niet om extra rondje 37 Sander Vleugel laat zich inspireren door broer en wint eerste ATB-cross Broers Mesu finishen in peloton Van der Meet weer fn hoofdschema Federer wint derde toernooi Zeeuwse schaatsers heersen in marathon Goede rentree Van der Graaff Brabanders sjoelen best in Middelburg maandag 25 oktober 2010 Umdy van Anrooy, de winnares van de Den Inkelcrossis nog maar veertien jaar. „Bij elke bocht ging ik bijna onderuit. Dat verschil maak je niet meer goed. Ceef mij maar een wegwedstrijd." Jesper Francke, de huidige Zeeuwse crosskampioen foto Willem Mieras AMSTERDAM Erwin Mesu uit Middelburg is in de eerste marathonwedstrijd schaatsen van dit seizoen op de 35e plaats geëindigd. De rijder van de Habovo-Bwaste-ploeg finishte in Amsterdam in de wedstrijd om de KPN Cup in het peloton. De sprint van de kopgroep van veertien werd gewonnen door Rob Had- ders. Erwins broer Niels Mesu moest in de voorafgaande wedstrijd in de eerste divisie veel afstopwerk ver richten omdat drie van zijn ploeg genoten in de kopgroep zaten. Teamgenoot Robert van Dalen ein digde mede daardoor als tweede. ISTANBUL Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke heeft weer het hoofdtoernooi bereikt van een 25.000 dollartoernooi. Gisteren sloeg de negentienjarige speelster zich door de kwalificaties van een toernooi in Istanbul. In de eerste voorronde won de Be- velandse van de Turkse Eylul Ben- li: 6-0 6-0. Vervolgens was ze te sterk voor Marta Sirotnika uit Rus land. De setstanden waren 7-6 en 6-3. Van der Meet treft nu in de eerste ronde meteen de nummer vijf van de plaatsingslijst: de Fran<gaise Iri- na Pavlovic. STOCKHOLM Roger Federer heeft het ATP-toer- nooi van Stockholm gewonnen. De Zwitserse tennisser was gisteren te sterk voor de Duitser Florian Mayer: 6-4 6-3. Federer won in Stockholm pas zijn derde titel van het jaar. Het was-zijn 64e in totaal, waarmee hij het aantal zeges van de Amerikaan Sampras evenaarde. Zij staan op de eeuwige ranglijst op de vierde plaats. Federer jaagt nu op John McEnroe die 77 maal won. Koploper is nog altijd Jimmy Connors, die in zijn loopbaan liefst 109 zeges boekte, vijftien meer dan nummer twee Ivan Lendl. EINDHOVEN Tijdens de tweede wedstrijd van de gewestelijke marathoncompeti tie schaatsen, zaterdag in Eindho ven, deden de Zeeuwen het uitste kend. In de gezamenlijke categorie masters en Ci-rijders slaagde Flip Salomé uit Breskens erin het pelo ton te ontvluchten. Hij nam een halve baan voorsprong en hield die mede dankzij afstopwerk van de Zeeuwse rijders vast. Achter Sa lomé sprintte Antwan Tolhoek uit Yerseke naar de tweede plaats. Hij kwam halverwege ten val maar achterhaalde met hulp van Niels Steenbakker het peloton. Anthony Janse uit Yerseke werd derde. SAN YA Golfster Marjet van der Graaff uit Tholen is op het China Open op de gedeelde 24e plaats geëindigd. De tegenwoordig in Rijswijk wonen de Van der Graaff stond na een eer ste ronde van 69 in de kopgroep. Door rondes van 74 en 73 viel ze in Sanya op het eiland Hainan wat te rug in het klassement. Van der Graaff maakte in China haar ren tree na een absentie van twee maanden. Ze verkeerde in een vor mcrisis en werkte hard om terug te komen. Het toernooi werd ge wonnen door Lee-Anne Pace uit Zuid-Afrika, die elf slagen minder nodig had dan Van der Graaff. MIDDELBURG Ad Graauwmans uit Zundert schreef zaterdag de hoogste klasse het open toernooi van sjoelvereni ging EMSV op zijn naam. Het was tevens de tweede wedstrijd voor de Zuid-Bokaal. Bij de vrouwen leg de Marian Embregts uit Rijsbergen beslag op de eindzege. Ze is net als Graauwmans lid van sjoelvereni ging VBS. Er vielen vijftien Zeeuw en in de prijzen. Jeugdlid Rachel Leewens van EMSV schreef met een score van 89,55 de jeugdklasse op haar naam. Er deden 104 sjoelers aan deze wed strijd mee. Sander Vleugel is op weg naar de overwinning in Heinkenszand. foto Willem Mieras door Wam de Vos HEINKENSZAND - Thuis hadden ze elkaar nog zitten plagen. „Ik win toch", had Robbert Vleugel zijn jongere broer Sander toegevoegd. Die wilde daar niet van weten, kwam verbeten aan het vertrek, had een slechte start, zag broerlief wegrijden maar wist de scheve si tuatie al snel te herstellen. Impo sant nam Sander Vleugel de lei ding in de eerste wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup op het Stelle- plas-parkoers in Heinkenszand, om die niet meer af te staan. Ed- zard van Ewijk werd tweede en Robbert Vleugel derde. Zo'n twee uur voor de start hing de mountainbike van Sander Vleu gel nog in de takels en moest hij nog naar Kapelle om een nieuw onderdeel te halen. Snel heen en weer gereden, fiets gemaakt en sa men met Robbert naar Heinkens zand. „Ik had niet verwacht dat het zo goed zou gaan", keek de jongste Vleugel terug. „De laatste tijd heb ik niet veel aan competitie gedaan. Dan mis je wedstrijdrit me. Toen ik bij de start achterbleef en Robbert weg zag rijden, zag ik het even niet meer zitten." Eerder dit jaar verraste Vleugel met de overwinning in de Boek weitronde van Zuiddorpe. Kort daarop moest hij voor een stage een periode de zee op. „En dat heb ik straks weer. In februari moet ik weer voor vijf maanden weg. Als ik terugkom is het wegsei- zoen alweer een eind voorbij", zei Sander Vleugel in het kille en re genachtige Heinkenszand. De We- meldingenaar heeft zich daarom gefocussed op de strijd om de Zeeuwse ATB Cup. Als hij kan, zal hij aan alle wedstrijden meedoen. Anders is dat met zijn broer Rob bert, die volgend jaar de overstap naar de elites zonder contract moet maken. Zijn eerste volledige seizoen bij de beloften is hem enigszins tegen gevallen. „Nadat ik vorig jaar in Sint-Jansteen had ge wonnen, had ik me er meer van voorgesteld. Vooral in de klassie kers had ik op meer gerekend", ver telde de oudste Vleugel. Hij wil zich nu meer op het mountainbi- ken gaan richten. „Bij mijn club Middelkamp heb ik bij de elites minder kans om klassiekers te rij den. Daarom ga ik proberen lande lijk op de mountainbike te rijden. Deze competitie laat ik aan me voorbij gaan. Waarschijnlijk zal ik aan maar vier wedstrijden mee doen." Daarbij wil hij ook gaan hardlopen. „Ik wil wel eens zien hoe ver ik in wedstrijdjes van een kilometer of tien kan komen." Za terdag moest Robbert Vleugel dus toe zien dat broer Sander het heft in handen nam en dat hij in het tweede deel van de wedstrijd nog gepasseerd werd door Edzard van Ewijk, die naar de tweede plaats toereed. Bij de vrouwen ging de overwinning naar Birgit Lavrijs- sen. De renster uit Kapelle bleef de rest gemakkelijk voor. Marquerite de Neve uit Middelburg werd tweede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55