machine1 Kloetinge draait SSV'65 he-le-maal tureluurs Stoffel van de Wekken als vanouds Maaskant moet Voetbalsters Zierikzee zege delen in B Heinkenszand zakken na rust ver weg Net als vorig seizoen Mark Boot hoeft niet te rijden voor OZK-titel maandag 25 oktober 2010 Delta Sport heeft een vergelijkbare opening van het seizoen als vorig jaar. Ook toen had de Zierikzeese eersteklasser een honderd-proceniscore na drie duels. In het vierde duel speelde Delta Sport gelijk tegen medekoploper en de uiteindelijke kampioen Habo'95. Net als VHC een week eerder brak Desk in de staart van de eerste helft. De bezoekers moesten in de dekking de tol betalen voor het trek- en sleur werk van Delta Sport. Desk-trainer bekende zon der slag of stoot dat daar de pot kantelde. „Die dubbele tijdstraf was de doodsteek voor ons", keek trainer Frank van Ommen terug. „We konden ons niet herpakken. Dat was ook de verdienste van Del ta Sport." Goudhaantje Roel Hamers was de grote afwezige bij de bezoekers. Van Ommen: „Als er eentje de ban had kunnen breken, was hij het wel. Hamers is altijd goed voor acht a negen treffers." Het Brabant se talent heeft een samenwerkings verband met eerstedivisionist Tachos uit Waalwijk. „Vandaag spe len we op dezelfde dag. Maar hij moet die keuze maken." Hamers had gisteren yan goede huize moeten komen om de Schouwse dekking op het verkeer de been te zetten. Achterin liep het van meet af aan gesmeerd bij Delta Sport. Er werd niet alleen weinig ruimte weggeven, sluitpost Thim Zevenbergen was dankzij tal loze reddingen het extra slot op de deur. Van Ommen strooit graag met complimenten. „Die keeper en hoe-heet-die-middenopbou- wer(Jordy Loo) zijn echte aanwins ten. Als Delta Sport zo blijft ballen weet ilc wel wie kampioen wordt." Ondanks de prikkel van achteruit wist Delta Sport, gesteund door honderd toeschouwers, zich niet los te weken. Twee sterke acties van Kenneth Mellaart en een dro ge knal van Guido de Graaf zorg den wel even voor een bruggetje (6-3), maar het gaatje werd door de sluwe opbouwrij snel gedicht: 6-6. Het werd zelfs door Peter van Best 6-7. Afstandsschoten van tref zekere Thijs de Vos en Guido de door Roeland van Vliet KLOETINGE - In de tweede ronde van de districtsbeker deklasseerde Kloetinge buurman SSV'65. De hoofdklasser stuurde de tweede klasser met 7-1 naar huis. Toch was het Wesselopark zaterdag blauw gekleurd. Aan de vooravond van de derby waren de kassahokjes van het Kloetingse sportpark overgoten met blauwe verf De vandalen moeten hoogstwaarschijnlijk on der aanhangers van SSV'65 wor den gezocht. De besturen van Kloetinge en SSV'65 waren niet te spreken over de actie. „Dit is niet ludiek meer", zei Jan van der Wee- Ie, de voorzitter van Kloetinge. „Maar ik heb helaas nog niemand om de schade op te verhalen." Op het veld nam Kloetinge sportie ve revanche. Daan Esser, de aan- Graaf zorgden halverwege voor een lichte voorsprong: 9-8. De persoonlijke straffen aan de kant van de bezoekers waren het signaal voor Delta Sport om gas te geven. Desk werd in acht minuten tijd murw geslagen. Guust Sluijs gaf met een strak schot in de bo venhoek het startsein (10-8). In rap tempo werd de marge uitge bouwd door Jordy Loo en Thijs de Vos: 16-9. „Er moest even wat olie in de machine", voerde Sluijs als reden aan voor de defensieve eer ste helft. „Er moest een tandje bij. Het was nog geen honderd pro cent." Tot ruim driekwart van de strijd kende de thuisploeg geen genade. Wie de bal voorin ook bemachtig de, bijna alles en iedereen was tref zeker. De teller liep met gemak richting dubbele cijfers: 26-12. Ook trainer Rob de Vos genoot met vol le teugen. „De ploeg op hol, in een positieve manier. Ze bleven elkaar maar vrijspelen", doelend op de spurt na de pauze. Spelbepaler Jordy Loo nam de ploeg op sleeptouw. De Vos: „Met hem hebben we een speler die met gemak het tempo omhoog- schroeft. Dan is het maar hopen dat de rest kan volgen. Daarnaast was de druk naar voren en het po sitiespel goed. Ook werd er beter gereageerd op elkaar. Er wordt be ter gekeken." Omdat de concentratie achterin wegebde, was het slotakkoord voor de bezoekers. Met zes treffers op rij kwamen de eindcijfers er iets draaglijker uit te zien. Al be droeg de marge na het laatste fluit signaal nog altijd tien punten: 28-18. Scores Delta Sport: Thijs de Vos 7, Kenneth Mellaart 6, Jordy Loo en Guust Sluijs 5, Guido de Graaf 4, Pieter Boot 1 voerder van de hoofdklasser, waan de zich zaterdagmiddag 'in een speeltuin'. Met de groen-witte for matie draaide hij SSV'65 he-le-maal dol. „Het was heerlijk voetballen", zei hij na de 7-1-over- winning. „Iedereen was lekker gre tig." Kloetinge kon de bekerronde goed gebruiken. Na een nederlaag en twee remises in de competitie mocht de selectie van trainer Cees Houtepen even de zinnen verzet ten en aan de combinaties werken tegen een tweedeklasser. Esser, het verdeelstation op het middenveld, kon naar hartenlust dieptepassjes versturen. In de eerste helft kwa men die op het natte en dus moei lijk bespeelbare veld niet altijd aan, maar in de tweede helft raak te de machine op stoom. „We kre gen ook zo veel ruimte om te com bineren... Het leek wel alsof SSV HEINKENSZAND - Mieke Evertse kon tijdens de tweedaagse dressuurwed- strijd van de Vlaanderse Ruiters met de ruin Vs Vasco op een uitste kend debuut in Z2 terugkijken. Zij behaalde in Heinkenszand met de Gribaldi-zoon de overwinning. Sa- mantha Miltenburg schreef met de merrie Caratina Z verrassend beide proeven in Zi op haar naam. Mieke Evertse stuurde Vs Vasco in zijn eerste optreden op het hoogste basisniveau met 62,64 procent naar een nipte overwinning. De amazo ne uit Heikenszand bleef Annemie- ke Maaskant uit Bruinisse Digis- hot's Wisequy slechts drietiende van een procent voor. „Ik was met Vasco aan een nieuwe uitdaging toe. In Zi liep hij met gemak door de proeven en was hij naar mijn ge voel klaar voor een stapje hoger." Maaskant reed de Ronaldo-zoon met 61,17 procent in de tweede proef naar de overwinning. Het was een zege die de Schouwse com binatie moest delen met Merel van der Nat en Mr. Bean. ZIERIKZEE - De tafeltennissers van Scaldina beleefden een donkere speeldag, Kerkwerve vijzelde de ei gen hoop op. Het mannenteam van Scaldina verloor in de eerste klasse met 7-3 van koploper Tios'51 2 en houdt degradatiezor- gen. Het Zierikzeese jeugdteam verloor in de landelijke C-klasse verrassend van Scyedam 2. Het werd 4-6, waardoor Scaldina aan kop een voorsprong van vijf pun ten heeft. Kerkwerve speelde in de derde klasse 5-5 tegen Smash'76 2 en staat gedeeld laatste met Scaldi na 2. Tios'51 2-Scaldina 7-3: In het be gin van de ontmoeting zag het er nog niet direct somber uit voor Scaldina. Nadat Dennis Smalheer met twee keer 7-11 en 8-11 van Van Noys verloor, trok Koen van Velt- hoven de stand weer gelijk. Tristan Benschop deed er nog een geen middenveld had. Er Was het grootste deel van de wedstrijd geen enkele druk." Kloetinge-SSV'65 7-1 (2-0). 6. Michel Maaskant 1-0, 17. Rick Mulder 2-0, 54. Mitchell van Belzen 2-1 (strafschop), 59. Mervin f^iemantsverdriet 3-1, 67. MIDDELBURG - Van de Schouwse vrouwenvoetbalteams hield Bruse Boys zaterdag het langste uitzicht -op punten. Toch werd er met 1-2 verloren van Wolfaartsdijk. Zierik zee ging met 5-1 ten onder door een black-out in de tweede helft te gen Papendrecht. Ook ZSC'62 be leefde een puntloos weekeinde doordat het niet kon verrassen te gen de koploper van de vierde klas se, RCS: 1-7. Papendrecht-Zierikzee 5-1: On danks de donkere wolken boven Papendrecht leek er geen vuiltje aan de lucht voor Zierikzee. In de tiende minuut pakte het de lei ding dankzij een fraai afstands schot van Tamara Jacobusse en de wedstrijd bleef in handen tot aan de dertigste minuut, toen de gelijk maker viel. Een dekkingsfout in het begin van de tweede helft leid de tot 2-1 in het voordeel van de thuisploeg. Papendrecht nam ver der afstand toen de speelsters van Zierikzee hun aandacht te veel ves tigden op fysieke opstootjes. schepje bovenop door in vijf ga mes van Lars Wierts te winnen (11-3 in de vijfde game). Deze 2-1-voorsprong verdampte echter snel, omdat het Tios-trio vervol gens zes keer achter elkaar won. Al leen in de allerlaatste partij kon Van Velthoven nog een klein tikje uitdelen tegen Van Noys. Kerkwerve-Smash'76 2 5-5: Kerk werve zag eindelijk weer de 'oude' Stoffel van de Wekken aan het werk. Hij won van Kees van Poort vliet in vijf games (11-3 in de vijf de), ook in vijf games van Peter Ba zen (11-8) en ook Peter Hendrix moest zijii partij afstaan maar dan in vier games. Samen met Simon Boogaard won Van de Wekken ook de dubbel. Daarmee stond hij garant voor vier punten. Daar naast won Simon Boogaard in vijf games van Hendrix (11-8 in de vijf de). Invaller Kees van de Hoek (in Mitchell van Belzen 4-1 (eigen doel punt), 70. Rick Mulder 5-1, 79. Sofyan Azzagari 6-1 (strafschop), 82. Ingmar Quist 7-1. Scheidsrechter: R.C.P van der Werff (Drunen). Gele kaart: Michel de Groote (SSV'65). Aantal toeschou wers: 450. ZSC'62-RCS 1-7: Vooralsnog is er geen enkele ploeg in staat geweest de vrouwen van RCS te verslaan. Ook ZSC'62 kon geen verrassing uit de hoge hoed toveren. Maar ge streden werd er zeker: ZSC bleef ondanks een regen aan tegendoel punten vechten voor een eredoel- punt tegen de koploper en verover de die in de tweede helft. Manon van de Sande ging over het been van een RCS-verdedigster, waarna Raquel Rijkers de toegewezen strafschop verzilverde. Bruse Boys-Wolfaartsdijk 1-2: Eén onoplettendheid in de verde diging deed Bruse Boys met een 1-0-achterstand de kleedkamers in gaan. Bruse Boys bleef ook in de tweede helft op gelijke voet met Wolfaartsdijk. Hoofdrollen waren er voor de doelverdedigsters. De gelijkmaker werd voorkomen door de Wolfaartsdijk-keepster, terwijl Ilse Donselaar Bruse Boys in kans rijke positie hield. Toch werd het 0-2, maar tien minuten later soleer de Daniëlle Koster naar 1-2. plaats van Boudewijn Heijboer) speelde verdienstelijk maar verloor wel zijn partijen. Jeugd. Scyedam 2-Scaldina 6-4: De Schiedamse tegenstanders rea geerden erg goed op het aanvallen de spel van Scaldina. Dirk Geuze kwam met zijn spel nog het beste uit de verf en won tweemaal. In zijn verloren partij had hij zelfs nog een matchpunt in de vierde game. Floris Dijkers, die een echte killersmentaliteit heeft, kwam gaandeweg de eerste partij steeds beter in zijn spel. Alleen lieten zijn tegenstanders hem bij de twee vol gende ontmoetingen steeds meer lopen wat slechts tot de tweede slag goed ging. Martijn Stouten kwam individueel niet aan scoren toe, maar in de dubbel sleepte hij Geuze over de streep. In de vijfde en beslissende game wint het duo met 13-11. AXEL - Motorcrosser Mark Boot hoefde er zaterdag niet voor in ac tie te komen, maar hij mocht zich wel de winnaar noemen van het Open Zeeuws kampioenschap (OZK) in de klasse MX2. De slot wedstrijd in Axel werd door de overvloedige regenval afgelast. Er kon geen vervangende datum wor den gevonden. Vorig seizoen kende de coureur uit Burgh-Haamstede de nodige pech en moest hij de' eer aan Ste fan Hage uit Goes laten. Dit jaar liet de crossende timmerman er geen gras over groeien. Met het maximumaantal punten liet hij zich tot kampioen kronen. Roy Gijsel uit Heikant mocht in de MXi-categorie het hoogste tree tje beklimmen. De gewezen MX3 Grand Prixrijder wist in Vlissingen en Rilland te winnen. In Wemel- dinge was Rinus van de Ven de sterkste. Kloetinge-voetballer Sofyan Azzagari (rechts) botst in de bekerderby op Ibi el Uarichi van SSV'65. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53