Van Dongen is Roburs Oranje-klant 0 3i Roy Gijse! en Mark Boot hebben beste papieren voor Open Zeeuwse titel ROBUR-GOES Alex van Dongen waant zich zondag met 'zijn' Robur niet kansloos in het bekertrefFen met buurman Goes. Van der Meet verliest in eerste ronde Steketee verrast met overwinning Zesde Voetbalschool bij Noad'67 Luis Suarez schenkt zijn Gouden Schoen vrijdag 22 oktober 2010 Alex van Dongen is met zes treffers club topscorer bij Robur. In zijn vorige twee sei zoenen scoorde bij in totaal twaalf keer. 'Volgend seizoen wil ik hogerop.' Alex van Dongen, topscorer Robur door Michiel Bouwman GOES - Al in zijn jeugdjaren bij Kloetinge trainde hij regelmatig in het shirt van Oranje. Een voorbo de? Jaren later is Alex van Dongen (23) naast flankspeler van zondag vierdeklasser Robur ook heus in ternational, met - als het een beet je meezit - een trip naar Brazilië in het verschiet. Van Dongen behoort namelijk tot het Nederlands luchtmachtteam, waarvoor de beste spelers van iede re luchtmachtbasis in Nederland worden geselecteerd. „Er lopen jongens van Spakenburg, IJssel- meervogels en Baronie bij, alle maal spelers van topklassers. Goe de voetballers, daar voetbal ik tien keer lekkerder", zegt Van Dongen, die sinds zijn achttiende werk zaam is in Woensdrecht. „We spe len jaarlijks een oefenwedstrijd te gen Engeland. De afgelopen tien jaar hebben we dat niet gewon nen, maar de laatste keer wel. We wonnen met 2-0 in het. AG- OW-stadion (Berg en Bos)." Mochten Van Dongen en zijn colle ga's de nakende voorronde overle ven, dan wacht er in december een reis naar Brazilië, waar een 'soort WK' wordt gespeeld. En dat terwijl de vleugelspeler wekelijks met kalk aan de schoenen op sportparken als Malpertuus (Clin- ge) en Baersande (Breskens) speelt. „Volgend seizoen wil ik ho gerop", zegt hij stellig. „Ik zou dit seizoen eigenlijk naar Arnemui- den gaan, maar heb het niet ge daan. Er gingen al zoveel jongens weg, ik ben eigenlijk gebleven om het team niet uit elkaar te laten val len. Want als ik ging, zouden er nog meer jongens weggaan. Voor mijn gevoel moet ik nu het voor touw nemen en dat is niet altijd makkelijk. Spijt? Arnemuiden draait nu best goed, maar ik weet niet hoe het gelopen zou zijn. Het is toch een ander team en een an dere cultuur. Ik denk wel dat ik tweede klasse kan spelen." Van Dongen is inmiddels aan zijn derde seizoen bij Robur bezig. Daarvoor speelde hij bij Wemel- dinge. „Ik ben vanwege Adil (Fer- toute, destijds trainer) naar Robur gekomen - ik kende hem nog van de jeugd van Kloetinge - maar ook door mijn werk. Ik had nog twee collega's die op zaterdag voetbal den en dat ging niet. Daarom ben ik op zondag gaan voetballen. Bo vendien kende ik de helft van het team al: Thomas Ennik, Ralf Beije, Wijnand Sloos, Maarten Wille men, Roy Haerkens, Leon Geuze... Ik woon nog wel op Wemeldinge en ga er nog wel eens kijken/Elke keer hoor je dan weer 'kom je hier weer voetballen?'. Dan moeten ze effe wachten, hoor. Ik wil wel te rugkeren, maar pas aan het eind van mijn carrière." In wat dus mogelijk zijn laatste jaar als 'Roburiaan' is, wacht de Goese ploeg een zwaar jaar. Ten opzichte van vorig jaar zijn er meer dan vijftig goals 'vertrokken' en dat is als promovendus op z'n zachtst gezegd 'niet fijn'. Na zeven wedstrijden staat Robur tiende, in wat tot nu toe een rarè competitie is. Het gat tussen Breskens (vier de) en Robur is maar drie punten. „Ik had onszelf hoger ingeschat", zegt Van Dongen. „We hebben veel blessures en hebben nog geen een keer in dezelfde samenstelling kunnen spelen. Bovendien zit de trainer (René van Herpen) al twee weken thuis vanwege gezondheids problemen. Het wordt een raar sei zoen en ik ben benieuwd hoe het gaat lopen. Aan de overkant ma ken ze elkaar allemaal af en Oost burg heeft al zes van de zeven keer gelijkgespeeld." Naast de competitie is Robur ook nog actief in het bekertoernooi, waarin zondag een tegenstander van formaat wacht: Goes, de grote buurman. „Dat wordt een taaie wedstrijd. Natuurlijk zijn wij zwak ker, maar we moeten proberen po sitioneel goed te staan en op de counter loeren, dan hebben we een kansje. We trainen op hetzelf de veld en ik ken een aantal jon gens van Goes. Als we verliezen krijg ik dat dus nog te horen... Ik hoop dat we in ieder geval een mooie partij kunnen neerzetten." door Heramaim Heuvink d( AXEL - Op het motorcrosscircuit aan de Lageweg in Axel wordt za- t terdag de vierde wedstrijd gehou- k den om het Open Zeeuws Kam- Ut pioenschap (OZK) 2010. Deze als ■^finale geldende wedstrijd wordt ge- f organiseerd door de RES Axel. In de MXi-klasse lijkt Roy Gijsel uit Heikant de beste papieren te hebben voor de grootste beker. Met nog twee manches te rijden heeft hij een voorsprong van 23 punten op teammaat Casper Ovaa uit Oost-Souburg. Martin Stroo plaatsgenoot van Ovaa bezet de derde plaats met 262 punten. Bij de MX2 heeft Mark Boot uit Burgh-Haamstede de voorgaande zes manches gewonnen en lijkt de titel niet meer te kunnen ontgaan. Jordi van de Wiele uit St. Jansteen heeft nog kans om zijn vijfde posi tie te verbeteren. Niels Jansen uit Terneuzen heeft zo dicht bij huis een prima uitzicht op de titel in de klasse 85CC grote wielen. Het is spannend aan de top, want zijn naaste vervolger Guido Boone uit Oost-Souburg heeft slechts tien punten minder. Bij de 65CC lijken er ook podium plaatsen weggelegd te zijn voor de gebroeders Luca en Timo Dhanis uit Terneuzen. Luca staat derde bij de kleine wielen en Timo bezet de zelfde plaats bij de grote wielen. De (tijd)trainingen beginnen om 10.15 uur en de wedstrijden om 13.00 uur. Na afloop worden de kampioenen gehuldigd. GLASGOW Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke is verrassend in de eerste ronde van het 25.000 dollartoernooi van Glasgow uitge schakeld. De negentienjarige num mer 376 van de wereldranglijst ging onderuit tegen de Engelse An na Fitzpatrick, die zo'n 170 plaatsen lager staat. De setstanden waren 7-5 en 6-3. KWADENDAMME De driebanders van Steketee Schil ders hebben in de derde divisie een verrassende overwinning ge boekt op Bottles/De Parel: 6-2. De geblesseerde kopman Tonny van Iwaarden werd vervangen door Kimmo Pankow en die kweet zich naar behoren van zijn taak met een zege op Tony Dobbelaere. Martin Steketee (één punt verschil) en Ed dy Hoondert wonnen eveneens. SINT-PHILIPSLAND Voor de zesde keer wordt volgende week (maandag, dinsdag en woens dag) de Voetbalschool Noad'67 ge houden. De voetbalschool is opge zet door de club uit Sint Philips- land om spelers uit de regio in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar drie dagen te laten trainen als professionals. Net als voorgaande edities is een aantal prominenten MIDDELBURG Luis Suarez schenkt zijn Gouden Schoen aan Voetbal Experience. De voetballer van Ajax kreeg de Gou den Schoen uitgereikt op het Voet balgala van het Jaar voor zijn 35 goals in de eredivisie. Vanochtend overhandigt Suarez de schoen zelf in Amsterdam aan de directie van Voetbal Experience. De Gouden Schoen zal vanaf morgen te zien zijn voor het publiek. uit de voetbalwereld bereid gevon den trainingen te verzorgen. Dit jaar zijn dat onder anderen de oud-profs Richard Roelofsen, André Hoekstra en Bert Konter man. Ook dit jaar is de voetbal school gekoppeld aan het project Sport-jeugd en techniek, dat in 2008 de Richard Krajicek Founda tion Award Zeeland won. Luis Suarez Samen met voetballers van onder meer Spakenburg en IJsselmeervogels speelt Alex van Dongen in het Nederlands luchtmachtteam. Hij maakt daarmee zelfs kans op het WK in Brazilië. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65