Artsen later in Bofrendamme Zonder batterij heb je er ook niks aan JAAR! Zit-u-goed? www.vonbellewonen.nl SCHOUWEN-DUIVSAND 22 en 23 V'f ZORG Praktijken sluiten per 2013 almanak 80 euro voordeel per zitplaats Alleen deze maand bij Van Belle* Op safari Vrijdag 22 oktober 2010 Deze verbondenheid geeft me energie door Ton van den Nouwelandl ZIERIKZEE - De Zierikzeese huisart sen Martijn Bruel, Charles Da niels, Arie Speelman en Job de Jon ge vestigen zich waarschijnlijk be gin 2013 in het gezondheidscen trum van het nieuwe Borrendam- me. De artsen sluiten dan hun hui dige praktijken. Wat de vier samen in Borrendam- me vormen, heet een Hoed, Huis artsen Onder Eén Dak. „Het wordt nog niet helemaal een een heid. De patiënten houden voorlo pig hun eigen huisarts in deze sa menwerking", legt Arie Speelman uit. De nieuwbouwplannen van zorg organisatie Allévo met Borrendam- me lopen aanzienlijke vertraging op. Oorspronkelijk zou er al in 2008 worden gebouwd. Later werd september 2010 genoemd. Inmid dels wordt op zijn vroegst in de cember de eerste paal geslagen. De bouwtijd van het gezondheids centrum met 95 appartementen, kinderopvang, café en- hulpmidde lenuitleen bedraagt achttien maan den. Maar Speelman denkt dat 't langer gaat duren. „Ik reken op be gin, misschien zelfs pas zomer 2013 voor we kunnen verhuizen." De vier artsen vormen niet alleen een Hoed, ze beginnen ook een Hap, een Huis Artsen Post voor spoedgevallen, zoals er ook een in het ziekenhuis zit. Voor die Hap wordt één van de appartementen boven het gezondheidscentrum ge bruikt. Beneden hebben de artsen 600 vierkante meter voor hun Actieperiode: 1 oktober tot en» met Vraag uw Luxaflex® cleatefüaér INTERIEURHUYS; praktijken ter beschikking. In het appartement boven komen twee piketkamers voor de dienstdoende arts en de medicijnrobot. Dit appa raat leest het recept, pakt het juiste doosje pillen uit de kast, contro leert de bestelling en stuurt het van een sticker voorziene doosje naar beneden. Verantwoordelijk voor de medi- cijnverstrekking is de apotheker. Na het afhaken van apotheekketen Alliance Healthcare (eigenaar van apotheek Zierikzee aan de Dam) heeft huisarts Bruel zich ingezet voor het vinden van een nieuwe apotheker. Die is er inmiddels, maar de art sen geven zijn naam niet prijs, voordat het contract is getekend. Het gaat om een individuele on dernemer, geen deel uitmakend van een keten. Ook gemeente en projectontwikke laar Woonzorg Nederland zijn in middels uitonderhandeld. Woon zorg wil, zoals in de PZC van 14 oktober gemeld, alleen nog sociale huurappartementen bouwen. Maar de ontwikkelaar had ook moeite met de grondexploitatie. In het contract met de gemeente staat dat Woonzorg de grond niet zonder toestemming van de ge meente mag verkopen. Woonzorg wil die garantie niet langer dan tien jaar geven. Het ge meentebestuur gaat hiermee ak koord. Het artikel staat in het con tract om speculatie met de grond te voorkomen. „Bij ons is er geen reden eeuwigdurend goedkeuring te moeten verlenen," melden B en W. Brandweer Leo de Jonge geeft voorlichting over preventie. foto Ronald den Dekker door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Voorzichtig lopen drie kinderen op het kraampje van de brandweer af 'Zouden we kans maken op een gratis blocknote of rolleltje pepermunt?', hoor je ze haast denken. Aan brandweerman Leo de Jonge hebben ze een goeie. „Hier, neem maar mee hoor. Zeg maar tegen je vader en moeder dat ze deze naast de telefoon moeten leggen en dan komt het allemaal goed." Ondanks een wild klappe rend zeildoek en opwaaiende fol ders, hebben De Jonge en zijn col lega niet te klagen over interesse. „Het loopt niet storm, maar daar om heb je wel de tijd om met men sen in gesprek te gaan." Brandpreventie is het belangrijkste onderwerp. „De meeste mensen hebben wel rookmelders, maar we ten bijvoorbeeld niet dat je ze ook moet onderhouden. Elk jaar een nieuw batterijtje en even met de stofzuiger het spinnen rag en de stof weghalen." Ook adviseert De Jonge waar je de melders het beste in huis kunt aanbrengen. Zierikzee is de laatste in een reeks van tientallen Zeeuwse plaatsen waar in het kader van de Zeeuwse week van de veiligheid voorlich ting is gegeven. Ook de politie zou aanvankelijk van de partij zijn. Vanwege ander politiewerk moes ten ze echter op het laatste mo ment besluiten niet mee te doen. Tip? redactie@pzc.nl *Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel Havenplein 3 j 4301 JO Zierikzee i Telefoon (0111) 4159 b! E-mail deortoo@c^!orsathbtne.ril Ondanks het verbod had de Zierik zeese familie de giraffe tóch gevoerd. Door dankbaarheid overmand was het beest op de motorkap gaan zit ten. De directie van het Safaripark aanvaardde geen enkele aansprake lijkheid, maar bood de familie voor de schrik een etentje aan. Naar goed Brabants gebruik, hoorde daar een fesje wijn bij. Op de terugweg zette een motoragent de gezinsbolide aan de kant en informeerde bij pa naar de blikschade. Geheel naar waarheid vertelde deze over de giraffe. Echt waar?, sprak de agent en nam een al coholtest af. Het was al laat toen de familie per taxi Zierikzee bereikte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51