buitenland 19 in opstand Franse betogers blokkeren luchthaven TRACT! WOOD Transportsector eist actie van Brussel Indonesische rook stoort buurlanden Boete Moskou wegens verbod homoparade Spoedberaad kabinet Italië om afvalrellen Vermiste Duitse pedofiel boven water Sacharovprijs voor Cubaanse dissident Ugandese krant zet homo's op dodenlijst Domste overval ooit is megahit op het internet >05*81 ONDERHOUDSVRIJ TERRAS 1*28,9S*: üetm* _r jT vrijdag 22 oktober 2010 zie onze websiie:biiiten5and Studenten in actie Meer foto's van de rellen in Lyon en filmbeelden van eerdere onlusten in de zuidelijke stad en op andere plekken in Frankrijk. 130.000 scholieren die eindstreep niet - ze verlaten school zonder di ploma. Maar zelfs wie goed mee komt, lijdt onder het rigide stelsel. Leraren excelleren in kleineren. Zelfs de beste leerlingen krijgen ne gatieve aantekeningen op hun rap port: 'Élève peut faire mieux' (de leerling kan beter) is een klassie ker. En: '11 faut plus d'effort' (er moet harder worden gewerkt). En ze werken al zo hard. Franse DEN HAAG - De vervoersorganisa ties EVO en Transport en Logistiek Nederland (TLN) eisen dat de Euro pese Commissie een eind maakt aan de blokkades in Frankrijk. Een Europese verordening maakt dat mogelijk, lieten de organisaties gis teren weten. EVO en TLN maken zich zorgen over de acties in Frank rijk. Veel laad- en losadressen rond om vliegvelden zijn slecht bereik baar. Tevens is er door de blokka des van raffinaderijen een grote schaarste aan brandstof. 15-jarigen brengen 1100 uur per jaar in de schoolbanken door, meer zelfs dan hun lotgenoten in Zuid-Korea. Tienen (in Frankrijk eigenlijk 20 van 20) worden niet gegeven. Vo rig jaar haalde 0,006 procent van de eindexamenkandidaten het hoogste cijfer. Een zesje (12 van 20) of hoger is slechts voor een minderheid weggelegd. Richard Descoings, hoofd van de elite-universiteit SciencePo, inter viewde vorig jaar zevenduizend middelbare scholieren als onder deel van een onderzoek. Conclu sie: „We trainen generaties angsti ge jongeren, die zich zorgen ma ken om hun toekomst, zich als nummers behandeld voelen en zo wel elkaar als het systeem wan trouwen." Socioloog Galland noemt dat de 'kloof tussen jonge ren en school. „Ze hebben het ge voel tot een samenleving te beho ren waarvan de deur maar op een kier staat." De afgelopen week bonsden de scholieren - een ietsje onbeholpen - op die deur. PARIJS - Franse demonstranten hebben gisteren de luchthaven van Marseille geblokkeerd en vrachtwagenchauffeurs lieten op snelwegen files ontstaan uit pro test tegen de regeringsplannen om de pensioenleeftijd te verhogen. Scholieren hadden landelijke de monstraties aangekondigd om de senaatsleden ertoe te bewegen te gen het voorstel te stemmen. In Pa rijs barricadeerden zij een school. Honderden arbeiders blokkeerden gisteren drie uur lang alle toegangs wegen tot het vliegveld van Mar seille. Passagiers sleepten hun baga ge langs de blokkade naar de termi nals totdat de politie arriveerde en een de blokkade ophief Demon stranten in auto's en vrachtwa gens blokkeerden ondertussen in het hele land snelwegen. Ondanks het bevel van de Franse president Sarkozy dat de brandstof depots die door stakers geblok keerd worden open moeten, zit een kwart van de tankstations in Frankrijk zonder brandstof De Amerikaanse zangeres Lady Ga ga heeft een reeks optredens in Pa rijs afgezegd, omdat het 'onzeker is of de vrachtwagens de show we ten te bereiken'. De Franse regering is van mening dat verhoging van de pensioenge rechtigde leeftijd noodzakelijk is, omdat het huidige pensioensys teem verlies lijdt. De vakbonden stellen daarentegen dat de reke ning ten onrechte bij de werkne mers wordt neergelegd en dat de regering elders naar geld moet zoe ken om het pensioenstelsel ge zond te houden. MEDAN Bosbranden op het Indonesische ei land Sumatra veroorzaken zo veel rook dat de naburige landen Malei sië en Singapore er last van heb ben. Dat maakten woordvoerders van de twee getroffen landen giste ren bekend. De rook waait over de Straat van Malakka, die Sumatra van Maleisië en Singapore scheidt. In Singapore is de ergste luchtver vuiling sinds 2006 gemeten. STRAATSBURG Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens heeft Rusland beboet omdat het land de rechten van ho mo's heeft geschonden door homo parades te verbieden in Moskou. Dat maakte het Hof gisteren be kend. Het vond dat Rusland met het paradeverbod discrimeerde op basis van seksuele voorkeur. De ho- morechtenactivist Nikolaj Alek- sejev had de zaak aangespannen. ROME Het Italiaanse kabinet komt van daag in spoedberaad bijeen om nieuwe rellen rond vuilstortplaat sen bij Napels te bespreken. Dit heeft premier Berlusconi gisteren beloofd aan de lokale autoriteiten, aldus Italiaanse media. In de nacht van woensdag op donderdag was het tot nieuwe botsingen gekomen tussen de politie en tegenstanders van de vuilstort. KAMPALA BERLIJN Een Duitse pedofiel die na een tv-uitzendïng spoorloos verdween, is boven water. „Zijn verblijfplaats is bekend," meldde de politie giste ren. Het is niet duidelijk of de man is gearresteerd. De 61-jarige man kwam voor in het programma Ta- tort Internet. Hij dacht een af spraakje te hebben met een 13-jari- ge, maar werd in de val gelokt door medewerkers van het programma. Guillermo Farinas foto ANP STRAATSBURG Het Europese Parlement heeft de Sacharovprijs gisteren toegekend aan de Cubaanse dissident Guiller mo Farinas. De 48-jarige journalist Farinas werd bekend door zijn hon gerstakingen, waarmee hij de vrijla ting wilde bewerkstelligen van an dere critici van het communisti sche regime. Een van de kandida ten dit jaar was ook PW-leider Geert Wilders. Een lokale Ugandese krant heeft een lijst gepubliceerd met de na men van honderd prominente ho mo's in het Afrikaanse land. Met de slogan 'hang ze op' worden de lezers opgeroepen de mannen en vrouwen aan te vallen. In de krant Rolling Stone staan de namen en adressen samen met de foto's van de homo's en lesbiennes vermeld. De hoofdredacteur Giles Muhame zei tegen CNN dat hij het land een gunst verleent. „Het doel van onze krant is het kwaad in on ze maatschappij te tonen." In Ugan da is homoseksualiteit bij wet ver boden. Op sommige homoseksuele handelingen staat levenslang of zelfs de doodstraf. De mediaraad van Uganda heeft Rolling Stone geschorst, maar al leen omdat de krant niet was gere gistreerd. Inmiddels zou aan alle wettelijke eisen voldaan zijn. WASHINGTON - Een van de gebrek kigste overvallen ooit, op een juw- welier in een Texaans dorp, werd door bewakingscamera's opgeno men en is een hit op internet. Op de beelden is te zien hoe een vrouw met een zwarte vuilniszak met daarin twee gaten over haar hoofd getrokken een juweliers zaak binnenstapt, terwijl haar handlanger buiten wacht met het vluchtvoertuig, een rolstoel. Een maal binnen eist de 44-jarige vrouw onder bedreiging van een mes 'alles' van de verbaasde eige naresse, die een roze verdovings pistool trekt en achter haar belaag ster aangaat. De twee overvallers, een stel, woonden tegenover de ju welierszaak. zie onze website:buitenland Bekijk de beelden van de mislukte overval ochhmo^ van -&Z9S- t VOO r Geopend elke ZATERDAG en ZONDAG van 12 tot 16 uur. £3 4 4 De voordelen van P R A CTIWOpD 'Krijgt geen groene aanslag 'Eenvoudig te monteren -Kleur- en vormvast 'Antislip en antirot -Onderhoudsarm -Splintervrij Giafs levering AStptis lev -ISjaa^gc garantie OD mogelijk. NU TEGEN 6% BTW. Hulst (Clinge) 's Gravensftaqt 283A Lommei Michiel Jansplein": Velddriel De Geerden 2 (Tegelstudio A2 - shop in shop) Zundert Veldstraat 55 Mortsel Statielei 26 (in Gaanderij Vapóle) Wassenaar Adrianastraat 10 Montage dóór PRACTI Bezoek varfde showrooms buiten openingstijden is op afspraak. IndiërTttófef naar de showroom kunt komen en een vrijblijvend-bezoek aan huis wilt van één faro. onze adviseurs, belt u dan op 076 - 596 34 01 .Overige veij^oöppunten en openingstijden vind u op www.practiwQod.com Alleen bij aankoop van het complete systeem Afname in 20! 1 moqeliik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9