weg moet, moet je een grote jongen zijn en dat in de kleedkamer zeggen." De enige beker die Feyenoord dit seizoen ziet, is de gifbeker. Alge meen directeur Eric Gudde vraagt zich vooral af wanneer die is leeg gedronken. „Dit is verschrikkelijk, Feyenoord onwaardig. We moeten deze beschamende uitslag eerst MAASTRICHT De vader van wielrenner Robert Gesink is zaterdagmorgen overle den aan de verwondingen die hij opliep door een zware val op de mountainbike. Hij kwam op 10 ok tober ten val tijdens de Bart Brentjens Challenge, een toertocht voor mountainbikers in Zuid-Lim burg. Hij belandde zwaargewond in het ziekenhuis. Daags ervoor had Gesink de Ronde van Emilia gewonnen. Hij keerde daarna onmiddellijk terug naar Ne derland om zijn vader bij te staan. verwerken. We gaan bij elkaar zit ten, dat lijkt me wel nodig na zo'n echec." Gudde blijft zijn trainer steunen. „Dit is het proces waarin we zit ten. We moeten financieel in rusti ger vaarwater komen, maar mo gen het sportieve niet verwaarlo zen. Dat evenwicht is moeilijk te vinden. Maar ik heb en houd ver- AKEN Marleen Veldhuis heeft zaterdag bij internationale wedstrijden in het 25-meterbad in Aken een suc cesvolle rentree gemaakt. In haar eerste races sinds de geboorte van haar dochter in juni won de zwem ster de 50 meter vrij en 50 meter vlinderslag. Op de 50 vrij zegevier de Veldhuis in een tijd van 24,54 en op de 50 vlinder tikte ze in 26,23 als eerste aan. Coach Jacco Verhaeren was zeer te spreken over het eerste optreden van Veldhuis. foto Olaf Kraak/ANP trouwen in Mario's manier van werken." Dat Gudde vandaag, net als bij het ontslag van Gertjan Verbeek, wordt overruled door Feyenoords Raad van Commissarissen is niet te verwachten. pagina 26: We dachten: 'Jon gens, wat gebeurt hier?' Bekijk het laatste nieuws uit het Zeeuwse amateurvoetbal op: www.pzc.nl/amateurvoetbal STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65