PZC Proefproject is aanstekelijk CA Grootste vogelshow van Zeeland llillp|j£ ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 HULP IN HUIS Sneller en individueler Soms is het slim om eigenwijs te zijn. CAPPENDIJK TOYOTA 24 en 25 SP ÉV\ P '9Ï i Zorgservicepunt van start in ziekenhuis EODD ruimt nog eens 600 landmijnen op Rode Kruis krijgt drie noodhulpcontainers Alle jonge kinderen moeten lol maken en spelen 21 Vrijdag 22 oktober 2010 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het proefproject met huishoudelijke hulp in de Terneu- zense wijk Oudelandse Hoeve en in Sluiskil is vatbaar voor uitbrei ding. Wie hulp nodig heeft, krijgt die zorg sneller en ook beter toege sneden op de persoonlijke situatie. Het proefproject is maart begon nen en duurt een jaar. Welzijnsor ganisatie Aan Z en thuiszorginstel ling ZorgSaam Thuis, die het pro ject samen doen, zijn tot nu toe en thousiast over de resultaten. Aan Z en ZorgSaam Thuis hielden gisteren in buurthuis De Hoeve in de wijk Oudelandse Hoeve een in formatiebijeenkomst over het pro ject dat de naam Anders Bekeken heeft meegekregen. „Mensen moe ten normaal tien weken wachten voordat zij de gevraagde huishou delijke hulp krijgen", legde Nellie Rijk van Aan Z uit. „In Oudeland se Hoeve en Sluiskil kunnen men sen dat nu vrijwel direct krijgen. Ze hoeven de hulp niet meer tele fonisch aan te vragen via het Cen trum Indicatiestelling Zorg (CIZ*). Wij bezoeken mensen aan huis en kijken of en hoeveel hulp zij nodig hebben. Dat kan binnen een week geregeld zijn." De hulp is snéller beschikbaar en op maat, wat wel lean betekenen dat mensen minder uren krijgen toegewezen. Nellie Rijk vertelde dat het CIZ veelal standaard 3,5 uur aaneengesloten huishoudelij ke hulp per week toewijst. In het proefproject werkt dat niet zo. Als één uur in de week genoeg is of 'Go against the flow' in de Toyota Urban Cruiser, Vanaf €17.530,-. Met de stoere Ur ban Cruiser sla je nieuwe wegen in. Kies ook voor sterk design, pittige prestaties en - dankzij Toyota Optimal Drive- zeer laag verbruik. Kom langs voor een proefrit. Brandstofverbruik (2004/3/EC) 5,51/100 km (18,2 km/1) COa 129 gr/km. Today Tomorrow Toyota Mr.F.J. Haarmanweg 58 TERNEUZEN 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Auteurs eren bekendste Hulstenaar Jansenius met boek Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl pakweg drie uur verdeeld over meer dagen in de week, wordt de hulp nu zo toegewezen. „Onze me dewerkers hebben daar erg aan moeten wennen", stak Ankie van der Veeken niet onder stoelen of banken. „Zij zaten in een vast pa troon, werkten bijvoorbeeld nooit 's middags, zeiden dat ook niet te* willen. Maar wat bleek: als één van hun klanten toch 's middags hulp nodig had, gingen ze er ver volgens wel naartoe." Onderdeel van het proefproject is ook dat vrijwilligers meer worden ingezet bij klusjes, zoals een bel re pareren of uitleggen hoe een com puter werkt. Jn Sluiskil is dat van de grond gekomen. Vier al actieve vrijwilligers hebben daar een klus- sendienst gevormd. In Oudelandse Hoeve is het nog niet zover. Nellie Rijk opperde een dienstenruilwin- kel op te richten. Vrijwilligers kun nen daar klusdiensten aanbieden aan hulpvragers 'in ruil voor bij voorbeeld een ouderwetse, zelfge bakken taart'. De huishoudelijke hulp wacht be zuinigingen. Het proefproject is daar niet op gericht. „Het kan be ter met evenveel geld", gaf Nellie Rijk aan. Na 1 maart 2011 volgt een evaluatie van het project. Mogelijk wordt het daarna uitgebreid tot heel Terneuzen. Voor hulpen bete kent dit dat zij flexibeler moeten werken, niet meer een vast aantal uren bij een klant aan huis komen. „Dat zal een hele omslag vergen", voorspelde Ankie van der Veeken. „Voordat we iedereen daarin mee krijgen, zal er nog veel water door de Schelde stromen." IIi''M'fi- Erik van den Branden met een zwavelgele Dikbekcini van zichzelf. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr NIEUW-NAMEN - Vogelliefhebbers uit Zeeland en Vlaanderen verza melen zich dit weekeinde in ge meenschapscentrum De Kauter in Nieuw-Namen voor de vogelten toonstelling van vogelvereniging de Nachtegaal uit die plaats. De 56e vogeltentoonstelling van de Nachtegaal is de tweede in het seizoen en de grootste in de pro- TERNEUZEN In de hal van ziekenhuis de Honte in Terneuzen gaat op 1 november het zorgservicepunt van start. Ie dereen kan er terecht met vragen over de diensten van ZorgSaam. De medewerkers kunnen adviseren over de hulp die nodig is, de ma nier waarop men die kan aanvra gen en over mogelijke hulpmidde len. De opening van het service punt betekent dat de uitleen uit de 3-klank in de Willem Andriessen- laan verhuist naar de Honte. vincie. Bijna duizend vogels wer den gisteren door de keurmeesters gekeurd. „De kwaliteit is zeer hoog", rapporteert secretaris Erik van den Branden van de organise rende vereniging namens hen. Hij wordt dit weekeinde in het zonne tje gezet, omdat hij al een kwart eeuw bestuurlijk actief is binnen de club. Bijna de helft van de in zendingen op de tentoonstelling zijn tropische vogels en bastaar- CADZAND-BAD De Explosieven Opruimingsdienst Defensie vernietigt vandaag de zes honderd landmijnen die de afgelo pen drie weken in het toekomstige recreatiepark Cavelot bij Cadzand- Bad werden opgespoord. Dat ge beurt op de plek waar ze gevonden werden. Eind vorige maand wer den al zevenhonderd van zulke mij nen tot ontploffing gebracht. De ruiming van de zes gevonden vliegtuigbommen in het gebied ge beurt na de herstvakantie. den. Verder zijn er kanaries, zebra- vinken, parkieten en papegaaien te zien. De vogels zijn ingebracht door 51 vogelkwekers, waarvan tweederde uit Vlaanderen komt. De vogelshow is vandaag geopend van 18.30 tot 21.00 uur, morgen van 13.00 tot 21.00 uur en zondag van 9.30 tot 16.30 uur. Die laatste dag is er tot 12.30 uur een vogel- beurs waarbij handel kan worden gedreven. TERNEUZEN Het Rode Kruis Zeeland krijgt drie ingerichte containers die bij ram pen snel op de plaats des onheils kunnen worden ingezet als nood hulpcentrum. De containers zijn er gekomen met bijdragen van het Delta Zeeland Fonds en de bedrij ven Pladdet uit Biervliet en Elopak uit Terneuzen. Ze komen te staan bij brandweerkazernes in Terneu zen, Goes en Schouwen-Duiveland. Op 12 november worden de contai ners officieel overgedragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45