Biervliet wordt warm noch kö 3o| Gijsel en Boot hebben beste papieren Luis Suarez schenkt zijn Gouden Schoen 'Nijver' volleybalteam zorgt weer voor stunt Absenties breken Bottles/De Parel op Centrale verdediger Erik Adam waant zich zondag met 'zijn' Biervliet niet kansloos in het bekertreffen met Axel. remises tegen Oostburg en Robur. Trimloop Hulsterloo wordt voor 26e keer gehouden vrijdag 22 oktober 2010 Luis Suarez MIDDELBURG Luis Suarez schenkt zijn Gouden Schoen aan Voetbal Experience. De voetballer van Ajax kreeg de Gou den Schoen uitgereikt op het Voet balgala van het Jaar voor de 35 doel punten die hij vorig seizoen in de eredivisie maakte. Vanochtend overhandigt Suarez de schoen zelf in Amsterdam aan de directie van Voetbal Experience. De Gouden Schoen zal vanaf mor gen te zien zijn voor het publiek in Middelburg. HULST De volleybalsters van Nijver kunst stofkozijnen hebben voor de twee de week op rij een kampioenskan didaat verrast in de bedrijfscompe- titie in Hulst. Vorige week kwam Notaris Stolker niet verder dan een 2-1-zege, deze week overkwam Za- man Sport hetzelfde: 25-17,18-25 en 25-22. De voorsprong die Zaman Sport vorige week op Notaris Stol ker nam ging daarmee alweer ver loren. In de tweede klasse leed kop loper Saman assurantiën tegen Mul- tiklus de eerste nederlaag: 1-2. KWADENDAMME De driebanders van van Bottles/De Parel verloren met een verzwakte opstelling de uitwedstrijd tegen Steketee Schilders met 2-6. Zonder Christian de Mil en Theo Platjouw kon de Sasse ploeg geen vuist maken in de Zeeuwse derby en ging in Kwadendamme roem loos ten onder. Robin Claerhoudt wist zijn partij nog wel te winnen, maar Tony Dobbelaere, John Bakker (met één punt verschil weliswaar) en Carlo van Dam redden het niet. Het is weer langebroekenweer, vindt Maurice. www.pzc.nl/blog/kustmarathonweblog BEKERVOETBAL Biervliet is al vier wedstrijden op rij ongeslagen: winst op Sluiskil en Clinge, door Jack Begijn BIERVLIET - Nuchter en een man van de cijfertjes. Dat is Erik Adam in het dagelijkse leven, maar ook als voetballer van zondag-vierdek lasser Biervliet dat zondag de be kerwedstrijd tegen Axel speelt. „Voor Axel komt de bekerwed strijd tegen ons goed uit. Die ploeg draait niet, heeft slechts twee punten en nog geen wed strijd gewonnen. Een overwinning op Biervliet kan ze zelfvertrouwen geven." Het lijkt wel een peptalk die trai ner Rinus Zegers aan zijn man schappen zou kunnen meegeven. Maar de grimas op het gezicht van de teamleider accountancy bij ac- con.avm verraadt meer. Erik Adam zet zijn ploeg weg als underdog met de hoop voor een verrassing te kunnen zorgen. „Wij hebben niets te verliezen", zegt hij. „Axel is normaal gesproken sterker, maar moet die status van derdeklasser wel waarmaken. Ik wil dus maar zeggen dat wij niet op voorhand kansloos zijn. Zolang de wedstrijd niet gespeeld is, zijn er mogelijkhe den. Wij nemen het duel in elk ge val wel serieus. Bij een bekerwed strijd staat er iets op het spel. Dat is toch net iets anders dan een vriendschappelijk potje." Erik Adam is geboren en getogen in Biervliet. De helft van de selec tie bestaat uit jongens die uit het dorp komen. „Ze zijn er dus nog wel", zegt hij met een knipoog vanuit een comfortabele stoel in zijn naoorlogse woning in Bier vliet. „Maar", voegt hij er aan toe, „zonder de jongens van buitenaf hadden wij nooit vierde klasse kunnen spelen. De spelers van bui tenaf zijn ook geen jongens voor slechts een jaar. Die blijven hier langer en worden daarom gezien als jongens van het dorp." Als voorbeelden geeft hij Timon van der Hooft, Tim Bogaart, Mark en Niek van Kou teren en Jordi Verstraeten. „Ook Arthur Scheele mag je in dit rijtje niet vergeten. Hij is uitgeschakeld met een blessu re, maar blijft wel aan de club ver bonden als grensrechter. Het geeft aan dat de sfeer goed is. In Bier vliet kunnen die jongens in het eerste voetballen. Bij Terneuzen zouden ze in het tweede spelen." Vorig seizoen werd Biervliet kam pioen in de vijfde klasse. „Niet met het beste voetbal, maar vooral omdat we een collectief vormen. Ploegen als IJzendijke, Sluiskil en Hulsterloo waren voetballend be ter, maar redden het niet. Het ster ke van Biervliet was dat we niet met elf man, maar met de hele se lectie de titel binnenhaalden." De haringkakers hadden bij aan vang van de competitie een brede selectie, maar gemor was er nauwe lijks. „Natuurlijk ben je als wissel ontevreden. Dat hoort zo. Maar de trainer, Patrick Boute, laat waar mogelijk spelers rouleren. Dat kan wanneer je gelijkwaardige spelers hebt. Een goede wedstrijd bete kent dus niet per definitie dat je een week later weer in de basis staat. En we hadden iedereen hard nodig door blessures, schorsingen en studieverplichtingen." Adam speelt bij Biervliet centraal in de verdediging samen met Tho mas Leurgans, die van Aardenburg overkwam. „Voor mij is het een ideale positie. Je hebt als laatste man een vrije rol en kan inschui ven wanneer dat mogelijk of ge wenst is. Ik moet het meer van mijn inzicht dan van mijn snel heid hebben. Thomas en ik voelen elkaar goed aan. Hij is kopsterk en heeft als verdediger al drie keer ge scoord in.de competitie." Biervliet beleefde, in tegenstelling tot Axel, een goede start van de competitie. „We spelen in de mid denmoot en hebben een ploeg om een zorgeloos seizoen te voetbal len. Dat is onze ambitie. Niet meer, maar ook niet minder." Be halve het collectief vindt Adam de kwaliteit en breedte van de selec tie en gezelligheid de drijfveren voor het succes. „Alleen tegen Steen (6-0) liepen we dit jaar in de val. Jong Ambon (1-1) en Oostburg (2-2) waren misschien wel beter, maar wij waren effectiever in het benutten van de kansen." Voor de beker schakelde Biervliet in de poule Hoedekenskerke, Krui- ningen en Hoofdplaat uit. Zondag wacht dus Axel. In Biervliet wor den ze er warm noch koud van. De druk ligt bij de Axelaars die hunkeren naar een succesje. Erik Adam zet zijn ploeg Biervliet weg als underdog met de hoop voor een verrassi NIEUW-NAMEN - De trimloop van de voetbalvereniging Hulsterloo uit Nieuw-Namen begint een klas sieker te worden. Morgen tekent organisator Gust de Block alweer voor nummer zesentwintig van de ze loop. Het is ook de tweede wed strijd van dit seizoen die meetelt voor het Zeeuws-Vlaamse Run nerscriterium. De wedstrijd wordt gelopen op een lastige omloop door de polders in de omgeving van het grensdorp. Er zijn verschil lende klimmetjes die het de deel nemers behoorlijk lastig kunnen door Herman Heuvink maken. Edwin de la Ruelle gaat als één van de topfavorieten van start. De eerste wedstrijd voor het Run nerscriterium, de Appelloop van twee wéken geleden in Axel, werd gewonnen door Jan Gowy. De Sas- senaar kan samen met enkele Bel gische lopers het De la Ruelle moeilijk maken. Er staan weer drie afstanden (4000, 6000 en 12600 meter) op het programma waarvoor de start wordt gegeven om 15.00 uur bij het complex van voetbalvereniging Hulsterloo. De Jeugdloop begint om 14.45 uur. AXEL - Op het motorcrosscircuit aan de Lageweg in Axel wordt za terdag de vierde wedstrijd gehou den om het Open Zeeuws Kam pioenschap (OZK) 2010. Deze als finale geldende wedstrijd wordt ge organiseerd door de RES Axel. In de MXi-klasse lijkt Roy Gijsel uit Heikant de beste papieren te hebben voor de grootste beker. Met nog twee manches te rijden heeft hij een voorsprong van 23 punten op teammaat Casper Ovaa uit Oost-Souburg. Martin Stroo plaatsgenoot van Ovaa bezet de derde plaats met 262 punten. Boy Stockman uit Terneuzen werd vo rig jaar Zeeuws MXi-kampioen. Bij de MX2 heeft Mark Boot uit Burgh-Haamstede de voorgaande zes manches gewonnen en lijkt de titel niet meer te kunnen ontgaan. Jordi van de Wiele uit St. Jansteen heeft nog kans om zijn vijfde posi tie te verbeteren. Goesenaar Stefan Hage werd vorig jaar Zeeuws MX2-kampioen. Niels Jansen uit Terneuzen heeft zo dicht bij huis een prima uit zicht op de titel in de klasse 85CC grote wielen. Het is spannend aan de top, want zijn naaste vervolger Guido Boone uit Oost-Souburg heeft slechts tien punten minder. Bij de 65CC lijken er ook podium plaatsen weggelegd te zijn voor de gebroeders Luca en Timo Dhanis uit Terneuzen. Luca staat derde bij de kleine wielen en Timo bezet de zelfde plaats bij de grote wielen. De (tijd)trainingen beginnen om 10.15 uur en de wedstrijden om 13.00 uur. Na afloop worden de kampioenen gehuldigd. Voor meer informatie over de stich ting RES: http://www.resaxel.nl/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48