Alonso zegeviert in spektakelstuk 361 si r Korfballer Barry Schep is aan tweede jeugd bezig bij Oranje Joost de Klerk ■«aait Yao Jie te zenuwachtig Stap, Minrteboo en De Die snel in Aken ATLETIEK Oud-atleet van AV'56 Joost de Klerk houdt in modderige Den Inkelcross Erwin Harmes en Kevin de Pagter achter zich. maandag 25 oktober 2010 B door Araoud Bodde DEN HAAC/YEONGAM - „Niemand heeft een kristallen bol", zei Red Bulls teambaas Chris Horner giste ren. Zelfs mét zo'n kleinood was al les wat gebeurde bij de Grand Prix van Zuid-Korea moeilijk te voor spellen. Fernando Alonso won net na het invallen van de duisternis in Yeongam, bijna drie uur nadat de race voor de eerste keer van start was gegaan. Dankzij het uitvallen van de zwaar favoriete Red Buil rijders Mark Webber en Sebastian Vettel staat de Ferrari-coureur plotseling bovenaan in de strijd om het W-K. Webber volgt op 11 punten, Lewis Hamilton (McLaren) op 21. Voor Vettel (25 punten) en de als twaalf de geëindigde Jenson Button (McLaren, 42 punten) lijkt het gat met Alonso, met nog twee races te gaan, te groot geworden. De Zuid-Koreanen zullen hun eer ste Formule 1 GP niet gauw verge ten. Afgelopen week werd het le ger ingeschakeld om de bouw van de accommodatie tijdig af te ron den. Op de dag van de GP leek de regen voor een fiasco te zorgen, toen de race al na drie rondes ach ter de safety car werd stilgelegd. Het werd uiteindelijk een onge kend spektakelstuk. Bijna drie kwartier later volgde de herstart, met nog eens veertien rondes achter de safety car. Die was amper naar binnen of Web ber knalde tegen de muur. Nico Rosberg kon hem niet meer ont wijken. Dus kwam wéér de safety car naar buiten. Button was kort daarvóór gestopt voor andere ban den en viel terug naar een kanslo ze zestiende plek. In het vervolg bleken Vettel en Al onso het snelst. Toen negen ron des voor het eind de motor van Vettel plofte, kreeg Alonso de zege in de schoot geworpen. Hamilton reed naar de tweede plaats, voor Alonso's teamgenoot Felipe Mas sa. Michael Schumacher (Merce des) eindigde als vierde, zijn beste klassering dit seizoen. ALMERE - Yao Jie had de trilogie bij de Dutch Open gisteren voor het grijpen. Bij de gedachte aan de ze ge sloegen de zenuwen echter toe bij de titelverdedigster. De in Chi na geboren Nederlandse verspeel de in de beslissende game tegen de Duitse Juliane Schenk een mar ge van drie punten en moest de overwinning met 21-13 14-21 21-15 aan haar tegenstandster laten. Yao Jie had het toernooi voor de derde keer op rij kunnen winnen en voor de vierde maal in haar loopbaan. Na het verlies van de eerste game leek ze goed op weg. Ze trok in de tweede game de stand weer gelijk en kwam in de beslissende game op een voor sprong van 8-5. De Duitse knokte echter terug en besliste de wed strijd met 21-15. „Ik had vorig jaar twee keer van Schenk verloren en nu stond ik voor tegen haar. Ik ging al te veel denken aan de over winning en toen ging het mis", baalde Yao Jie na afloop. In navolging van zijn echtgenote had Eric Pang eveneens de kans om opnieuw de finale te halen. De verliezend finalist van 2009 ver loor in de halve eindstrijd echter van de Japanner Sho Sasaki, die het toernooi ten koste van Ajay Ja- yaram uit India het toernooi bij de mannen won. In het gemengddubbel misten ook Lotte Jonathans en Ruud Bosch de finale. Het duo verloor in de halve eindstrijd met 21-14 21-15 van de Russische titelverdedigers Soroki- na en Nikolaenko. AKEN - De Vlissingse zwemsters Ju dith Stap en ManonMinneboo heb ben tijdens het Internationale Zwemfestival van Aken verdienste lijk gepresteerd voor hun nieuwe club, Eiffel Swimmers PSV, Stap, die net als Minneboo over kwam van De Stormvogel, behaal de op de 400 wissel een vijfde plaats. In het Duitse 25 meterbad noteerde ze een eindtijd van 4.58,03 minuten. Haar ploeggeno te Minneboo viel het meest op tij dens de 50 meter vrij. Met 26,06 se conden werd ze tiende en zat ze in de series slechts 0,85 seconde ach ter nummer één Marleen Veld huis. De twee zeventienjarigen kwa men elkaar tegen op de 100 wissel. Op dat onderdeel was Minneboo, die in augustus meedeed aan de Jeugd Olympische Spelen, net iets sneller dan Stap: 1.05,92 om 1.06,08. Ze werden vijftiende en zestiende. Op de 200 meter wissel slag werd Stap gisteren vijfde in 2,20.65. Minneboo werd 13e op de 100 meter schoolslag in 1.13.60. Naast de twee Walcherse zwem sters deden nog twee Zeeuwse mannen mee in Aken. Terneuze- naar Stefan de Die, in november nog deelnemer aan het EK korte- baan in Eindhoven, haalde op de 100 en 200 meter vrij de finale. Op de 100 meter werd hij zesde in 49.69. In de finale van de 200, waarin hij zich met de derde tijd had geplaatst (1.47.92), werd hij we gens een valse start gediskwalifi ceerd. Toby Aarnoutse uit Wemeldinge, uitkomend voor het Groningse Tri via, kon niet meekomen in het in ternationale geweld. Hij eindigde op de 100 meter vrij in de midden moot met 52.40. door Roeland van Vliet LEEUWARDEN - Het Nederlandse korfbalteam heeft de poulefase van het Europees kampioenschap afge rond met het ongekende doelsaldo van +98. De enige tegenvaller in Leeuwarden was het uitvallen van Rick Voorneveld, zaterdag in het duel met Hongarije. Voor Oranje, de grote titelfavoriet, waren de eerste drie duels in Fries land niets meer dan opwarmertjes voor de volgende rondes in Rotter dam. Duitsland (36-8), Hongarije (41-8) en Servië (45-8) kregen in poule A geen voet aan de grond te gen het keurkorps van bondscoach Jan-Sjouke van den Bos. De ploeg treft nu in de tussenronde Enge land (morgen) en Rusland (woens dag). Een opvallende man bij Nederland was Barry Schep, die aan zijn twee de jeugd bezig is in de korfbalsport. Hij stond in de basis tegen Duits land en Hongarije en viel in tegen Servië. Hij maakte in totaal al vijf tien doelpunten. De dertigjarige Schep vierde aan het begin van de eeuw successen bij Fortuna uit Delft, waarmee hij twee keer landskampioen werd en twee Europa Cups veroverde. De man die veel weg heeft van voetbal ler Dirk Kuijt - in uiterlijk en que werklust - kwam in die tijd ook tot 22 interlands. Maar tot ieders verba zing stopte hjj na het seizoen 2006-2007 met topkorfbal. Hij ging weer bij eersteklasser Ondo uit 's-Gravendeel spelen en accepteer de dat hij dan ook niet meer voor Oranje zou kunnen uitkomen. In de zomer van 2009 klopte Schep opeens weer aan bij Fortu na, waar de publiekslieveling met open armen werd ontvangen. „Ik was te fanatiek voor Ondo", was destijds zijn verklaring. In Delft draaide hij vervolgens een topseizoen. Fortuna eindigde als derde in de Korfbal League en Schep maakte ongeveer dertig pro cent van de doelpunten. Het was dus niet vreemd dat hij ook weer voor het Nederlands team werd ge selecteerd. Net als Nederland is ook België flui tend door de voorrondes gekomen. De Rode Duivels waren te sterk voor achtereenvolgens Polen (38-10), Catalonië (29-12) en Schot land (35-9). Ze treffen nu in een tussenronde de sterke subtoppers Tsjechië en Portugal. door Sjaak Simke KRUININGEN - Hoewel Joost de Klerk zaterdag in de Den Inkel cross een ronde te veel liep, werd de voormalige Zeeuwse atleet toch tot winnaar uitgeroepen. Zijn me devluchter Erwin Harmes uit Nieuwland eindigde op de tweede plaats. De baancommissarissen die de ronden moesten tellen hadden kennelijk wat geleden onder de stromende regen en stuurden De Klérk en Har mes nog een rondje door, waardoor Kevin de Pagter uit Westkapelle als eerste over de finish kwam. Hij werd op de voet gevolgd door Martijn de Kok uit Wolphaartsdijk. „Ik vond het niet erg om te nog een rondje te lo pen", liet De Klerk, oud AV'56-at- leet, weten. „Het ging uitstekend op het modderige maar goed te be lopen parkoers." Na zijn studie stapte De Klerk over naar Leiden Atletiek. Daar traint hij bij Bram Wassenaar, een topper uit het ver re verleden die ooit de Mosselloop wist te winnen. Aangezien De Klerk niet voor punten voor de Zeeuwse crosstitel in aanmerking komt, pakte Erwin Harmes de vol le 150 punten. Uiteindelijk gaf de nummer drie van de competitie 2009-2010 maar vijf seconden toe op de winnaar. Kevin de Pagter (Dynamica) deed goede zaken met zijn derde plaats. In het begin van de 9 km lange ra ce nam hij de kop maar moest uit eindelijk De Klerk en Harmes voor zich dulden. Martijn de Kok kon zijn tweede plaats in de com petitie 2009-2010 niet waarmaken: „Dit was niet mijn parkoers, iede re keer slipte ik weg in de bochten waardoor ik een gat moest laten vallen op Kevin de Pagter. Maar het wordt zeker nog spannend", liet hij strijdlustig weten. Cross-kampioen Jesper Francke (Dynamica) baalde van het modde rige parkoers: „Bij ieder bocht ging ik bijna onderuit en dat verschil maak je niet meer goed. Geef mij maar een wegwedstrijd." Huub van Noorden (Yerseke) bleef Fran cke vijf seconden voor. Robin Hofland (Vlissingen) won de race bij de masters H35, voor Andre Melissant (Flakkee) en Edwin de Jager (Zuiddorpe). Oost- burger Sjaak Luteyn is nog steeds een klasse apart en won ruim schoots de masters H45 waarbij hij Hofland nog ruim achter zich liet. Theo den Herder (Goes), on langs nog sterk in de marathon van Eindhoven, had weinig te duchten van de overige H55-mas- ters. Lindy van Anrooij (Kapelle) was de verrassende winnares bij de vrouwen. Met een tijd van 23 mi nuten 33 seconden liet het meisje C uit Kapelle Laury Heij (Flakkee) ruimschoots achter zich. Ze had ook meer dan een minuut voor sprong op moeder Mariëtta, die tweede werd bij de masters D35 achter haar club- en plaatsgenote Saskia Goole. Afwezig was de crosskampioene van vorig jaar San dra de Block: „Ik heb nog steeds last van een rugblessure waardoor ik alleen rustige duurloopjes kan doen. Ik had graag in Kruiningen gelopen omdat ik wel van wat modder houd", liet ze nog weten. Op de korte cross mannen masters versloeg Sebastiaan Heikoop (Ter- neuzen) verrassend specialist Edwin Stolk (Flakkee). Sebastiaan Boutense was de snelste senior op het korte werk. Aniek Aper was de enig senior op de korte vrouwen cross waarbij ze wel de lang gebles seerde Margot de Nijs (RKHAV), winnares bij de masters korte cross voorbleef De koplopers bij de korte cross.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40