sport 35 Rombout en Schipper Mieke Evertse maakt met Vs Vasco toernooiwinnaars uitstekend debuut in de klasse Z2 Weinig spanning in vijfde klasse libre De Leeuw maakt indruk met overwinning op leermeester Rij'k Finale ZK afgelast na vele regenval Zege koploper BC Vlissingen Nipte nederlaag Oemoemenoe maandag 25 oktober 2010 B door Sven Bakker kapelle - De tennissers Danny Rombout en Harold Schipper zijn de winnaars geworden van het Ko- nincktoernooi in het Racketcen trum in Kapelle. Zij schreven dank zij drie overwinningen de derde ca tegorie in het mannendubbelspel op hun naam. De beslissing viel na de 8-5-zege op Martijn Hendriksen en Menno Kole. Eerder hadden Rombout en Schipper ook al met 6-5 van Vin cent Bol en Jens de Koster en met 7-4 van Emiel Gideonse en Alexan der de Reu gewonnen. In het gemengddubbelspel 3 ein digden Eric Eversdijk en Emerence van Wingen als eerste in de poule den haac - In de confrontatie met koploper HRC 2 ging Oemoeme- noe voor de tweede achtereenvol gende week met het kleinst moge lijke verschil onderuit. Na de t8-i7-nederlaag tegen URC 2 verlo ren de Middelburgers gisteren met 8-7 van HRC 2, dat daarmee de leidende positie in de tweede klasse zuid verstevigde. De Walchenaren gingen rusten met 3-7-voorsprong. Vlak voor het GOES - Het persoonlijk kampioen schap libre vijfde klasse poule midden/noord is in sociëteit De Spinne in Goes gewonnen door Remco Paauwe uit Kapelle. Twee de werd Marco Neits Wemeldinge en Sjaak de Rijke uit Wolphaarts- dijk. Veel spanning zat er niet in het toernooi. Dat kwam omdat de titu laris vanaf het begin van het toer- 'S-gravenpolder - In de tweede ronde van het Zeeuws damkam pioenschap waren de spelers onge kend productief De twaalf par tijen in 's-Gravenpolderverdeeld over drie categorieën, eindigden zonder uitzondering in een beslis sing. In de hoofdklasse gaan Daaf Kasse en [ohnny de Leeuw met vier uit twee aan de leiding. Vooral de ze ge van Johnny de Leeuw op zijn oude leermeester Kees Rijk maak te veel indruk. Rijk nam vanaf de opening veel ruilen en dat onder mijnde zijn positie. De Leeuw kreeg een machtige centrumaan- val en forceerde later een door braak naar dam, wat vrijwel met een het einde van de partij bete kende. na twee overtuigende zeges. Met 7-3 werd van Alexander de Reu/Silvana Jansen gewonnen en tegen Nigel de Marco/Lisette van Ederen werd het 9-2. Het mannendubbelspel 5 werd ge wonnen door Tim Kleppe en San- der Pleijte, die in de finale met 8-5 te sterk waren voor Rinze Back en Edwin Ganzeman. Joke Ganseman en Erica Smits wonnen bij de vrou wen in de 5-categorie na een 8-5-zege op Linda Gruber en Yvon ne Joziasse. Joke Ganseman pakte in het ge mengddubbelspel 5 haar tweede ti tel van de dag door samen met Ni- gel de Marco met 7-4 Danny Rom bout en Lizette Bustraan te ver slaan. einde van de eerste helft boog De- vin Schutte een slim kiekje van Daniël Koenen om tot een try. Laurent Legrand benutte de con version. Na rust kreeg Oemoemenoe nog twee mogelijkheden onr de score vanuit een penaltykick verder op te voeren. Maar uiteindelijk zette het tweede team van HRC het veldoverwicht in de 64e minuut om in een try: 8-7. nooi bleef winnen en al na de vijf de ronde zeker was van zijn titel. Ook de nummer twee stond toen al vast en dus ging de strijd op de slotdag alleen nog om de derde plaats. Die werd uiteindelijk op één puntje verschil beslist. Sjaak de Rijke maakte in de eindstrijd het laatste punt net voor de neus van zijn tegenstander Wim de Jon ge uit Oosterland. Daaf Kasse had iets meer moeite met Kees de Jonge, maar na enke le zwakke zetten van zijn aappo- nent pakte de Middelburger schijf winst. Net na de tijdcontrole moest De Jonge zich gewonnen geven. De derde kandidaat voor de eind zege, Arjo Kousemaker, begon zijn toernooi met een zege op los de Wild. De man uit Heinkens- zand, die vrijdag zijn inhaalpartij tegen Jaap Veerhoek speelt, nam met succes een voorpost op de korrel en dat bleek de basis voor de zege. De vierde winnaar van de dag was Martin van Dijk. Tegen Jaap Veerhoek forceerde de veteraan uit 's-Heer Abtskerke in wederzijd se tijdnood een doorbraak naar door Lucien Roelandt heinkenszand - Mieke Evertse kon tijdens de tweedaagse dressuurwed- strijd van de Vlaanderse Ruiters met de ruin Vs Vasco op een uitste kend debuut in Z2 terugkijken. Zij behaalde in Heinkenszand met de Gribaldi-zoon de overwinning. Sa- mantha Miltenburg schreef met de merrie Caratina Z verrassend beide proeven in Zi op haar naam. Het algemeen klassement werd een prooi voor Dinja van Liere met de merrie Wita. De amazone uit Ka pelle veroverde met de Rho- dium-dochter bij haar eerste optre den in de in handicap verreden klasse M 69 procent en dat was goed voor een afgetekende overwin ning. De Bevelanse combinatie sloeg een gat van liefst vijf procent met Natasja Vink met de merrie Uzari. In de tweede manche eiste Dinja van Liere met de donkerbruine viervoeter met 64,66 procent het oranje erelint op. Natasja Vink wist met Don Primaire-dochter ditmaal door Herman Heuvink axel - Het open Zeeuws kam pioenschap motorcross eindigde zaterdag in mineur. De weergoden gooiden roet in het eten. Hierdoor kon de laatste wedstrijd in Axel geen doorgang vinden. Het circuit was vanwege de vele regen niet be gaanbaar. De organiserende vereniging RES Axel had de hele week gewerkt om een goed berijdbaar parkoers te maken. De organisatie slaagde in die opzet, maar toen het zater dagmorgen weer veel ging rege nen, werd het circuit natter en nat ter. Omdat Axel geen kans zag een vervangende datum te vinden, werd als eindstand de laatst verre den wedstrijd in Wemeldinge ge hanteerd. In de kantine werden daarna de kampioenen gehuldigd. dam, waarna Veerhoek door tijds overschrijding verloor. In de promotieklasse delen Frans Blaas en René Dusebout de koppo sitie. Blaas versloeg Han van de de achterstand tot een procent te beperken. Mieke Evertse stuurde de mooi in balans lopende Vs Vasco in zijn eer ste optreden op het hoogste basisni veau met 62,64 procent naar een nipte overwinning. De amazone uit Heikenszand bleef Annemieke Maaskant uit Bruinisse Digishot's Wisequy slechts drietiende van een procent voor. „Ik was met Vas co aan een nieuwe uitdaging toe. In Zr liep hij met gemak door de proe ven en was hij naar mijn gevoel klaar voor een stapje hoger. Vasco stelde mij niet teleur." Maaskant reed de Ronaldo-zoon met 62,17 procent in de tweede proef naar de overwinning. Het was een zege die de Schouwse com binatie moest delen met Merel van der Nat en Mr. Bean. Na een dominerende rol in M te hebben gespeeld rijdt de enkele we ken geleden gepromoveerde Sa- mantha Miltenburg zich met de merrie Caratina nu al weer in de Zi in de kijker. Zij behaalde met de Ca- reatano Z-dochter 62,94 procent. Bij de 50 cc kwam de eindzege na zes manches terecht bij Jonah Pijnen uit Arnemuiden. De zesjari ge motorcrosser won er daarvan vijf Bij de 65 cc kleine wielen ging het er spannender aan toe. Uit eindelijk toonde Jayden Hoek uit Oost-Souburg zich de sterkste. Bij de 65 cc grote wielen ging de winst naar de elfjarige Bart Klijn uit Ouddorp. De één jaar jongere Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke hield de Zeeuwse eer hoog met de tweede plaats. De 85 cc kleine wielen werd een prooi voor Jor dan Lee van Maaien uit Vlis- singen. Niels Jansen uit Terneuzen was de sterkste bij de grote wielen. Cadeau kreeg hij de titel niet want daarvoor was met name de te genstand van Guido Boone te sterk. De negentienjarige Roy Gijsel uit Velde en Dusebout rekende af met de jonge Paulan van Nes. Jan Koppejan en Jaap Verstraate lei den na zaterdag de dans in de eer ste klasse. Het was' bijna twee procent meer dan routinier Mascha Boone met Zucherro. Ook in de herkansing moest de op revanche beluste Boone de eer, zij het nipt, aan Mil tenburg laten. Met de score van 61,76 procent kwam de amazone uit Oostdijk een fractie tekort Tony van de Hiele was in de ope ningsrubriek van de Mi de merrie Miss Princess de sterkste (65 pro cent). De amazone uit Kamperland liet Corne Gideonse met Aktion D ruim drie procent achter zich. Ook in de tweede proef leek de Beve- landse op de overwinning af te ste venen, maar in de galopseries liet de Prince Paradiso-dochter wat steekjes vallen. Dat gaf Corne Gide onse de kans op revanche. Een kans die de ruiter uit Serooskerke niet aan zich voorbij liet gaan. Hij reed de Trento B-zoon met 64 pro cent naar de zege. „Miss Princess is een paard met veel kwaliteiten en een ongelooflijke instelling. Maar ze mist nog proefervaring op dit ni veau, vandaar ook die foutjes. Maar komt wel goed", zei Van der Hiele. Heikant mocht in de MX i-catego- rie het hoogste treetje beklimmen. De gewezen MX 3 Grand Prixrij- der wist in Vlissingen en Rilland te winnen. In Wemeldinge was Ri- nus van de Ven de sterkste. Gijsel werd de opvolger van Boy Stock man uit Terneuzen die vorig jaar de titel binnenhaalde. Mark Boot was in de klasse MX 2 duidelijk de sterkste. Vorig seizoen kende hij de nodige pech en moest hij de eer aan Stefan Hage uit Goes laten. Dit jaar liet de crossende timmer man uit Burgh-Haamstede er geen gras over groeien. Met het maxima le aantal punten liet hij zich tot kampioen kronen. Bij de veteranen won Henk Buijs uit Oost-Souburg na spannende strijd met Mykel van de Goor uit Vlissingen en Kees den Dekker uit 's-Heer Abtskerke. vlissingen - De basketballers van BC Vlissingen verstevigden in de eerste divisie de koppositie door beide punten uit Tilburg mee te nemen. De Walcherse formatie won met 72-61 van Pendragon. In een kille sporthal kwamen de mannen van BC Vlissingen moei zaam op gang tegen de Tilburgse studenten, die het eerste kwart af sloten met een 21-16-voorsprong. In het tweede kwart liet BC Vlis singen een staaltje sterk verdedi gen zien. Pendragon scoorde daar door slechts zeven punten, waar door BC Vlissingen ging rusten met een 28-31-voorsprong. Na rust bouwde het team van coach Arjan de Bruin de score uit naar een maximaal verschil van dertien punten. Doordat de Vlis- singers hun vrije worpen drama tisch slecht namen (slechts dertien rake pogingen van de 32) kon Pen dragon aan blijven klampen, maar BC Vlissingen kon deze zwakke wedstrijd toch winnend afsluiten. Sgg®a8858588@8S@83@8ai^8&S3 —vf's/s gggggggg 3&SBS8B8S V&m WAAAMS&AMSmsmA». Daaf Kasse (rechts) doet één van zijn eerste zetten in de partij tegen Kees de Jonge. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39