Onthaasten in bos en duinen 141 ze id Oplossing dierenasiel hard nodig Herindeling NEE geeft verzet nog Sang niet op www.pzc.nl/webwinkel P7I^ ION diascanner Slides2PC maandag 25 oktober 2010 Het laatste nieuws is te lezen via www.pzc.nl/schouwen-duiveland MEDITEREN EN ONTHAASTEN AAN ZEE Het samenwerkingsproject Van Zierik tot Zee streeft ernaar dwarsverbanden te smeden tussen de natuur op Schouwen-Duiveland en ondernemers. ZIERIKZEE - De Zeeuwse Vereni ging tot Bescherming van Dieren Dieren in Nood roept het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Schouwen-Dui veland op mee te werken aan een snelle oplossing voor de stilgeleg de bouw (uitbreiding) van het Die renasiel Schouwen-Duiveland. De bouw is in juni stilgelegd om dat het pand aan de Zandweg in Zierikzee bovenop een belangrijke waterleiding van waterbedrijf Evi- des ligt. Volgens Dieren in Nood gaat het om een 'min of meer clan destiene' leiding. De grond is circa vijfentwintig jaar geleden gekocht om het asiel op te bouwen. Over erfdienstbaarheid is destijds niet gerept. Er staat ook niets over in het koopcontract, stelt de vereniging. Het asielbestuur krijgt nu dus pro blemen (en kosten) op het bordje geschoven waar het niets aan kan doen. Problematisch is bovendien dat de uitbreiding hard nodig is om te kunnen voldoen aan de wet telijk verplichte kwaliteitseisen. De aanbouw zou worden gebruikt als nieuwe quarantaineruimte, waardoor dieren die nog niet in geënt zijn, kunnen worden afge schermd van de rest. De vereni ging vindt dat de gemeente een taak heeft in het zoeken naar een oplossing, omdat ze verantwoorde lijk is voor de opvang van zwerfdie ren. Evides heeft eerder aangege ven snel met de gemeente om ta fel te willen. tmm «5 SFEER PROEVEN Meer beelden van het bos, de lam pionnen en de hobbymarkt zijn te zien via www.pzc.nl/video. TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman Alsof ze al jaren duo presentaties geven. Natuurgids Jan de Ruiter van Staatsbos beheer en de Zierik- zeese yoga- en meditatiecoach Karin Roelofs loodsten de deelne mers aan de excursie 'Mediteren en onthaasten aan zee' gisteroch tend ontspannen door de bossen van Westenschouwen. De Ruiter wijst op de bessen van de liguster die de hele winter door rijpen en op die van de duindoorn waarvan vogels - als de bessen gaan gisten in het voorjaar - in be schonken toestand raken. Roelofs geeft de deelnemers ondertussen tips om .de ademhaling te regule ren en laat ze beurtelings focussen op de omgeving (of een stukje daarvan) en op zichzelf. Het tweetal (met 'reeënman' Jan Berrevoets van Staatsbosbeheer als extraatje) vult elkaar - alsof er ja ren op geoefend is - vloeiend aan. In werkelijkheid is de liefde pril. De Ruiter en Roelofs hebben in juli, tijdens de feestelijke opening van uitkijkpunt Prunjehil, een eer ste gezamenlijke 'onthaasttocht' verzorgd. Sindsdien zijn er (inclu sief die van gisteren) nog twee wandelingen gehouden. Later dit jaar staan er nog twee gepland. Daarmee loopt het duo voorop bij het concreet invulling geven aan het project Van Zierik tot Zee; een samenwerkingsverband van Re- cron, Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer. Doel ervan is kruisbestuivingen aan te gaan tus sen natuur en ondernemers op Schouwen-Duiveland. ^Volgens boswachter Dirk Fluijt van Staatsbosbeheer heeft dat ze ker meerwaarde. „We kunnen nu een product aanbieden dat we nog niet op Schouwen-Duiveland had den. Karin Roelofs heeft een be paalde kwaliteit. Wij hebben de natuur, kunnen faciliteren. En dit is natuurlijk een prachtige combi natie. Wat is er nu leuker dan op zo'n plek met zoiets bezig te zijn." Dat 'bezig zijn' is alles behalve zweverig gedoe. Met de methode Mindfulness als uitgangspunt loopt Roelofs door bos en duin en over strand. Mindfulness is een methode om je aandacht te focus sen door middel van zintuiglijke waarneming, licht ze haar werkwij ze toe. „Het is een meditatietech niek die veel toegepast wordt in de Westerse wereld. Het is heel laag drempelig, down to earth. Ik wil het ook graag integreren in het da gelijks leven. En écht bijzonder is natuurlijk de combinatie met een natuurgids. Jan weet heel veel van de natuur. Dat geeft mij weer aan knopingspunten om de aandacht te verdiepen." En door die focus dubbel zo hard te genieten. „Een cadeautje", klinkt het dan ook uit verschillen de monden als een stralende re genboog opdoemt aan de horizon. De plotselinge hagelbui die de slot- sessie op de top van een hoog Er wordt over strand gelopen, maar er worden ook afwijkende paden be wandeld tijdens de excursie. Zo voert een deel van de tocht over wissels waar reeën lopen en er wordt een hoge duin beklommen die alleen met bijzondere excursies mag worden aangedaan. Lopen en de tijd nemen even alle indrukken op te nemen worden voortdurend afgewisseld. Bij slecht weer gaat de sessie ook door. Als het nodig is, wordt de excursie voortge zet in de Excürsieschuur bij de open haard. duin voortijdig stopt, wordt door de deelnemers lachend geïncas seerd. „Dit is uniek", constateren zowel Fluijt als Roelofs. Fluijt: „Dit maakt me stik enthousiast." Meer excyrsies: Nog meer excursies Mediteren en onthaasten aan zee staan te gebeu ren op 21 november en 22 decem ber. Opgeven kan bij de balie in Haam stede van VW Schouwen-Duive land, via 0900-2020233 of via www.karinroelofs.nl. Duur: 2 uur. Bij slecht weer wordt om de haard geschoven in de Ex- cursieschuur in de boswachterij Westerschouwen. Ook verschillende andere bedrij ven (onder meer restaurants langs de zuidkust en MS Onrust) dragen al een steentje bij aan Van Zierik tot Zee. Van links naar rechts: excursiedeelnemers Marleen van Maldegem, Frieda Borsboom, Nettie Zwaan, Ingrid Bes, natuurgids Jan Berrevoets, meditatie- coach Karin Roelofs en natuurgids Jan de Ruiter. Ze kijken uit over het 'stadion' in de boswachterij: een groot ovaalvormig weelderig begroeid dal. Onder meer de geuren van kamperfoelie zorgen er zomers voor dat je het gevoel hebt in een sprookje rond te lopen, vertelt De Ruiter. categorie/diversen Digitaliseren van uw diacollectie Haal uw kwetsbare fotonegatieven en diacollecties onder het stof vandaan en zet ze veilig in digitale vorm op uw computer met de Ion Slides2PC Diascanner. Deze gebruiks vriendelijke en veelzijdige scanner tilt met een druk op de knop uw kostbare herinneringen naar het digitale tijdperk. Het scannen en versturen van een foto naar uw computer neemt slechts 2 seconden in beslag. Kenmerken: Inclusief: Digitaliseer 35mm films en dia USB kabel 5 MP resolutie 2592x1680 Negatief-adapter Automatische witbalans en Dia-adapter kleurcorrectie Software CD Adviesprijs €69,- Lezersprijs €49,-* Systeemvereisten. PC Windows XP en VISTA Windows 7 en Mac (indien ook Windows geinstaleerd) "exclusief 5,95 verzendkosten GOEDEREEDE - De Stichting Herin deling NEE Burgercomité Goede reede ziet ruimte in het nieuwe re geerakkoord om een streep te kun nen halen door de geplande herin deling op Goeree-Overflakkee. In het huidige regeerakkoord staat opgenomen dat gedwongen herin delingen niet worden goedge keurd, aldus de stichting. In het ak koord staat letterlijk 'gemeentelij ke herindeling komt alleen van on deraf tot stand'. Aan de provincie de taak financiële en bestuurlijke knelpunten op te lossen. De gemeente Goedereede is tegen. De zogenaamde 3+1-formule, waar alleen Dirksland, Oost-Flakkee en Middelharnis de stap zouden zet ten, is door de provincie niet goed gekeurd. Volgens de stichting moe ten de herindelingsplannen dus wel stranden in de Tweede Kamer. De stichting is onder meer tegen herindeling omdat het veel geld kost en het op termijn veel (dubbe le) voorzieningen en subsidies de kop gaat kosten. Ook vrezen de tegenstanders dat het geld vooral door toeristisch Ouddorp moet worden opge bracht, wat ten koste zal gaan van de zondagsrust. De tegenstanders vrezen voor de toekomst van Oud dorp als 'het Renesse van de Zuid-Hollandse Eilanden'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44