Jeugdsentiment drijft 'Fietspad langs Roode Polder kan niet wachten' 141 almanak Tip? redactie@pzc.nl Taxichauffeur moet rijbewijs inleveren Op de bres voor Folkloristische Dag Informatiedag voor senioren in theater Vrachtauto uitgebrand bij tuincentrum Vrolijke verjaardag Clingse Hengelaars maandag 25 oktober 2010 MEEST CELEZEN 1. Vrachtwagen uitgebrand. 2. Sluis nadert inwonertal 24.000. 3. Vlindertuin Knokke dicht. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Het was druk met spelende kinderen op de ring in dat Zuid-Bevelandse dorp. Ze stoeiden, plaagden elkaar en er werd gevoetbald. Ze waren aan elkaar gewaagd, min of meer leeftijdgenoten van 8 tot 10 jaar. Zoon Dirk van negen kwam even binnen om wat te drinken. „Mam", vroeg hij, „wanneer ben ik geboren?" Moeder vertelde het. „Om hoe laat"? vroeg hij door. „Om kwart over negen 's avonds." „Mijn vriendinnetje, weet je wel, die waar ik ook op ben, zij zegt dat ze om ïi.oo uur is geboren, 's ochtends." „Ja, dezelfde dag. Ik wist al dat ze even oud is als jij." „Nee mama", zei Dirk. „Zij zegt dat ze dus ouder is. En daarom noemt ze mij jochie." KOUDEKERKE Een taxichauffeur heeft zondagoch tend zijn rijbewijs moeten inleve ren, omdat hij zijn klanten dron ken vervoerde. Uit een blaastest bleek dat de 47-jarige inwoner van de gemeente Veere ruim drieën half keer zoveel had gedronken als is toegestaan. Overigens was de man volgens de politie al vier keer betrapt op rij den onder invloed. IJZENDIJKE Lijst Babijn komt tijdens de Sluise begrotingsraad met een motie om subsidie voor de Folkloristische Dag van IJzendijke te behouden. Or ganisator Mark van de Vijver meld de de raad onlangs dat de dag ten dode is opgeschreven als de subsi die helemaal verdwijnt. Lijst Ba bijn is het met de organisatoren eens dat de dag voor de streek een bijzondere toeristische attractie is. Z TERNEUZEN De seniorenraad houdt morgen een senioreninformatiedag in het Scheldetheater voor alle 60-plus- sers in de gemeente Terneuzen. Ouderen kunnen 's morgens tus sen 9.30 en 12.30 uur of 's middags tussen 13.30 en 16.30 uur informa tie over de WMO, erfrecht en thuis zorg krijgen. De in te winnen infor matie richt zich op bevordering van deelname aan de samenleving. OOSTBURG Op het parkeerterrein van Life 8c Garden in Oostburg is zaterdaga vond een vrachtwagen uitgebrand, waarschijnlijk door kortsluiting. Er was even gevaar dat het vuur over zou slaan naar het tuincentrum, maar de brandweer kon dat voorko men. De brand, die even voor half tien ontstond, was binnen tien mi nuten geblust. De cabine van de vrachtwagen ging verloren. CLINGE Een kleine honderd sportvissers vierden zaterdag het briljanten ju bileum van de Clingse Hengelaars in centrum Malpertuus. Tijdens de viering van de 65ste verjaardag werden de clubkampioenen gehul digd. Bij de senioren won Marco Willaert uit Clinge voor Danny Ber tram (Clinge) en Kurt de Witte (Hulst). Andre de Schepper uit Koe wacht was de beste van de 50-plus- sers vóór de Vlamingen Andre Kieckens (De Klinge) en Luc Per- siau (Hamme). Jeugdkampioenen worden 6 november gehuldigd. BRESKENS - De gemeente Sluis en Woongoed zijn opnieuw in ge sprek over aanleg van een ontbre kend stukje fietspad langs de Oude Rijksweg in Breskens. De corporatie zou dat rijwielpad ter hoogte van de nieuwbouwwijk Roode Polder laten aanleggen, om dat fietsers nu enkele malen moe ten oversteken tussen, ruwweg, het Molenwater en sportveld Bae- rsande. Woongoed was echter on aangenaam getroffen dat het fiets pad meer dan een ton bleek te kos ten, terwijl eerder de helft was ge raamd. Fractievoorzitter Liber Baarends van D8cT was tijdens de laatste raadsvergadering woedend dat het fietspad deze winter nog niet is aangelegd, terwijl hem eerder was toegezegd dat het pad er vorige maand zou komen. Volgens Baar ends kan aanleg geen dag wach ten, omdat de kans groot is dat er slachtoffers vallen op de drukke toegangs- en uitgangsweg van Bres kens. Als Woongoed in gebreke Bas Coerts (rechts) prijst een huis aan het water aan bij schoonvader Ronald van der Vlies. Jos van Sprang (links) blijft, moet de gemeente -ondanks de slechte financiële situatie - zelf geld vrijmaken. Een woordvoerster van de gemeen te meldde dat corporatie en ge meente opnieuw overleggen. Het fietspad komt er zeker, maar de woordvoerster kon niet beloven dat het rijwielpad nog deze winter kan worden aangelegd. NOORDZEE RESIDENCE Crisis? Welke crisis. Vakantiehuisjes Cadzand door René Hoonhorst Opa Van der Vlies moet niet twijfelen, opa Van der Vlies moet toehappen. Zijn dochter, schoonzoon en kleinkinderen zijn op vakantie vaak in de buurt, maar niet de hele tijd over de vloer. Bas Coerts uit 's Hertogenbosch pest Ronald van der Vlies uit Vught een beetje. Schertsend tracht hij zijn schoonvader over te halen een leuk optrekje in Noord zee Residence in Cadzand-Bad aan te schaffen. De investering blijft zijn geld waard in deze eco nomisch moeilijke en onzekere tij den, citeert schoonzoon gretig de verkoopargumenten van project ontwikkelaar Arcus Resorts. Coerts koestert hoop dat zijn ver kooppraatje aanslaat, want Van der Vlies hoeft niet meer te wor den overtuigd dat Cadzand-Bad een prachtige vakantieplek is. Hij kwam er een halve eeuw terug als kind al en de rust en ruimte aan de kust zijn hem. altijd blijven trek ken. Opa Ronald woont al tijden een groot deel van het jaar in een appartement aan Boulevard De Wielingen. Ook de kwaliteit van de te bou- www.DELTA.nl/ZeeuwsGroen ■«Hi Ook uw bijdrage telt! Word vandaag ZeeuwsGroen met groene stroom van DELTA. Kijk op ww*cO-ELTP..n\f ZseuwsGrt>en voor alle informatie, tips en adviezen over het besparen van energie en C02

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26