PZCIr Ergernis over geharrewar metingen Horeca hekelt Reimerswaal Jochie BEVELANDEN-THOLEN 14en 15 16 en 17 SNELHEID Dorpsraad Nieuwdorp wil niet te veel praten over verkeerssituatie Coudorp, maar bewijzen zien Volle bak, eeh! almanak Mallard Mars is tocht voor alle leeftijden Slotconcert met geestrijke afterparty Maandag 25 oktober 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Raymond de Fret NIEUWDORP - De dorpsraad in Nieuwdorp ergert zich aan de 'stro perige' wijze waarop de gemeente Borsele omgaat met het uitvoeren van een nieuwe snelheidsmeting op de Coudorp. De dorpsraad twij felt aan de conclusies van een eer dere meting, de gemeente Borsele ziet daar geen enkele aanleiding toe. De twee partijen zitten donderdag met elkaar om de tafel om tot een oplossing te komen, maar voorals nog blijven zowel de gemeente als de dorpsraad overtuigd van hun gelijk. „Als je maar over half mate riaal beschikt, moet je geen hele conclusies trekken", zegt dorps raadsecretaris Hans van Dam geër gerd. Op initiatief van inwoner Pieter Akkerman voerde de. gemeente een meting uit in het dertig kilo- metergebied. Daar wordt volgens omwonenden veel te hard gere den. De resultaten wezen echter het tegendeel uit; 82 procent van de voertuigen hielden zich tussen 15 en 28 juli aan de snelheid. Als de fietsers niet worden meegere kend, blijft er nog 76 procent over. „Cijfers liegen niet, maar wellicht dat we ze anders interpreteren", zegt wethouder Jan Zandee van de gemeente Borsele. „Daar zullen we het donderdag over hebben. Als dan blijkt dat er een nieuwe meting nodig is, voe ren we die gewoon uit. Onze be vindingen verschillen overigens niet veel met een eerdere meting van de dorpsraad. En twee jaar ge leden waren de conclusies ook al ongeveer dezelfde. Maar goed, in twee jaar kan er heel wat verande ren -zoals de opening van het Be vrijdingsmuseum- dus hebben we een nieuwe meting gedaan", aldus Zandee. Van Dam weet niet op welke me ting Zandee doelt. „De dorpsraad heeft nooit een meting uitgevoerd. Basisschool De Octopus heeft twee jaar geleden in het kader van een verkeersveiligheidsproject eens met een lasergun gemeten, maar meer niet. Heel even hebben we overwogen om zelf meetappa ratuur aan te schaffen, maar dat bleek veel te duur. Ik bedoel, het gaat nu allemaal zo stroperig, ter wijl het heel simpel kan zijn: wij zetten vraagtekens bij de resulta ten, doe het dan gewoon eens op nieuw. Dan hebben zowel de dorpsraad, omwonenden als de ge meente Borsele een goed gevoel." ELLEWOUTSDIJK - Al tien jaar wordt er in 't Kerkje van Ellesdiek een taal gesproken die al leen Zeeuwen begrijpen. En met succes. Over belangstelling is niet te klagen. Ook gisteren stroomde het kerkje in Ellewoutsdijk weer vol, nu voor een boerenbruiloftvan kleder- drachtgroep Mooi Zeeland en Vertelkring Mid den-Zeeland. Kringlid Jo Koeman presenteerde vervolgens de verhalenbundel Zeêuwse Babbels. Een van de deelnemers aan het toneelspel keek eens naar alle aanwezigen op de boerenbruiloft en door Raymond de Frel KRUININGEN - De Zuid-Bevelandse afdeling van Koninklijk Horeca Ne derland (KHN) hekelt de handels wijze van de gemeente Reimers waal bij een voorgenomen verdub beling van de toeristenbelasting. De horecavertegenwoordigers voe len zich gepasseerd, omdat er geen overleg is geweest. Met een brief probeert de KHN de gemeenteraadsleden ertoe te bewe gen af te zien van een verhoging vanaf 2012 naar 1 euro per persoon per overnachting. Het tarief is nu 0,50 eurocent. De maatregel is een van de velen die Reimerswaal no dig acht om een begrotingstekort van 1,3 miljoen euro te dichten. „In het bezuinigingsvoorstel wordt het huidige tarief niet genoemd, waardoor de extreme verhoging niet zichtbaar is", schrijft Peter Ar kenbout van KHN. De verhoging is disproportioneel, stelt KHN. „Wij vinden het ook ongepast om deze tariefsverhoging zonder eni ge vorm van overleg met de sector in te voeren. De tarieven komen in Zeeland vrijwel altijd tot stand na intensief overleg met KHN en de Recron. Wij vinden het heel spijtig dat er geen enkel overleg heeft plaatsgevonden. We zijn zelfs niet eens geïnformeerd." kon maar een conclusie trekken: 't is volle bak, eeh! foto Rolf de Feijter I Video op www.pzc.nl/bevelanden Tip? redactie@pzc.nl Het was druk met spelende kinderen op de ring in dat Zuid-Bevelandse dorp. Ze stoeidenplaagden elkaar en er werd gevoetbald. Ze waren aan elkaar gewaagd, min of meer leeftijdgenoten van 8 tot 10 jaar. Zoon Dirk van negen kwam even binnen om wat te drinken. „Mam", vroeg hij, „wanneer ben ik geboren Moeder vertelde hem op welke dag ze hem ter wereld had gebracht. „Om hoe laat"? vroeg hij door. „Om kwart over negen 's avonds", wist moeder nog precies. „Mijn vriendinnetje, weetje wel, die waar ik ook op ben, zij zegt dat ze om 11.00 uur is geboren, 's ochtends." Ja, dezelfde dag. Ik weet inderdaad dat ze even oud is als jij." „Nee mama", zei Dirk. „Zij zegt dat ze dus ouder is. En daarom noemt ze mij jochie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21