'Deze verbondenheid Cultureel ontbijt over kleur in het landschap Geld is laatste redmiddel ziekenhuis Walcheren 22 lid Het Steunpunt Mantelzorg van het Welzijnshuis Schouwen-Duiveland wil op 10 november mantel- zorgers steunen en de aandacht op hen vestigen. Proefjes en lezingen morgen in Futureland Dolfijn houdt weer een iwemvierdaagse Fotogroep exposeert in La Ligne Rouge Verbinding A15 en A16 gaat nacht dicht vrijdag 22 oktober 2010 Zonweringen Kozijnen - zonweringen - lulnmeubeler honen - rolluiken - dekramen - geragedeu Hebben de koeien in de natuurgebie den last van het water? Lees het web- log www.pzc.nl/buutekieke TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder J.L. van Doorn d.d. 29-09-2010 blijkt onder meer, dat t.v.v. de naamloze vennootschap BLG Hypotheekbank N.V., gevestigd te Siltard-Geleen aan onder meer DE ONBEKENDE HUURDERS C.Q. ONDER HUURDERS VAN HET PERCEEL OF EEN GEDEELTE DAARVAN AAN DE ELKERZEESE- WEG 61 TE SCHARENDIJKE, is betekend het op 29-09-2010 aan M.H. Boot, wonende te Scharendijke, betekende exploot met betrekking tot de executie door rekwirante van de in dat exploot omschreven hypotheek op de onroerende zaak aan de Elkerzeeseweg 61 te Scharendijke, waarbij tevens is aangezegd dat rekwirante mid dels een verzoekschrift aan de Voorzieningen- rechter van de Rechtbank Middelburg een beroep zal doen op het (huur)-beding, zodat geïnsinu- eerden voormelde woning moeten ontruimen. Belanghebbenden kunnen een afschrift van dit exploot verkrijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 MIDDELHARNIS - Bloembollenteler Arie Wesdorp en beeldend kunste naar Joep Luijcks schuiven zater dagochtend 30 oktober aan bij het Cultureel ontbijt in het Diekhuus in Middelharnis voor een discussie over het onderwerp 'kleur in het landschap'. Na het ontbijt wordt voor belangstellenden de film Zo merstorm vertoond. In het voorjaar manifesteert het landschap op Goeree-Overflakkee zich eerst groen en daarna met zee ën van kleuren dankzij de grote percelen met tulpen. Bollenteler Wesdorp vertelt hoe hij als agrarisch ondernemer de ei- landelijke klei gebruikt voor de bloementeelt. Luijcks woont aan de rand van de polder en kijkt met kunstenaarsogen naar de tulpenvel den en geeft daar zijn verbeelding aan. Onder leiding van gastheer Hans Lammers vertellen de beide gasten over 'hun' tulpen. De film Zomerstorm biedt een poë tisch portret over verlangen, liefde en identiteit gebaseerd op gesprek ken met bewoners van de Zuid-Hollandse Eilanden. Een impressie van het bedrijf van Arie Wesdorp is te vinden op: www.deltabulbs.nl. en van het werk van Joep Luijcks op: www.joep-art.nl. Het Cultureel Ontbijt begint om 09.00 uur. Uit het exploot dd. 19-10-2010 van A.A.A.M.G. van Damme, gerechtsdeur waarder te Terneuzen, blijkt dat ten ver zoeke van Osabuohen Osazuwa, wonend te Middelburg, aan Michael Adodo, zonder bekende woon- of verblijf plaats dan wel kantooradres of vesti gingsplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de beschikking dd. 13-10- 2010 gegeven door de Rechtbank Middelburg, sector civiel recht, waarbij tevens bevel is gedaan binnen 2 dagen na betekening het in dit exploot gemeld bedrag te betalen. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115 - 613651. E: deurwaarders@vandamme-holland.nl PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 OKTOBER EN NOVEMBER W00NMAANDEN bij PAC Zonweringen Deze maand: van 15 okt. t/m 3 november GRATIS luxaflex raamdecoratie t.w.v. 250,°° bij aankoop van Finstral kunststof kozijnen (vanaf 2-iso,00) maximaal 1 ben per klant, niet voor lopende orders DAG VAN DE MANTELZORG MIDDELBURG - Hulp aan het Admi raal de Ruyter Ziekenhuis bij het oplossen van de financiële proble men is nog de enige manier om een nieuw ziekenhuis op Walche ren te krijgen. En dus de enige ma nier om de ziekenhuiszorg op Wal cheren op peil te houden. Dat concludeert wethouder Albert de Vries van Middelburg. „Alleen als we het ziekenhuis steunen bij verzoeken aan de Nederlandse Zorgautoriteit om te helpen bij het oplossen van die financiële problemen, is een ziekenhuis in de Mortiere nog mogelijk. Als dat niet lukt, moet het uitgeklede zie kenhuis in Vlissingen openblijven OOSTVOORNE In het informatiecentrum Future land op de rand van Tweede Maas vlakte wordt morgen onder de titel 'Techniek in Beeld' een proefjes- en lezingendag gehouden. In de Yangzezaal zijn van 11.00 tot 15.00 uur doorlopend proefjes voor kin deren en op het Vip-deck zijn om 13.00 en om 15.00 uur lezingen over het werk aan de Tweede Maas vlakte. Futureland is sinds mei 2009 open en heeft tot nu toe 150.000 bezoekers getrokken. en dan komt uiteindelijk de kwali teit van de zorg in het geding. Dat is een vervelende conclusie maar wel de realiteit", benadrukt De Vries. Volgens de wethouder over wegen de drie Walcherse gemeen ten daarom gezamenlijk een brief te sturen aan de raad van bestuur van het Admiraal de Ruyter Zie kenhuis (ADRZ) en de Nederland se Zorgautoriteit (NZA) waarin wordt verwoord dat een financiële oplossing de enige uitweg is uit de problemen. Het heeft, aldus De Vries, geen zin meer om als ge meenten brieven te schrijven naar de minister van Volksgezondheid en naar de Tweede Kamer. NIEUWERKERK Zwembad Dolfijn in Nieuwerkerk houdt vanaf maandag en tot en met donderdag 28 oktober de jaar lijkse zwemvierdaagse. Dat doet het zwembad inmiddels voor 34ste keer. De kinderen gaan te water van 18.30 tot 19.30 uur. De volwassenen mogen hun baan tjes trekken tussen 19.30 en 20.30 uur. Opgeven en betalen - deelname kost zes euro - kan in het zwem bad. RIDDERKERK De fotogroep Schouwen-Duiveland exposeert van vandaag tot en met zondag 7 november in galerie La Ligne Rouge aan de Meelstraat 25 in Zierikzee. De meeste tentoongestelde foto's zijn op Schouwen-Duiveland ge maakt. De onderwerpen variëren van sfeerbeelden uit Zierikzee tot de close-up van een rups. De gale rie is op vrijdag, zaterdag en zon dag open van 13.00 tot 15.00 uur. De verbindingsweg tussen de A15 (Europoort-Ridderkerk) en de A16 (Breda-Rotterdam) ter hoogte van Ridderkerk-Noord is in de nacht van maandag 25 op dinsdag 26 okto ber afgesloten. Tussen 21.00 en 05.00 uur wordt het wegdek op nieuw geasfalteerd. Het verkeer wordt over de parallelweg gediri geerd, hetgeen een vertraging van tien minuten oplevert. Bij slecht weer wordt het werk uitgesteld. door Esme Soesman Nella Bouwman wist niet eens dat ze er één was, tot zij een paar jaar geleden op de Dag van de Man telzorg een attentie van het Steun punt Mantelzorg kreeg aangebo den. „Ik heb daarvan geleerd dat het belangrijk is wat ik doe", zegt de mantelzorgster uit Zierikzee. Woensdag 10 november wordt lan delijk de Dag van de Mantelzorg 'gevierd'. Het Steunpunt Mantel zorg van het Welzijnshuis Schou wen-Duiveland doet mee. Normaal zijn ze niet zo van de eti ketjes: Nella Bouwman (66), de eveneens Zierikzeese Jozien van Bloois (56) en Astrid Huijbregts (64) uit Bruinisse. De ontdekking dat ze tot het onmisbare leger van mantelzorgers behoren, pakte bij alledrie echter positief uit. „Het kreeg opeens een naam. Ik ben normaal. Ik mag er ook zijn dacht ik", blikt Van Bloois op het door haar doorlopen proces terug. Haar echtgenoot heeft (ongeveer vanaf zijn 35ste) de ziekte van Hunnington, een erfelijke ziekte die bepaalde delen van de herse nen aantast waardoor hij - zowel fysiek als geestelijk - steeds meer achteruit gaat. Een heel andere si tuatie dan waarin Bouwman (haar man werd 11 jaar geleden getroffen door twee hersenstaminfarcten) en Huijbregts (haar man kreeg 12,5 jaar geleden een groot hersenin farct) verkeren. Desalniettemin... aan herkenning geen gebrek. Ze praten met het grootste gemak over zaken als de extra zorgtaken die je er als mantelzorger - zonder een keuze te hebben - 'levenslang' bij krijgt, het opeens moeten na denken voor je partner en over de gelijkwaardigheid die je soms bin nen je relatie verliest. Bij het Steunpunt Mantel zorg van het Welzijnshuis, dat onder meer een rol speelt in informatieverstrekking Vlnr: Marianne Ketting van het steun en ontmoeting, vinden de vrou wen steun. „Ik las er over in de krant en opeens ging het tot me doordringen: hé dit gaat ook over mij", zegt Van Bloois. Ze besloot naar een mantelzorgmiddag te int in gesprek met mantelzorgers gaan. „En dat was plezierig. Ik dacht al zo lang: anderen gaan flui tend door het leven en daar hoor ik niet meer bij. Maar hier voelde ik een soort verbondenheid, die je energie geeft." Het idee dat je niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52