Brabanders naar kust Gedenkplaat voor al e slachtoffers Robijnen zangjubileum 15 Auto uitgebrand vliegen de deur uit ION diascanner Slides2PC www.pzc.nl/webwinkel maandag 25 oktober 2010 mm %0 I KLOOSTERZANDE - Op het Hof te Zandeplein in Kloosterzande brandde zaterdagavond een auto uit, vermoedelijk door kortslui ting. De brandweer was snel ter plaatse en had het vuur binnen ze ven minuten onder controle. Van brandstichting was geen sprake. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Jans Wessel-Wagenaar (links) en Lucie de Smit-Sutin onthullen de namen van de 33 Schoondijkes oorlogsslachtoffers. foto Mark Neelemans door René Hoonhorst SCHOONDIJKE - De toenmalige ge meente Schoondijke verloor in de Tweede Wereldoorlog 33 inwoners door oologsgeweld. Een plaquette met hun namen is zaterdag onthuld op de begraaf plaats van Schoondijke. De pla quette staat naast het oorlogsmo nument, vlak bij het graf van de Nieuw-Zeelandse piloot, die in 1944 bij het Schoondijkse buurt schap Steenoven neerstortte. De gedenksteen werd onthuld door de 92-jarige Jans Wessel-Wa- genaar, wier broer omkwam door dat het koopvaardijschip waarop hij voer werd getorpedeerd door de Duitsers. Jans Wessel werd geas sisteerd door Lucie Smit-Sutin, de vrouw die als voorzitter van de dorpsraad het initiatief voor op richting van het oorlogsmonu ment nam. Zo'n veertig genodig den, onder wie de Sluisse burge meester Jaap Sala en enkele tiental len nabestaanden, woonden de plechtigheid bij. De inwoners van Schoondijke mo gen blij zijn dat ze hun oorlogs slachtoffers op passende wijze kun nen gedenken. Het monument voor de gevallenen laat eenieder beter beseffen dat ze zijn 'bevrijd tot leven', memoreerde voorzitter Piet van Berge van het Comité 4-5 mei Schoondijke. Digitaliseren van uw diacollectie Haal uw kwetsbare fotonegatieven en diacollecties onder het stof vandaan en zet ze veilig in digitale vorm op uw computer met de Ion Slides2PC Diascanner. Deze gebruiks vriendelijke en veelzijdige scanner tilt met een druk op de knop uw kostbare herinneringen naar het digitale tijdperk. Het scannen en versturen van een foto naar uw computer neemt slechts 2 seconden in beslag. Kenmerken: Inclusief: Digitaliseer 35mm films en dia USB kabel 5 MP resolutie 2592x1680 Negatief-adapter Automatische witbalans en Dia-adapter kleurcorrectie Software CD Adviesprijs €69,- Lezersprijs €49,-* •exclusief 5,95 verzendkosten hun dochter al aan een woning 'met prachtig uitzicht' op het nieu we recreatiepark. „Toe Ronald. Help die jongen nou, kun je ook eens naar zijn huis als het te druk wordt in je apparte ment." Jos schiet zijn Vughter vriend te hulp. „Goeiekoop is het niet hoor. Je moet er wel goed over nadenken." De vakantiewo ningen gaan inderdaad niet voor niets weg, had Van der Vlies ook al geconstateerd, dus moet opa toch nog wel even bekijken of zijn polsstok ver genoeg strekt voor aanschaf van nog een woning. Maar dat een recreatiewo ning op het Cadzandse vakantiepark ondanks de niet misselijke prijzen een goede belegging is, lijkt de enorme be langstelling te bewijzen. In nog geen drie maanden tijd zijn al meer dan 250 van de 450 te bou wen vakantiepaleisj es aan de man gebracht. Die enorme snelheid heeft ook Ar- cus Resorts en De Roompot, res pectievelijk projectontwikkelaar/ bouwer en exploitant/verhuurder van het toekomstige recreatiepark, verbaasd. Dat geven hoofd ver koop en marketing Anne-Marie Janse van Arcus en commercieel di recteur Yamina Abdun van Room pot ruiterlijk toe. Ze wisten dat Zeeland populair was bij Braban ders. Die trekken sinds jaar en dag in een rechte lijn naar de kust. Sommigen kijken al twee decen nia, sinds sprake was van kuur oord Cavelot, begerig naar een plekje bij het sportcomplex. Maar dat geïnteresseerden in zo'n hoog tempo toehappen, overtreft ook hun e stoutste verwachtingen. De crisis deert Noordzee Residence niet. „Integendeel. Investeringen in vastgoed zijn aantrekkelijk. Be leggingen zijn een stuk onzeker der", weten vele belangstellenden. En het is natuurlijk veel leuker om een huis uit te zoeken. De opzet van het park ligt weliswaar zo vast als een (vakantie) hu is en ook de inrichting van een te verhuren wo ning is aan tal van regels gebon den. Maar Roompot geeft de klant de indruk dat hij nog heel veel mag kiezen. De types huizen, de kleuren van het meubilair, het keu kenblad en de schilderijtjes maken het toch helemaal eigen. BIERVLIET - Maria Waatjes-Maen- hout werd zaterdagavond tijdens het einde van de mis in de rooms-katholieke kerk van Bier vliet onderscheiden met het insig ne van de Nedderlandse Sint Gre- goriusvereniging (NSGV). Waatjes is lid van het Ritmisch Koor Emmanuel en zingt al veer tig jaar bij het kerkkoor. Pastor Ria Koops feliciteerde haar als eerste met haar veertigjarig zangjubi- leum. Vervolgens werd Waatjes na afsluiting van de viering gelukge wenst door mede-koorleden - on der wie vijf van het koor Schoon dijke, die als gasten meezongen - en velen van de tientallen aanwezi ge kerkgangers. Maria Waatjes begon haar zangcar rière in 1970 bij het koor Gloria Maria Waatjes Deo uit haar woonplaats Biervliet. Dat koor ging eind vorige eeuw sa men met het Ritmisch Koor IJzen- dijke, waarna het zanggezelschap werd omgedoopt tot Ritmisch Koor Emmanuel. wen huisjes trekt hij na een tocht je langs informatiestands in de ver koopkeet van Arcus - verplaatst omdat op het toekomstige recrea tieterrein nog druk naar bommen uit de Tweede Wereldoorlog wordt gezocht - niet in twijfel. En bovendien is het prachtig dat doch terlief, haar bijna drie kinderen - nummer drie wordt binnen twee weken verwacht - en, vooruit, schoonzoon Bas regelmatig opa en oma op kunnen zoeken zonder hun appartement in de Residen- ceflat af te breken. Bep van Sprang woont met man Jos ook maanden per jaar in een flat aan Boulevard De Wielingen. De Tilburgse kent het echtpaar Van der Vlies al jaren. De Van Sprangs en de Van der Vliesjes wil len nogal eens gezamenlijk op de fiets of te voet de omgeving ver kennen. En Jos en Bep hielpen wijst naar de woning die hij voor zijn dochter kocht, foto Mark Neelemans categorie/diversen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27