Gratis Halloween lol maken en spelen Moien m gebruik zeemeeuw viert dubbel feest 23 bin nan 'De Piraat' Oude kerstartikelen gevraagd voor markt a Creatieve cursus met als thema De Kermis Weg Terneuzen naar Zaamslag op de schop vrijdag 22 oktober 2010 Duim voor Kinderen zet voor een klein prijsje van alles op touw voor kinderen. Eén keer in de drie maanden is er een grote, gratis Duim-voor-kinderendag in één van de vijfgrootste Sluise kernen. Zaterdag 30 oktober kunnen basisscholieren vanaf 18.00 uur in Aardenburg een pompoenen- of doodskoproute lopen met lampionnen. Na terugkomst op de Kaai is er vanaf 19.30 tot 21.15 uur 'griezeldisco' in café 't Zonnetje. HOEK - De molen in Hoek zal in november weer in gebruik geno men kunnen worden. Dat ver wacht wethouder Jaap Bos. De res tauratie liep forse vertraging op omdat het herstelde metselwerk werd afgekeurd door de Rijks dienst voor Cultureel Erfgoed. Het zoeken naar geschikte bakstenen nam veel tijd in beslag, waardoor het molenmakerswerk opnieuw in gepland moest worden. Het schil derwerk wordt komend voorjaar uitgevoerd, zodat de restauratie in mei kan worden afgerond. TERNEUZEN - Het is donderdag 4 november dubbel feest bij rooms- katholieke basisschool De Zee meeuw aan de Schuberthof in Ter- neuzen. De school viert die dag de ope ning van een splinternieuwe bi bliotheek en de terugkeer van een meeuwenbeeld in de hal van de school. De Zeemeeuw had altijd een bronzen meeuwenbeeld op het plein staan, maar dat is enige tijd geleden gestolen. Directeur Edie Bogaert van De Zeemeeuw is blij met beide aan winsten voor zijn school. De terug keer van het meeuwenbeeld heeft vooral een symbolische waarde. De inrichting van een nieuwe bi bliotheek is volgens Bogaert voor het onderwijs van grote betekenis. „Taal en dan met name de woor denschat is de basis van alle tekst begrip", geeft hij aan. „Tekstbegrip hebben de kinderen nodig bij alle vakken." - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle GROEDE De organisatie van de kerstmarkt in Groede zoekt oude kerstspullen. Ze worden thuis opgehaald na een telefoontje naar 0117 - 376044 of 06 - 52456894. Ook kunnen de spullen worden afgegeven aan de Woord- weg 20 in Groede. Hobbyisten met zelfgemaakte kerstspullen zijn te vens welkom, aanmelden via het 06-nummer. De markt is 11 en 12 de cember bij foeragehandel Van Dam me, Woordweg 20. De opbrengst gaat naar de EHBO Groede, voor de aanschaf van een hartdefibrillator. Voordelig genieten van Leolux LEOLUX Vele Leolux modellen nu tegen opmerkelijke aanbiedingen! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl de Jonge Hoek van Dijke modern living easy living design living Jan Dijkstra en Manuela Steelink bij het bed met de geofferde bruid, het pièce de résistance van de Halloweendisco volgende week. foto's Peter Nicolai De bibliotheek is onder meer tot stand gekomen dankzij een bijdra ge van 3250 euro van het stimule ringsfonds van de Rabobank Ter- neuzen-Sas van Gent. De Zeeuwse Bibliotheek en de bibliotheek Ter- neuzen hielpen ook mee. Ouders en onderwijzers hebben veel tijd gestoken in het plastificeren van de boeken. De opening waarop al le ouders, kinderen en belangstel lenden welkom zijn, is 4 novem ber vanaf 19.00 uur. HULST Algemene beeldende vorming van de Kreatieve Vorming in Hulst be gint een nieuwe cursus met als the ma De Kermis. In Den Dullaert worden tien lessen gegeven op woensdag van 13.30 tot 15.00 uur tussen 10 november en 26 januari. De cursisten kunnen onder meer een eigen botsauto, spoken en een snoepkraam maken. Er wordt gewerkt met onder meer papier, ijzerdraad en klei, maar ook met herfstmaterialen als gras, hout en noten. Aanmelden via 0114 - 320686 of 0114 - 630922. TERNEUZEN Van 26 tot 30 oktober wordt onder houdswerk uitgevoerd aan de hoofdrijbaan van de Hoofdweg en Terneuzensestraat tussen Zaam slag en Terneuzen (N290). Hierbij wordt het betreffende weggedeelte afgesloten voor al het verkeer. De omleiding vindt plaats via de Tractaatweg (N62), Langeweg (N258), de N290 en via lokale omlei dingsroutes, die worden aangege ven met borden. De hoofdrijbaan tussen de rondweg Zaamslag en de Tractaatweg wordt op verschillen de plaatsen gerepareerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67