Van Lent hoopt elke week op ommekeer 3i Roy Cijsel en Mark Boot hebben beste papieren voor Open Zeeuwse titel Van der Meet verliest in eerste ronde Luis Suarez schenkt zijn Gouden Schoen Ray Kroon leidt zijn team naar zege vrijdag 22 oktober 2010 BROUWERSHAVEN-VVC'68 In de competitie draait Brouwershaven nog behoorlijk stroef. In de beker bereikte de club wél de tweede ronde. Morgen wacht WC'68. Onder Ed van Lent verloor Brouw nog maar één bekerduel. Dat was vorig seizoen tegen Walcheren (7-2). 'Tegen ploegen als Mevo en Stavenisse mogen wij eigenlijk niet verliezen.' Ed van Lent, trainer Brouwershaven door Klaas Verspoor SCHARENDIJKE - Met zijn Brouwers haven maakt trainer Ed van Lent morgenmiddag een uitstapje naar het districtsbekertoernooi. De in de competitie zo geplaagde forma tie treedt in de tweede ronde aan tegen WC'68, dat twee klassen ho ger speelt. In de vierde klasse B verzamelde Brouwershaven in zeven competi tieduels slechts vier punten. Het is een understatement dat het niet draait en Van Lent heeft daar geen echte verklaring voor. „Ik zit me rot te prakkiseren en praat er ook veel over. Ik verlies niet graag, maar we moeten positief blijven en de koppen bij elkaar houden. Het draait pertinent niet." „In de voorbereiding en in de be ker hebben we heel goed gespeeld. Daarna zijn we hard achteruit ge hold. We wonnen nog van Vrede rust, maar zaterdag tegen Mevo was daar niets meer van terug te zien (5-3-nederlaag). Ik hoop elke week dat de echte ommekeer komt. Afgelopen zaterdag ook weer, maar het pakte weer anders uit. Tegen ploegen als Mevo en Sta- venisse mogen wij eigenlijk niet verliezen." Van Lent is van nature een positief ingesteld persoon. Hij verheugt zich dan ook, zelfs op een mo ment dat hij zijn ploeg nog niet aan de praat heeft, op het beker- treffen met de tweedeklasser uit Halsteren. „Natuurlijk ben ik er blij mee. Ik hoop dat de spelers het goed oppakken. En ik hoop dat de uitslag niet al te hoog wordt. Ik zeg tegen ze dat ze hun ogen goed open moeten zetten: Als speler kun je er enkel maar van leren." WC'68 is voor Ed van Lent een onbeschreven blad. „Ik ken heel de club niet. Ik kan andere trainers Paspoort Ed van Lent zal morgen tegen WC'68 een beroep moeten doen op zijn improvisatievermogen. Blessures, schorsin gen en vakanties teisteren zijn selectie. foto Dirk-Jan Gjeltema bellen, maar wat zeggen die? Dat WC tactisch en voetballend beter is. Ik ga maar van ons eigen elftal uit. We gaan zeker niet allemaal voor de goal hangen, maar we gaan wel proberen om vanuit een gesloten verdediging te voetbal len." De door de wol geverfde trainer zal tegen WC'68 wel een beroep moeten doen op zijn improvisatie vermogen. Blessures, schorsingen en vakanties teisteren namelijk zijn selectie. „Ik zit met twee schorsingen, van Nicolai Vos en Pa- Naam: Ed van Lent. Leeftijd: 63 jaar. Woonplaats: Scharendijke. Clubs: Smitshóek, RET, Duiveland, NTVV, Renesse, Mevo, Zonnemai- re, Colijnsplaatse Boys, NSW en Brouwershaven. Hoogtepunt carrière: „Ik ben met Duiveland kampioen geworden en met NTW hebben we promotie wedstrijden voor de tweede klasse gespeeld." Dieptepunt carrière: „Het verlies van mijn voetbalvriend Jaap Vierge- trick Berrevoets. Boyd Poulus en Remy Lievense zijn op vakantie. Dat is jammer, want met Patrick en Boyd voorin hadden we in elk geval veel snelheid. Dat had ik het nog wel eens willen zien. Clement van Splunder en George Barnes zijn geblesseerd en Merijn den Boer speelt ook nog steeds niet. En tegen Mevo viel ook Lennart Goudswaard weer geblesseerd uit." Eerder werd Van Lent al gecon fronteerd met het afhaken van Dennis van Grunsven. Hij verkoos de liefde voor Ajax én voor zijn vriendin boven het voetballen bij Brouwershaven. De liefde voor het voetbal is groot bij Ed van Lent. Bij alle clubs waar hij als trainer actief was, werkte hij met veel plezier. Maar juist ple zier en prestaties gaan vaak hand in hand. Daarom is het voor de Scharend ij kenaar te hopen dat het kwartje eens de andere kant op valt en hij met Brouw successen gaat boeken. Maar tegen WC'68 rekent zelfs de positivo Van Lent daar niet echt op. door Herman Heuvink AXEL - Op het motorcrosscircuit aan de Lageweg in Axel wordt za terdag de vierde wedstrijd gehou den om het Open Zeeuws Kam pioenschap (OZK) 2010. Deze als finale geldende wedstrijd wordt ge organiseerd door de RES Axel. In de MXi-klasse lijkt Roy Gijsel uit Heikant de beste papieren te hebben voor de grootste beker. Met nog twee manches te rijden heeft hij een voorsprong van 23 punten op teammaat Casper Ovaa uit Oost-Souburg. Martin Stroo plaatsgenoot van Ovaa bezet de derde plaats met 262 punten. Bij de MX2 heeft Mark Boot uit Burgh-Haamstede de voorgaande zes manches gewonnen en lijkt de titel niet meer te kunnen ontgaan. Jordi van de Wiele uit St. jansteen heeft nog kans om zijn vijfde posi tie te verbeteren. Niels Jansen uit Terneuzen heeft zo dicht bij huis een prima uitzicht op de titel in de klasse 85CC grote wielen. Het is spannend aan de top, want zijn naaste vervolger Guido Boone uit Oost-Souburg heeft slechts tien punten minder. Bij de 65CC lijken er ook podium plaatsen weggelegd te zijn voor de gebroeders Luca en Timo Dhanis uit Terneuzen. Luca staat derde bij de kleine wielen en Timo bezet de zelfde plaats bij de grote wielen. De (tijd)trainingen beginnen om 10.15 uur en de wedstrijden om 13.00 uur. Na afloop worden de kampioenen gehuldigd. GLASGOW ZIERIKZEE Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke is verrassend in de eerste ronde van het 25.000 dollartoernooi van Glasgow uitge schakeld. De negentienjarige num mer 376 van de wereldranglijst ging onderuit tegen de Engelse An na Fitzpatrick, die zo'n 170 plaatsen lager staat. De setstanden waren 7-5 en 6-3. MIDDELBURG Luis Suarez schenkt zijn Gouden Schoen aan Voetbal Experience. De voetballer van Ajax kreeg de Gou den Schoen uitgereikt op het Voet balgala van het Jaar voor zijn 35 goals in de eredivisie. Vanochtend overhandigt Suarez de schoen zelf in Amsterdam aan de directie van Voetbal Experience. De Gouden Schoen zal vanaf morgen te zien zijn voor het publiek. Luis Suarez De onbetwiste smaakmaker bij het zaalvoetbalteam Garage Slager is de jeugdige Ray Kroon. De speler die de voetbalschool JVOZ van de ge broeders De Nooijer doorliep, zorg de met drie doelpunten voor de winst op de kampioen van vorig jaar Van Oeveren/WIK (5-3). Zuid Zuid West uit Renesse won met eenvoud van Jupilerboys (9-2) en staat nu samen met Garage Slager aan de leiding in de eerste klasse. De Steeg won met 8-4 van Christa- ria en Stella Boys won met 3-1 van Knock on Wood. In de tweede klasse won de koplo per Airpack met 14-0 van Schou wen United. Motorboys blijf vol gen met een 4-1-overwinning op Via Adviseurs. LANGEBROEKENWEER Het is weer langebroekenweer, vindt Maurice. Zie: www.pzc.nl/ blog/kustmarathonweblog/ Kloetinge en SSV'65 in balans. Lees erover op het weblog RudeStats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57