PZCL Fietshelmen voor Vlissingertjes 14 en 15 16 en 17 WALCHEREN VERKEER Provincie deelt cadeautjes uit, om veiligheid te bevorderen Taxichauffeur moet Rijbewijs kwijt, en niet voor het eerst Thijs spettert het verst Computer en kluis weg na inbraak almanak Zelfs de hooplopers werden nader ontrafeld Tip? walcheren@pzc.ni Maandag 25 oktober 2010 Slotconcert met geestrijke afterpaty KOUDEKERKE 40 feur zijn klanten vermoedelijk dronken zou vervoeren hebben VLISSINGEN Een 42-jarige Vlissinger is zaterdag avond zijn rijbewijs kwijtgeraakt aan agenten van de Zeeuwse poli tie. Dat gebeurde nadat hij een moest blazen, rond 20.30 uur in de Badhuisstraat in zijn woonplaats. De man bleek drie keer zoveel te hebben gedronken als toegestaan en mocht dus niet meer verder rij den. De Vlissinger was al eerder veroordeeld voor hetzelfde feit. De officier van justitie gaat beslissen wat er verder met het rijbewijs van de man gaat gebeuren. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Alle Vlissingse leerlin gen van de onderbouw, dus groe pen 1 tot en met 4, krijgen komen de maand hun eigen fietshelm. Dat is een cadeautje van de provin cie Zeeland. Het is de bedoeling dat de Vlissin gertjes niet meer zonder helm op de fiets stappen. Dat is namelijk veel veiliger. En echt niet alleen voor Duitse toeristen, zegt Wiete- ke Wolterbeek van het Zeeuws Coördinatiepunt Fiets. „In Noord-Beveland en Terneuzen, waar kinderen al een helm heb ben gekregen, was iedereen heel enthousiast. We hadden verwacht dat we missiewerk zouden moe ten verzetten, om het taboe op fietshelmen te doorbreken, maar we werden juist gek gebeld door gemeenten en scholen die de helmpjes ook wilden. Zelfs een burgemeester belde." De helmen zijn zilvergrijs met ge kleurde strepen en getekende ogen. Voordat de kinderen een helm krijgen, is er eerst nog een lespakket over veilig verkeer en ook een theatervoorstelling op de scholen zelf. Ouders krijgen fol ders en nieuwsbrieven. Het is im mers wel de bedoeling dat de kin deren de helmen ook echt dragen. Daarom komt Coolie, de mascotte van het fietshelmproject, na een maand of twee, drie nog eens langs op scholen om te kijken of al le kinderen zich eraan houden. De genen die dat doen, maken kans op een weekendje weg met het ge zin. Overigens worden kinderen die lo pend of met de auto naar school gaan, niet buitengesloten. Zij kun nen de helm dragen als ze naar de speeltuin fietsen, of als ze gaan ska ten. Voor hen heeft de provincie een fotowedstrijd in petto. Volgend jaar krijgen alle Zeeuwse kinderen van de lagere klassen een fietshelm. Als dat is gelukt, zijn er in totaal 35.000 helmpjes uitge deeld. Ook wordt er iets bedacht voor de allerjongste leerlingen, van de instroom. Intussen doen mensen van het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat onderzoek naar het project. Ze ver gelijken Zeeland daarin bijvoor beeld met een gebied in Brabant, en leggen de statistieken van onge lukken naast elkaar om te zien hoe veel leed er voorkomen kan wor den. De provincie Zeeland hoopt dat het dragen van een fietshelm straks zo ingeburgerd is dat ouders er gewoon automatisch zelf eentje kopen. agenten zaterdagnacht rond 4.50 uur een taxi stilgezet op de Krieke- weg in Koudekerke. Uit een blaastest bleek de man, een 47-jarige inwoner van de gemeente Veere, ruim drieënhalf keer zoveel te hebben gedronken als is toege staan. Zijn rijbewijs is daarom inge nomen en wordt opgestuurd naar de officier van justitie. Overigens was de man al vier keer betrapt op rijden onder invloed. OOST-SOUBURG Uit een woning aan de Dongestraat in Souburg zijn bij een inbraak een computer en een kluis weggeno men. Dat moet zijn gebeurd tussen zaterdag 19.30 uur en zondag 10.00 uur. De bewoners kwamen thuis en ontdekten dat ze hun woning niet .meer in konden via de voordeur. Ze moesten een ruitje in tikken en zagen dat er was ingebroken. Hier na waarschuwden zij de politie. De technische recherche heeft sporen onderzoek verricht. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Het was natuurlijk een slim lokker tje van Zeeland Attracties, het Nederlands Kam pioenschap Piasstampen. Toch liep het gistermid dag niet storm in het Middelburgse MiniMundi. Vonden de deelnemers trouwens helemaal niet erg, want het scheelde een hoop concurrentie. Hoewel Thijs (9) uit Nieuw en Sint Joosland an ders toch wel het verst zou hebben gespetterd. Hij had zijn regenlaarzen namelijk thuis gelaten. Expres. „Ik denk, met mijn Nike Air Max gaat dat toch het best. Op school lukt het me ook altijd om iedereen nat te spetteren." Ook Shakira (8) uit Middelburg had zich goed voorbereid. Zij wilde ook wel een pretpakket en bedacht dat zij vast wel voor 'de gekste sprong' door kon gaan. Dat lukte ook nog. Met een halve draai belandden haar regenlaarsjes heel creatief in de plas water en dat leverde een paraplu, een vergrootglas, een pet, eën portemonnee en een etui op. „Ja, daar ben ik heel blij mee!" Op de foto staat trouwens Mikey (8) uit Hein- kenszand. Die werd weliswaar 'slechts' vierde, maar spetterde wel mooi iedereen nat! foto Ruben Oreel Het was druk met spelende kinderen op de ring in dat Zuid-Bevelandse dorp. Ze stoeiden, plaagden elkaar en er werd gevoetbald. Ze waren aan elkaar gewaagd, min of meer leeftijdgenoten van 8 tot 10 jaar. Zoon Dirk van negen kwam even binnen om wat te drinken. „Mam", vroeg hij, „wanneer ben ik geboren?" Moeder vertelde het hem. „Om hoe laat"? vroeg hij door. „Om kwart over negen 's avonds", wist moeder nog precies. „Mijn vriendinnetje, weetje wel, die waar ik ook op ben, zij zegt dat ze om 11.00 uur is geboren, 's ochtends." „ja, dezelfde dag. Ik weet inderdaad dat ze even oud is als jij." „Nee mama", zei Dirk. „Zij zegt dat ze dus ouder is. En daarom noemt ze mij jochie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15