juiste richting duwen met SSV'65 in blauw getinte derby 3i Kesikbas is op zijn plaats in Lovendegem Hoek nu alleen hekkensluiter in topklasse Motorcross afgelast, prijzen wel uitgereikt maandag 25 oktober 2010 Tot afgelopen weekeinde deelde Hoek de laatste plaats in de topklasse met FC Lisse. Die ploeg pakte zaterdag echter een punt tegen Capelle (1-1), waardoor Hoek met vijf punten nu alleen hekkensluiter is. FC Lisse-Capelle duurde zaterdag slechts 45 minuten, nadat het duel op 2 oktober tijdens de rust bij een 0-1-tussenstand was gestaakt vanwege een blessure bij scheidsrechter Luinge. De arbiter had twee Lisse-spelers toen al rood gegeven. Met negen man scoorde de thuisploeg zaterdag echter één keer en pakte daardoor alsnog een punt. door Barry van der Hooft HOEK - Het bekerduel tussen Hoek en GPC Vlissingen begon zaterdag om 14.30 uur. De selectie van de worstelende topklasser meldde zich echter al zes uur voor de af trap op het sportpark. Om 8.30 uur keken de spelers el kaar gapend aan, om daarna aan de slag te gaan met Meindert In- derwisch. De Vlissinger werkt als hersteltherapeut, is gek van voet bal en coacht bekende en onbeken de Nederlanders. Inderwisch ver zorgde voor de voetballers een och- tendvullend programma, dat er aan moet bijdragen dat de resulta ten gaan verbeteren. Inderwisch was de afgelopen maanden al verschillende keren in Hoek te vinden. „Ik ben begonnen met persoonlijke sessies, met spe lers die meteen aandacht nodig hadden", legt de Vlissinger uit. Za terdag zat de volledige selectie bij elkaar. „Dat was bedoeld om voor alle spelers een overzicht te krij gen. Met wie speel ik nu eigenlijk samen, hoe denkt hij over mij, wat denk ik van hem en wat leeft er in de groep? Ze moesten allemaal Karakteristiek neerzetten waar ze voor stonden en hun kwaliteiten en mindere punten benoemen." Volgens Inderwisch is de selectie van de topklasser een open groep. „Ze hebben het beste met elkaar voor. Net als trainer Gaby Dema- net bespeur ik geen wrok in die groep. Ik heb wel ervaren dat veel jongens kwetsbaar kunnen zijn. Ze hebben steun nodig. Het valt me op dat vanaf de tribune in Hoek veel wordt geroepen, maar dat je nauwelijks aanmoedigingen hoort. Dat zou best eens mogen veranderen." Veel voetballers reageren vooraf nogal cynisch op sessies met her steltherapeuten of sportpsycholo- gen. In Hoek waren de geluiden za terdag echter overwegend positief De spelers konden elkaar de waar heid vertellen en op eikaars verant woordelijkheden wijzen. Of het ef fect heeft en resultaat oplevert, zal de komende weken duidelijk moe ten worden. Zaterdag vielen nog geen grote veranderingen te ont dekken, ook al omdat GPC van een ander niveau was dan de oppo nenten in de topklasse. De Vlissingse zaterdag-eersteklas ser was echter niet naar Hoek geko- Hoek - CPC Vlissingen 2-0 (1-0). 14. John Schot 1-0 (strafschop), 48. John Schot 2-0. Scheidsrech ter: J. de Bat (Goes). Gele kaart: Jeroen van Ommen, Grigor Sahak- jan, Najim Boughmari (GPC Vlissin gen). Aantal toeschouwers: 150. Bijzonderheid: 57. GPC-trainer Jur- riaan van. Poelje naar de tribune ge stuurd vanwege aanmerkingen op de leiding. Hoek: Sven van Ryckeghem; Mi chael Koné, Jos.van Nieuwstadt, Jeroen van den Broeke, Niels de Loof; Klaas Hellebaut, Ferry Alfons (46. Regilio Pinas), Dwayne Dildick, Stijn Mahieu (46. Hoessein Bou- zambou), John Schot (61. Mille Mendes); Josimar Pattinama. GPC Vlissingen: Max Leijer; Re- mon van Geersdaele, Najim Boughmari, Wouter Vermeule, Mo hammed Mekkaoui; Jeroen van Ommen, Grigor Sahakjan, Sven Ronde; Jesper de Vlieger (74. Jord Vermeer), Merijn Dek (67. Björn Ronde); Sylvano Tuhuleruw (46. Os- kan Cakir). men om met tien man voor het ei gen doel te hangen. GPC kreeg ook de eerste kans, na een solo van Jeroen van Ommen. „Het was mooi geweest als die bal erin was gegaan", zei trainer Jur- riaan van Poelje. „Dan moet Hoek komen en worden ze misschien een beetje zenuwachtig." Daar was nu geen sprake van, om dat John Schot vijf minuten later een strafschop benutte na een overtreding op Dwayne Dildick: 1-0. Vlak voor rust leek Stijn Ma hieu voor 2-0 te zorgen. Zijn kop bal werd door Najim Boughmari weggekopt, terwijl die volgens al les en iedereen bij Hoek de lijn al had gepasseerd. Kort na rust kwam die tweede Hoek-treffer als nog op het scorebord, na een vrije trap van Schot. Ruim tien minu ten later werd hij gewisseld, nadat tijdens de rust Mahieu en aanvoer der Ferry Alfons al in de kleedka mer waren achtergebleven. Toen Schot naar de zijlijn wandelde, stond Van Poelje al op de tribune. Hij was door scheidsrechter De Bat vanwege aanmerkingen op de leiding weggestuurd en kan een schorsing tegemoet zien. „Dit was een nuttige dag", zei Ga by Demanet. „Vanochtend hebben we met de hele selectie bij elkaar gezeten, omdat het vertrouwen hersteld moet worden. We heb ben ook te veel brave jongens, de gretigheid die ze hebben moeten ze afstralen op de tegenstander. We moeten agressiever en scher per worden, vandaag vond ik het ook vaak te behoudend. Toch heb ik ook goede dingen gezien, waar we verder mee kunnen. Als het vertrouwen groeit, kunnen we op het veld misschien ook wat sneller gevaarlijk worden en makkelijker scoren." Als het aan Demanet ligt gebeurt dat zaterdag al, in de lastige uit wedstrijd bij HHC Hardenberg. door Peter van Kouteren LOVENDEGEM - De trainer van het bezoekende Waarschoot ging in duikvlucht door de modder, Rama- zan Kesikbas en zijn medespelers zochten teleurgesteld de kleedka mer op. Kesikbas, die met KSK Lo vendegem in de tweede klasse pro vinciaal uitkomt, leed voor zeven honderd toeschouwers de eerste nederlaag: 1-2. Marc Minnaert had met een voorzet een belangrijk aandeel in de eerste Waarschootse treffer. Het verlies kwam hard aan in het kamp van de leidersploeg, die in de voorgaande acht duels slechts één keer had gelijkgespeeld en ze ven overwinningen had geboekt. „De man die rood had moeten krij gen, besliste het duel", foeterde trainer Paul Mortier. Ramazan Ke sikbas: „Als wij de helft van de kansen die we voor rust krijgen be nutten, dan winnen we. Ik weet zeker dat we het volgende week weer oppakken." Lovendegem zag Zelzate tot op drie punten naderen en heeft zon dag aan een punt in de uitwed strijd tegen Aalter voldoende om een periodetitel op te strijken. „Wij moeten voor het kampioen schap gaan", zei Kesikbas. „Er zit zo veel voetbal in deze ploeg. Daar hamert de trainer ook steeds op. We hebben een redelijk jonge ploeg, met een paar ervaren jon gens die voor de balans zorgen. Na de wedstrijd tegen Zelzate (4-0-winst) vond ik dit echt een te genstander om naar uit te kijken, om te zien waar we staan." Ramazan Kesikbas speelde in ei gen streek bij Sluiskil, Terneuzen, Hoek en Terneuzense Boys en streek vorig seizoen, nadat hij zich voor zijn studie criminologie in Gent had gevestigd, in Lovende gem neer. Onder de rook van Gent miste hij in zijn eerste jaar de nacompetitie door een enkel blessure. „Ik ben hier heel goed op gevangen", vindt hij. „Ik heb bij Hoek nog een jaar met Frank van Damme (assistent-trainer in Lo vendegem) getraind. Maurice de Windt (jeugdcoördinator) is zelf nog trainer bij Terneuzen en Ter- Ramazan Kesikbas neuzense Boys geweest en zorgt voor een Nederlandse krant." Kesikbas vervolgt: „In de voorbe reiding op dit seizoen kreeg ik last van mijn rug. Ik ben naar een os- theopaat geweest en heb drie we ken voorbereiding gemist. De trai ner wil me rustig brengen. Van de negen wedstrijden tot nu toe heb ik er nog maar twee negentig mi nuten gespeeld. Ik heb nog steeds last van mijn rug. Het heeft te ma ken met mijn kaak en mijn bek ken, vandaar dat ik nu met een mondstukje speel. Op 15 novem ber word ik aan mijn kaak geope reerd. Daarna zou het beter moe ten gaan." Ondanks de nederlaag tegen Waar schoot zegt Kesikbas het gevoel te hebben een goede keus te hebben gemaakt. Voor trainer Paul Mor tier, die vier jaar hoofd jeugdoplei ding bij Lokeren was, is hij 'op tien' een vaste waarde. „We spelen met een ruit op het middenveld, waarbij er voor Ramazan een cen trale rol is weggelegd. Het gaat steeds beter, maar hij speelt nog graag hè", verwijst de coach naar de balverliefdheid van zijn Turkse middenvelder. „Het kind in hem is altijd gebleven." Kesikbas: „Ik was aangenaam ver rast toen ik merkte dat we zo aan vallend spelen. Ik moet vooral nog stabieler worden en simpeler op lossingen zoeken. Ik weet dat ik ie mand voor de goal kan zetten en als het moet een actie kan maken. De club is ambitieus, ik heb het hier prima naar mijn zin. Ik train drie keer in de week op tien kilo meter van waar ik woon, alle te genstanders komen uit de buurt. Dat is ideaal te combineren met mijn studie." grootste deel van de wedstrijd geen enkele druk." Al in de eerste twintig minuten profiteerde de thuisploeg daar twee keer van. Michel Maaskant kopte in de zesde minuut een vrije trap van Björn Quartel binnen en elf minuten later was Rick Mulder alert na een wat halfslachtige red ding van SSV-doelman Roy Sallet. De spits van Kloetinge, die weer eens een basisplaats had, schoot de bal uit de rebound hard in het dak van het doel. Met behulp van Kloetinge én de scheidsrechter kwam SSV'65 kort na rust nog aan de aansluitingstref fer. Kloetinge-verdediger Ad van Meel wilde de bal uit zijn eigen zestienmetergebied werken, maar raakte daarbij de hand van Daan Esser. Tot ieders verbazing legde ar biter Van der WerfT de bal op de stip. Mitchell van Belzen benutte dat cadeautje. „Die goal kwam on gelukkig totstand in een fase waar in SSV net even ietsje beter voet balde, maar daarna zijn wij ge woon doorgegaan", zei Esser. „We wisten allemaal dat er veel te ha len was." Mervin Niemantsver- driet opende in de 59e minuut het lange slotoffensief met een mooie soloactie: 3-1. Na een eigen doel punt van Mitchell van Belzen til den Rick MulderSofyan Azzagari (uit een makkelijk verkregen straf schop) en invaller Ingmar Quist de score naar 7-1. Kloetinge - SSV'65 7-1 (2-0). 6. Mi chel Maaskant 1-0, 17. Rick Mulder 2-0, 54. Mitchell van Belzen 2-1 (straf schop), 59. Mervin Niemantsverdriet 3-1, 67. Mitchell van Belzen 4-1 (eigen doelpunt), 70. Rick Mulder 5-1, 79. So fyan Azzagari 6-1 (strafschop), 82. Ing mar Quist 7-1. Scheidsrechter: R.C.P van der Werff (Drunen). Gele kaart: Mi chel de Groote (SSV'65). Aantal toe schouwers: 450. Kloetinge-voetballer Sofyan Azzagari (rechts) botst in de bekerderby op Ibi el Uarichi van SSV'65. foto Willem Mieras axel - Het open Zeeuws kam pioenschap motorcross 2010 ein digde zaterdag in mineur. Door overvloedige regenval kon de laat ste race, in Axel, geen doorgang vinden. Omdat er geen vervangen de datum kon worden gevonden, werd de tussenstand na de laatst verreden wedstrijd in Wemeldin- ge meteen de eindstand. Roy Gijsel uit Heikant werd eind winnaar in de MX i-klasse, mede dankzij overwinningen in Vlissin gen en Rilland. Gijsel bleef de Sou burgers Casper Ovaa en Martin Stroo voor. Hij volgde Boy Stock man uit Terneuzen op als kam pioen. Mark Boot uit Burgh-Haam- stede was de beste in de MX 2-klas- se. Niels Jansen uit Terneuzen werd kampioen bij de 85CC grote wielen. Hij 'haalde het voor Guido Boone uit Oost-Souburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31