bekerronde sport 131 Extra coach moet topklasser Hoek in de juiste richting duwen Smaardijk schiet Nieuwdorp ronde verder Blauwe verf maandag 25 oktober 2010 Aan de vooravond van de derby waren de kassahokjes van het Wesselopark overgoten met blauwe verf. De vandalen moeten hoogstwaarschijnlijk bij aan de aanhangers van SSV65 gezocht worden. De besturen van Kloetinge en SSV'65 waren niet over de actie te spreken. „Dit is niet ludiek meer", zei Jan van der Weele, de preses van de Kloetinge. door Roeland van Vliet KLOETINGE - Daan Esser, de aan voerder van hoofdklasser Kloetin ge, waande zich zaterdagmiddag 'in een speeltuin'. Met de groen witte formatie draaide hij SSV'65, de tegenstander in de tweede ron de van de districtsbeker, helemaal dol. „Het was heerlijk voetballen", zei hij na de 7-1-overwinning op de Goese tweedeklasser. „Ieder een was lekker gretig." Kloetinge kon de bekerronde goed gebruiken. Na een nederlaag en twee remises in de competitie mocht de selectie van trainer Cees Houtepen even de zinnen verzet ten en aan de combinaties werken tegen een tweedeklasser. Esser, het verdeelstation op het midden veld, kon naar hartenlust diepte- passjes versturen. In de eerste helft kwamen die op het natte en dus moeilijk bespeelbare veld niet altijd aan, maar in de tweede helft raakte de machine op stoom. „We kregen ook zo veel ruimte om te combineren... Het leek wel alsof SSV geen middenveld had. Er was het grootste deel van de wedstrijd geen enkele druk." Al in de eerste twintig minuten profiteerde de thuisploeg daar twee keer van. Michel Maaskant kopte in de zesde minuut een vrije trap van Björn Quartel bin nen en elf minuten later was Rick Mulder alert na een wat halfslach tige redding van SSV-doelman Roy Sallet. De spits van Kloetinge, die weer eens een basisplaats had, schoot de bal uit de rebound hard in het dak van het doel. De Goese opponent, naar het Wesselopark gekomen voor een stunt je, stelde er weinig tegen over. Het elftal van trainer Alexan der van Keulen was niet doortas tend genoeg om de thuisploeg maar een beetje bang te maken. Christiaan Boon had nog wel een aardige scoringskans., maar hij schoot een halve meter over. En Dennis Weijers, die eigenlijk niet in het verhaal voorkwam^ dook vijf minuten voor rust ook nog een keer gevaarlijk op voor Kloetinge-goalie Jaco van der Schee. Beiden zagen de inzet naast gaan. Met behulp van Kloetinge én de scheidsrechter kwam SSV'65 kort na rust toch nog aan een aanslui tingstreffer. Kloetinge-verdediger Ad van Meel wilde de bal uit zijn eigen zestienmetergebied werken, maar raakte daarbij de hand van Daan Esser. Tot ieders verbazing legde arbiter Van der Werff, die de thuisploeg even daarvoor een strafschop onthouden had, de bal op de stip. Mitchell van Belzen be nutte dat cadeautje. „Die goal kwam ongelukkig totstand in een fase waarin SSV net even ietsje beter voetbalde, maar daarna zijn wij gewoon doorgegaan", zei Esser. „We wis ten allemaal dat er veel te halen was." Mervin Niemantsverdriet opende in de 59e minuut het lange slotof- fensief met een mooie soloactie: 3-1. Na een eigen doelpunt van Mitchell van Belzen (afgedwon gen door Niemantsverdriet) til den Rick Mulder, Sofyan Azzagari (uit een makkelijk verkregen straf schop) en invaller Ingmar Quist de score naar 7-1. De overwinning was niet alleen prettig voor de spelers, maar ook voor assistent-trainer Erwin van der Woerdt. De oud-speler - hij stopte in de zomer - volgt de cur sus Uefa C en leidde afgelopen week de trainingen en deed zater dag de voorbespreking. „Je ziet het aan de uitslag hè: hij heeft het goed gedaan", zei de aanvoerder la chend." Kloetinge-SSV'65 7-1 (2-0). 6. Michel Maaskant 1-0, 17. Rick Mulder 2-0, 54. Mitchell van Belzen 2-1 (strafschop), 59. Mervin Niemantsverdriet 3-1, 67. Mitchell van Belzen 4-1 (eigen doel punt), 70. Rick Mulder 5-1, 79. Sofyan Azzagari 6-1 (strafschop), 82. Ingmar Quist 7-1. Scheidsrechter: R.C.P van der Werff uit Drunen. Gele kaart: Mi chel de Groote (SSV'65). Aantal toe schouwers: 450. Hoek-speler Hoessein Bouzambou (links) heeft al een lange dag achter de rug als hij zaterdagmiddag Remon van Geersdaele te snel af is in de bekerwedstrijd tegen GPC Vlissingen. foto Mark Neelemans door Barry van der Hooft HOEK - Het bekerduel tussen Hoek en GPC Vlissingen begon zaterdag om 14.30 uur. De selectie van de worstelende topklasser meldde zich echter al zes uur voor de af trap op het sportpark. Om 8.30 uur keken de spelers elkaar gapend aan, om daarna aan de slag te gaan met Meindert Inderwisch. De Vlis- singer werkt als hersteltherapeut, is gek van voetbal en coacht bekende en onbekende Nederlanders. Inder wisch verzorgde voor de voetbal lers een ochtendvullend program ma, dat eraan moet bijdragen dat de resultaten gaan verbeteren. Inderwisch was de afgelopen maan den al verschillende keren in Hoek te vinden. „Ik ben begonnen met persoonlijke sessies, met spelers die meteen aandacht nodig had den", legt de Vlissinger uit. Zaterdag zat de volledige selectie bij elkaar. „Dat was bedoeld om voor alle spelers een overzicht te krijgen. Met wie speel ik nu eigen lijk samen, hoe denkt hij over mij, wat denk ik van hem en wat leeft er in de groep? Ze moesten alle maal neerzetten waar ze voor ston den en hun kwaliteiten en minde re punten benoemen." Volgens Inderwisch is de selectie van de topklasser een open groep. „Ze hebben het beste met elkaar voor. Net als Gaby Demanet be speur ik geen wrok in die groep. Ik heb wel ervaren dat veel jongens kwetsbaar kunnen zijn. Ze hebben steun nodig. Het valt me op dat vanaf de tribune in Hoek veel wordt geroepen, maar dat je nau welijks aanmoedigingen hoort. Dat zou best eens mogen veranderen." Veel voetballers reageren vooraf nogal cynisch op sessies met her steltherapeuten of sportpsycholo- gen. In Hoek waren de geluiden za terdag echter overwegend positief. De spelers konden elkaar de waar heid vertellen en op eikaars verant woordelijkheden wijzen. Of het ef fect heeft en resultaat oplevert zal de komende weken en maanden duidelijk moeten worden. Zaterdag vielen nog geen grote veranderin gen te ontdekken, ook al omdat te genstander GPC van een ander ni veau was dan de opponenten in de topklasse. De eersteklasser was echter niet naar Hoek gekomen om met tien man voor het eigen doel te hangen. GPC kreeg ook de eerste kans, na een solo van Jeroen van Ommen. „Het was mooi geweest als die bal erin was gegaan", zei trainer Jur- riaan van Poelje. „Dan moet Hoek komen en worden ze misschien een beetje zenuwachtig." Daar was nu geen sprake van, omdat John Schot vijf minuten later een straf schop benutte na een overtreding op Dwayne Dildick (1-0). Vlak voor rust leek Stijn Mahieu voor 2-0 te zorgen. Zijn kopbal werd door Najim Boughmari weg- gekopt, terwijl die volgens alles en iedereen bij Hoek de lijn al had ge passeerd. Kort na rust kwam die tweede Hoek-treffer alsnog op het score bord, na een vrije trap van Schot. Ruim tien minuten later werd hij gewisseld, nadat tijdens de rust Ma hieu en aanvoerder Ferry Alfons al in de kleedkamer waren achterge bleven. Toen Schot naar de zijlijn wandelde, stond Van Poelje al op de tribune. Hij was door scheids rechter De Bat vanwege aanmer kingen op de leiding weggestuurd en kan een schorsing tegemoet zien. „Dit was een nuttige dag", zei De manet. „Vanochtend hebben we met de hele selectie bij elkaar geze ten, omdat het vertrouwen her steld moet worden. We hebben ook te veel brave jongens, de gretig heid die ze hebben moeten ze af stralen op de tegenstander. We moeten agressiever en scherper worden, vandaag vond ik het ook vaak te behoudend." Hoek-GPC Vlissingen 2-0 (1-0). 14. Jo hn Schot 1-0 (strafschop), 48. John Schot 2-0. Scheidsrechter: J. de Bat (Goes). Gele kaart: Jeroen van Ommen, Grigor Sahakjan en Najim Boughmari (allen GPC Vlissingen). Aantal toeschou wers: 150. door Michiel Bouwman NIEUWDORP - Toen Hoek 2 als tegenstander van Nieuwdorp in de beker uit de koker rolde, waren er gemengde gevoelens. Dat er kansen zouden liggen, wist men. Maar de Zeeuws-Vlamingen hadden zich de laatste jaren tot heuse cupfighters ontwikkeld en dus zou het ook een zware pot worden tegen de koplo per in de reserve-hoofdklasse. Die Nieuwdorpse gedachte duurde zaterdag maar een halfuurtje. De prima fluitende scheidsrechter Ngoumout had toen al 4-1 in zijn boekje staan, de thuisclub was heer en meester en Hoek 2 had zich al neergelegd bij de nederlaag. „Ik had het wel wat zwaarder verwacht, eer lijk gezegd", zei Nieuwdorp-trainer Jos van Belzen na afloop. „We dach ten dat het een pittig wedstrijdje zou worden. Een paar jongens had den we vrij gegeven om ze te laten herstellen van blessures en daar door zijn de wisselspelers aan bod gekomen, zo'n vijf a zes jongens van het tweede elftal. Die hebben het naar tevredenheid gedaan. Die brede selectie kan wel eens voorde lig gaan werken." Waar Nieuwdorp durfde aanval lend te voetballen - met een stee vast inschuivende centrale verdedi ger - en veel feller in de duels was, modderde Hoek 2 vooral aan. De hoop was gevestigd op de crea tiviteit van Nick de Jong, de enige speler die ook regelmatig bij het eer ste elftal speelt. Maar hij voelde zich zichtbaar niet gelukkig en speelde ook zo. „We waren totaal kansloos vandaag", stelde de aanval ler. „Zowel bij het eerste als het tweede is het voetballend niet echt zoals het moet zijn. Dan ga je dit soort wedstrijden niet winnen. Er was totaal geen spelletje, geen ple zier... Dan zakt de moed je in de schoenen." Ondanks de achterstand (fraai af standsschot van Roderick Gakeer) leek het er even op dat Hoek 2 er wél een wedstrijd van zou maken. Albert Kingma schoot de gelijkma ker binnen, maar daarna was al vlot duidelijk dat Nieuwdorp ver der zou bekeren. Martin Smaardijk - met naar eigen zeggen zijn eerste hattrick in vier jaar tijd -, Niels Mul der en Stefan van de Klooster til den de score naar 6-1. Tijn Tiele- mans gleed uiteindelijk de tweede Hoekse treffer binnen. „Tegen de reserves van Hoek ver wacht je dat het moeilijker wordt", zei Smaardijk. „Maar bij 2-1 zag je al dat die jongens het opgaven. We waren gewoon een klasse beter. Het is goed om terug te zijn, sinds twee weken zit ik weer bij de groep. Dan is het lekker om zo je doelpuntjes te maken." Nieuwdorp-Hoek 2 6-2 (4-1): 14.1-0 Roderick Gakeer, 15. Albert Kingma 1-1, 24. Martin Smaardijk 2-1, 26. Mar tin Smaardijk 3-1, 34. Niels Mulder 4-1, 48. Martin Smaardijk 5-1, 65. Ste fan van de Klooster 6-1, 77. Tijn Tiele- mans 6-2. Scheidsrechter: J. Ngoumout ('s-Gravenpolder). Gele kaart: Gert Jan Reijn, Tijn Tielemans (Hoek 2). Aantal toeschouwers: 60. Op 6 november ligt het Kustmara- thonboek in de boekhandel. Het is nu al te reserveren: pzc.nl/webshop Bekijk de weblogs over het Zeeuwse voetbal en hardlopen op www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35