stug door aan ontpoidering ceeland 13 Drie doden bij ongeval Oude Tonge John de Nooijer en politiehond Gandor de beste Belg met te veel drank op toch achter het stuur Zet uw nieuwsfoto in het album: www.pzc.nl/foto Het grensoverschrijdende natuurpark Groot Saef- tinghe zal alles bij elkaar 4000 hectare beslaan. 'Afzien van ontpoidering van de Hedwigepolder is niet aan de orde. Onze nieuwe dijk is inclusief pompgemaal in 2012 gereed.' Wim Dauwe, afdelingshoofd Zeeschelde van Waterwegen en Kanalen NV maandag 25 oktober 2010 OUDE TONCE - Bij een verkeerson geval op de N59 bij Oude Tonge zijn vrijdagavond drie mensen om het leven gekomen. Twee anderen raakten zwaar ge wond. Bij het ongeval waren twee perso nenauto's betrokken. In de ene au to zaten twee vaders en hun twee zonen, alle vier afkomstig uit Stad aan 't Haringvliet. Een 53-jarige va der, zijn 25-jarige zoon en een 22-jarige man kwamen om het le ven. De 51-jarige vader van de 22-jarige raakte zwaar gewond en is overgebracht naar het zieken huis. Ook de 23-jarige bestuurder van de andere auto is gewond en ligt nog in het ziekenhuis. Hij is af komstig uit Ooltgensplaat. Voor zover nu bekend is de 23-jari- ge bestuurder, komende vanuit Oude-Tonge, door een nog onbe kende oorzaak op de verkeerde weghelft geraakt. Hierdoor ont stond een frontale botsing. De politie verricht nader sporen onderzoek om de exacte toedracht van het ongeval op de N59 te ach terhalen. KOEWACHT - Een 57-jarige automo bilist uit het Belgische Moerbeke is in de nacht van zaterdag op zon dag in Koewacht zijn rijbewijs kwijtgeraakt, omdat hij te veel had gedronken. De man negeerde rond 1.30 uur in de Hazelarenstraat een stopteken van Zeeuwse agenten. Uit een blaastest bleek dat hij te veel had gedronken. Toen de man na veel vijfen en zessen op het politiebu reau zijn ademanalyse had vol tooid, bleek dat hij ruim drie keer te veel alcohol op had. Zijn rijbe wijs is ingevorderd. Nadat hem proces-verbaal was aangezegd, kon de man weer naar huis vertrekken. N1EUWDORP - John de Nooijer uit Koudekerke is zaterdag met zijn politiehond Gandor Zeeuws kam pioen geworden. Vijf combinaties streden op het terrein van Politie hond Dressuur Vereniging Mid den-Zeeland in Nieuwdorp om de titel, 's Morgens moesten de com binaties aan de bak met onder meer appel,- zoek-, spring- en re- vieroefeningen. 's Middags kreeg het publiek steloefeningen voorge schoteld, waarbij pakwerkers lo pend of fietsend door de aanvallen de honden staande werden ge bracht. De Nooijer haalde met zijn hond 412 punten van de maximaal te scoren 420 punten. Antoine Zoe- teweij werd tweede met 410 pun ten. Rene Loos haaldeook 410 pun ten, maar werd na loting derde. WINJP-verslaggevers lieten de came ra draaien bij de vierde editie van 'Drum 'n base in your face' in Middel burg. Kijk voor een impressie en in terviews op: www.watBsonoujje.nfl BOEKENPRIJS Wat is volgens u het mooiste boek van 2010? Breng uw stem uit op: www.pzc.nl/boekenprijs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Bulldozers boetseren het landschap in de Prosperpolder tot Dikke buizen transporteren slib uit de Schelde naar de Prosperpoi- nieuw natuurgebied. der. Het slib is nodig voor de twaalf meter hoge, nieuwe ringdijk. foto JusBox Saeftinghe (I) en de koeltorens van de kerncentrale Doel is 470 hectare nieuw schorrengebied gepland in de Hedwige- en de Prosperpolder. Een initiatief Ilekhe.i'puzcelmjii iSïSSJ Puzzel ouderwets gezellig mee en maak kans op het verslavende spelletje Dael 'O Ring! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3