PZC Hoopgevend seizoen voor zwembad m%M :eeuws-vlaanderen 14 en 15 13 16 en 17 AARDENBURG Recreatiebad Elderschans heeft positieve begroting ondanks lager aantal bezoekers Bisschop gaat voor tijdens 75ste verjaardag basiliek Hulst Vlindertuin Knokke Verdachte inbreker' Hardleerse drankrijder sluit deuren voorgoed zonder rijbewijs moet auto inleveren DIJ Biervliet Ovei"vall0ll Maandag 25 oktober 2010 Zo'n huisje houdt altijd zijn waarde Slotconcert met geestrijke afterparty Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst aardenburc - Ondanks een lager bezoekersaantal van het Aarden- burgse zwembad heeft Stichting Recreatiebad Elderschans dit jaar 57 mille overgehouden. Maar de ge meente Sluis kan haar subsidiebij- drage niet naar beneden bijstellen, omdat geld nodig is voor onder houd en materiaal, waarschuwt het stichtingsbestuur. Het bestuur betoogt dat het ge boekte begrotingsoverschot niet als winst kan worden beschouwd. De enorme inzet van vrijwilligers, het zelf aantrekken van toezicht houders en het uitoefenen van ma nagementtaken door het bestuur, bespaarden veel geld. Ook kon Re creatiebad Elderschans beginnen met een schone lei, omdat de aan loopkosten nog door de gemeente zijn betaald. Aan onderhoud en vervanging is de stichting dit eer ste seizoen als zelfstandige onder nemer daarom weinig geld kwijtge raakt. Het lagere aantal bezoekers wijt het stichtingsbestuur vooral aan het weer. Onderzoek naar be zoekersaantallen van de laatste twaalf jaar, wijst uit dat een mooie of slechte zomer van grote invloed is op het aantal bezoekers. Omdat het weer in augustus tegenviel, is het bezoekersaantal dit jaar niet boven het gemiddelde uitgeko men. Om ook bij slecht weer meer men sen te trekken, denkt de stichting aan aanleg van een boerengolf- baan bij de speeltuin. Op die ma nier kan ook bij bewolkt weer volk worden getrokken, verwacht het stichtingsbestuur. Vooral door de gedrevenheid van de medewerkers, van wie enkelen een EHBO-cursus volgen om aan alle eisen te kunnen voldoen, kon het recreatiebad het hele jaar vol doen aan de wettelijke voorschrif ten. Ook haalden achttien kinde ren een diploma of zwemvaardig- heidsbewijs. Door vooral op toeris ten gerichte snelcursussen te ge ven, wil de stichting het zwemon derwijs nog laten groeien. Om effi ciënter te werken, denkt het zwembadbestuur ook aan iets meer op middag en avond gerichte openingstijden. Ondanks alle positieve toekomst perspectieven blijft gemeentelijke subsidie voor het zwembad nodig. „Om de continuïteit te waarbor gen, een goede (ook op calamitei ten gerichte) reservepositie op te bouwen en om het complex op te waarderen", betoogt het bestuur. HULST - Bisschop monseigneur Hans van den Hende uit Breda gaat voor tijdens een drukbe zochte Heilige Mis, waarin wordt gevierd dat de Willibrorduskerk 75 jaar basiliek is. De Hulster kerk verkreeg die status in 1935, om dat priesters en parochianen er snel in waren geslaagd het godshuis weer tot één katholie ke kerk te maken. Van begin negentiende tot ruim een eeuw later kerkten katholieken en protestanten samen in de grote kerk. De bis schop wees de enkele honderden aanwezigen er overigens op dat het gebouw niet het be langrijkste is. Het gaat er om ondanks golfbe wegingen in de beleving het geloof te blijven belijden en door te geven, benadrukte Van den Hende. foto Mark Neelemans KN0KKE TERNEUZEN SAS VAN GENT MC4 De vlindertuin in Knokke gaat niet meer open. Het bezoekersaantal liep de laatste jaren terug en de ser re was aan vervanging toe. Volgens Philippe Muylle van Compagnie Het Zoute is de toeristische attrac tie voorbijgestreefd. Natuurreser vaat Het Zwin is geen eigendom meer van de Compagnie, waardoor de aantrekkingskracht van de vlin dertuin - waarvoor tot vorig jaar combikaarten werden verkocht - sterk is gedaald. Een 37-jarige Terneuzenaar is gister ochtend vroeg aangehouden in de Koegorsstraat bij zijn woonplaats. De man had geen rijbewijs en een tas met 'mogelijk inbrekerswerk tuig' in zijn auto. Hij werd - onder gevloek en gescheld - overgebracht naar een cel in Torentijd. Na ver hoor mocht de Terneuzenaar tegen de middag naar huis. De officier van justitie beoordeelt of de man zich voor de rechter moet verant woorden of een boete krijgt. Een 41-jarige man uit Sas van Gent kon zaterdagavond zijn rijbewijs niet inleveren, omdat hij dat eer der dit jaar al had gedaan. Deze keer werd zijn auto in beslag geno men. Na in januari al eens te zijn aangehoudën met 'veel te veel drank op', bleek de man zaterdag drie keer zo veel alcohol in zijn bloed te hebben als is toegestaan. De officier van justitie bepaalt of de man weer moet voorkomen en of hij zijn auto terugkrijgt. biervliet - Het Texaco-benzinesta- tion aan de Middenweg in Bier vliet, langs rijksweg N61, is vrijdag avond overvallen. Rond acht uur werd een mede werkster door een onbekende man met een steekwapen be dreigd en gedwongen geld af te staan. De man, die zijn gezicht met een sjaal en een muts groten deels had bedekt, verliet het tankstation met medeneming van een bescheiden bedrag. De. mede werkster raakte niet gewond. Haar collega's waren snel ter plaatse om haar te steunen. De komende da gen zullen personeelsleden het winkeltje bij het station met zijn tweeën afsluiten. De overvallen medewerkster wil vandaag weer werken om de gebeurtenis zo snel mogelijk te kunnen verwerken. De recherche sprak enkele getui gen tijdens een buurtonderzoek, maar kon nog geen aanhouding verrichten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25