verdwijnt als sneeuw voor zon' zeeland 125 Wildernis van Digna Sinke vertoond en hield Gijs van Zonneveld een inleiding over bouwen met natuur. Heuvelsweg bijna twee weken dicht Bedreiging vanwege geluidsoverlast Deurloo Interieurhuys Weemoed en Wildernis blijkt vooral lange zit Voorbereidingen op winterregime in de Voordelta Grootste vogelshow van Zeeland Duivelands Meubelhuis vrijdag 22 oktober 2010 KERKWERVE Als gevolg van onderhoudswerk gaat de Heuvelsweg (N655) tussen Blokweg en de rotonde Kerkwerve dicht van maandag 25 oktober tot en met vrijdag 5 november. Verkeer wordt omgeleid via Lange Blokweg, Kloosterweg en Kakkers- weelweg. De Heuvelsweg moet dicht in ver band met reparatiewerk aan de as faltbetonverharding. OOLTGENSPLAAT Havenplein 3 4301 JD Zierikzee Tel.: 0111-415951 www.deurloozierikzee.nl ZIERIKZEE - Rijkswaterstaat begint binnenkort aan de voorbereidin gen om het zogeheten winterregi- me in de Voordelta in te stellen. Dat doen ze door vaarwegmarke ring, gele tonnen, aan te brengen rond de zone. Tijdens deze periode, die loopt van 1 november tot 1 mei, zijn de Bollen van het Nieuwe Zand (voor de kust van Goeree) en de Bollen van de Ooster (voor de kust van Schouwen) gesloten voor alle acti viteiten. Beide gebieden fungeren als rust-, rui- en foerageergebied voor de zwarte zee-eend. Op de Bollen van de Ooster vertoeven ook zeehonden en grote sternen. De rustgebieden in de Noordzee worden beschermd om de biodi versiteit te verhogen. De maatregelen dienen ook als compensatie voor de aanleg van de Tweede Maasvlakte. NIEUW-NAMEN - Vogelliefhebbers uit Zeeland en Vlaanderen verzamelen zich dit weekeinde in gemeenschapscentrum De Kauter in Nieuw-Namen voor de vogeltentoonstelling van vogelvereniging de Nachtegaal. De 56e vo geltentoonstelling van de Nachtegaal is grootste in de provincie. Bijna dui zend vogels werden gisteren door de keurmeesters gekeurd. „De kwaliteit is zeer hoog", rapporteert secretaris Erik van den Branden. De show is van daag geopend van 18.30 tot 21.00 uur, morgen van 13.00 tot 21.00 uur en zondag van 9.30 tot 16.30 uur. foto Lex de Meester waar de dijken als botten om een steeds magerder lichaam heen gaan prikken. „De weeffouten in de Deltawerken breken ons op. De aders van het Haringvliet slibben dicht, de Krammer wordt verziekt door Cyanide, de Oosterschelde verhongert en de Westerschelde heeft een dramatisch hoge bloed druk." Volgens Van Zonneveld wordt het tijd om te leven met het water, in plaats van een strijd te voeren te gen het water. Hij ziet daarvoor kansen en dat kan zelfs econo misch voordeel opleveren, betoog de hij. Buitendijkse schorren bijvoor beeld kunnen ingezet worden voor waterzuivering en als er vóór de dijken voldoende land ligt om het water te temmen, hoeven de dijken minder hoog te zijn. Hij waarschuwt ook voor de stijging van de zeewaterspiegel. Als er geen maatregelen worden geno men, kan over tientallen jaren het overtollige rivierwater niet meer in zee worden geloosd omdat het zeeniveau hoger is dan de stand van de rivier. Gijs van Zonneveld (vroeger werk zaam voor de milieufederatie en nu werkzaam bij stichting ARK en het WNF) sprak gisteren voor slechts een handjevol bezoekers in het Watersnoodmuseum. Hij stond na afloop van de film Weemoed en Wildernis op het programma, maar toen hielden de meeste bezoekers het wel voor ge zien. De geplande discussie over zijn inleiding viel daardoor in het water. fourageergebied voor vogels, maar zuiveren ook water. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema De film Weemoed en Wil dernis van Digna Sinke vereist een flinke portie zitvlees. De documentaire over Tiengemeten die gisteren werd ver toond in het Watersnoodmuseum is er een van het ouderwetse soort: in een kleine 90 minuten rij gen eindeloos trage beelden zich aaneen. Shots van sloten, weilan den, een veranderend landschap en een telkens weer afmerend pon tje. Sinke stelt een paar vaste pun ten op het eiland centraal. Een leuk gegeven, maar de daarbij ho rende mededeling over camera standpunt en statief roepen al snel irritatie op. De film volgt op drie documentaires die ze eerder maak te over het teruggeven van het ei land aan de natuur. Tien jaar film de ze het eiland. Wie de andere do cumentaires niet heeft gezien heeft alleen het gevoel wat te mis sen. Hoe zit dat met die boer die half om half een hoofdrol speelt? Hoe denkt hij er over? In Wee moed en Wildernis doet hij er het zwijgen toe. De film is vanavond tijdens de Museum nacht nogmaals te zien. Een 48-jarige man uit Ooltgens- plaat heeft woensdagnacht een 27-jarige inwoner van Loon op Zand bedreigd met een alarmpis tool. De man had last van geluidso verlast door werkzaamheden. Rond kwart over twaalf werd de politie erbij gehaald. De man uit Ooltgensplaat is aangehouden we gens bedreiging. - Brogum kampt met geldgebrek - Overlast tijdens reconstructie N57 - Zoekactie KNRM voor kiter in nood Altijd het laatste nieuws op www.pzc.nl Unieke combinatie van lichtregeling en zachte stof Wilgenstraat 1 4307 DA Oosterland Tel.: 0111-641213 www.duivelandsmeubelhuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55