PZC Dorpsraad wil snel actie rondweg Jochie CHOUWEN-DUiVELAND 14 en 15 13 16 en 17 VERKEER Argumentatie en besluitvorming rondom tracé Scharendijke moet duidelijk zijn Rijbewijs kwijt almanak Improviseren met lampionnen in de regen Maandag 25 oktober 2010 Onthaasten in bos en duinen via Zierik tot Zee Slotconcert met geestrijke afterparty Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman SCHARENDIJKE - De dorpsraad Scha rendijke wil dat de gemeente Schouwen-Duiveland op korte ter mijn met een duidelijk gemoti veerd standpunt over de brug komt over het precieze tracé en tijdstip van realisatie van de rond weg Scharendijke. Omdat die rondweg nog wel even op zich laat wachten, moet de El- kerzeeseweg met spoed verkeers veiliger worden gemaakt. De in september 2009 raadsbreed ge steunde motie van Leefbaar Schou wen-Duiveland (LSD) heeft ver wachtingen gewekt, stelt dorps raadvoorzitter Herman Bomer. Ge meenteraadsfracties zouden, vol gens die motie, onder meer hun invloed aanwenden om de provin cie alsnog te overtuigen van de (onder meer) door de dorpsraad gewenste route; het zogenaamde waterlooptracé. Tot op de dag van vandaag blijft het echter stil. De signalen die door gemeente en provincie zijn afgegeven zijn tegen strijdig, schetst Bomer. Zo zou (in tegenstelling tot wat oud-wethou der Renden beweerde) de provin cie best met het waterlooptracé kunnen leven. Mits de gemeente voor de extra kosten opdraait. Kos ten die, voor zover Bomer weet, niet eens bekend zijn. „Waar het mij om gaat is dat de besluitvor ming netjes gaat. Ik wil dat hele verhaal op tafel, met een plussen- en minnenlijst. En ik wil dat de ge meenteraad daar dan een officieel besluit over neemt. Eerder hou ik met dit verhaal niet op." De dorpsraad Scharendijke vindt dat die duidelijkheid er snel moet komen. Veertig jaar geleden werd al over een rondweg bij Scharendij ke gesproken. In 1989 werd een eer ste plan gelanceerd. In 1996 koos de toenmalige gemeente Midden- schouwen voor het zogenaamde waterlooptracé. In de discussie die afgelopen jaren speelde, koos de provincie (net als Renden) voor tracé 1; een dichter op het dorp ge legen, kortere route. Ondertussen dendert het verkeer gewoon door, over de Elkerzeese weg. De dorpsraad dringt dan ook aan op het snel verkeersveiliger maken van die weg. Het aantal fiet sers, campers en caravans ('met af metingen van een vrachtwagen') is sterk toegenomen. Onder meer de aansluiting op het Baken, de kruising Zwarte Plein en het 50 ki lometerregime zijn een doorn in het oog van de dorpsraad. OOSTERLAND - De regen viel zaterdag met bakken uit de lucht, net toen de jaarlijkse lam pionoptocht van Oranjevereniging Oosterland op het punt stond te beginnen. Dat werd im proviseren geblazen in dorpshuis Oosterhof - waar de muzikanten van Oosterlands Fanfare en de Brouwse drumband Apollo spontaan het podium beklommen, de tafels aan de kant werden geschoven en de lichten gedoofd. Om binnen (zij het in een kringetje) alsnog een op tocht te houden. Van een 'in het water geval len' feest was geen sprake. Al was het alleen @B8SB8B&|lganSgeM8e3aSS@E83BafëS8SS££2Ë88aag Mededeling aan Certificaathouders van Golfclub Grevelingenhout. Hierbij delen wij u mede dat op: dinsdag 2 november 2010 in het clubhuis van Golfclub Grevelingenhout te Bruinisse om 19.30 uur, de Algemene Ledenvergadering en Jaarvergadering van Certificaathouders Grevelingenhout Golf BV zal plaatsvinden. U bent van harte welkom. De Directie, Grevelingenhout Golf BV mmmmwuuamiMW ammmsm shhsrmhmhb RENESSE - Een 23-jarige automobi list uit de gemeente Goedereede heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn rijbewijs moeten inle veren bij de politie. De beginnend bestuurder bleek ruim zeven keer meer te hebben gedronken dan toegestaan. Hij werd betrapt op de Jan van Renesseweg. Na een blaas- test is hij verder onderzocht op het bureau. Daarop mocht hij met een zijn rijbewijs inleveren. maar omdat de kinderen door de Oranjevere niging al op een circusvoorstelling en pannen koeken waren getrakteerd. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Het was druk met spelende kinderen op de ring in dat Zuid-Bevelandse dorp. Ze stoeiden, plaagden elkaar en er werd gevoetbald. Ze waren aan elkaar gewaagd, min of meer leeftijdgenoten van 8 tot 10 jaar. Zoon Dirk van negen kwam even binnen om wat te drinken. „Mam", vroeg hij, „wanneer ben ik geboren?" Moeder vertelde het. „Om hoe laat"? vroeg hij door. „Om kwart over negen 's avonds." „Mijn vriendinnetje, weet je wel, die waar ik ook op ben, zij zegt dat ze om 11.00 uur is geboren, 's ochtends." „Ja, dezelfde dag. Ik wist al dat ze even oud is als jij." „Nee mama", zei Dirk. „Zij zegt dat ze dus ouder is. En daarom noemt ze mij jochie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43