zeeland 13 kent Goes en is ervaren Vlissingen haalt met René Roep een echte burgervader binnen Daling werkloosheid in Zeeland zet door commentaar Veolia blijft op fsets voetvee r vrijdag 22 oktober 2010 wÊÊÈÈÈm 7 De namen van twee aanstaande y-i 11 burgemeesters werden GullC QCVCÏS gisteren bekendgemaakt René Roep typeert zichzelf als een echte burgervader. foto Ruben Oireel de Utrechtse gemeenteraad voor het CDA. Van 2001 tot 2005 was hij wethouder van Utrecht met de portefeuille onderwijs, grondza ken, wijkveiligheid en regiozaken. Verhulst brengt veel bestuurlijk er varing mee uit zijn Utrechtse pe riode. Hij deed er gecompliceerde projecten als stadsvernieuwing en verplaatsingen van (watergebon den) bedrijven. Ook op onderwijs gebied is hij gepokt en gemazeld. Daarnaast bezit hij een goed net werk. „Ik heb het grote stedenbe leid gedaan in Utrecht. In die rol leg je veel contacten in Den Haag." Verhulst noemt Goes een 'comple te, interessante' gemeente met en kele stevige dossiers zoals het spoorproject, de Goese Schans en een tweede aansluiting op de A58. Als 'aanjager' hoopt hij zijn steen tje te kunnen bijdragen om die projecten tot een goed einde te brengen. „Hij was gewoon de beste", zegt voorzitter Ellemijn van Waveren van de Goese vertrouwenscommis sie over de voordracht van René Verhulst. Hoewel de profielschets nadrukkelijk vrouwen uitnodigde te solliciteren (een kwart van de 22 kandidaten was vrouw), krijgt Goes toch een man als opvolger van burgemeester Dick van der Zaag. „We wilden de beste burge meester voor Goes. Ja, en dat is een man geworden." Van Waveren onderstreept dat Verhulst perfect aan de profielschets voldoet: een mensenmens, oprecht geïnteres seerd, een bruggenbouwer en be stuurlijk ervaren. En Zeeuw. „Hij droeg tijdens het sollicitatiege sprek manchetknopen met platte Goese knoppen. Hij drukte daar mee zijn Zeeuwse roots uit." Verhulst woont in Utrecht met zijn partner Desiré Meulemans. Hij heeft twee kinderen: Anna (19) en Ferdi (16). Verhulst han teert ook graag de pen: hij schreef kinderboeken en vier romans op basis van zijn dagboeken uit zijn Utrechtse periode, de tijd waarin de lokale partij Leefbaar Utrecht groot werd. door Miriam van den Broek en Wendy van den Hurk vlissingen - René Roep wordt de nieuwe burgemeester van Vlissin gen. De geboren Utrechter (57, CDA) is al negen jaar burgemees ter van Gilze Rijen. Daarvoor was hij zeveneneenhalf jaar burgemeester in het Limburg se Maasbracht. Dat werd hij na een ambtenarencarrière in het Frie se Dantumadeel en Schiedam. In die laatste plaats kreeg hij te ma ken met de sluiting van scheeps werven, waarbij volgens hem dui zenden mensen werkloos raakten. „Als je dan ziet wat in Vlissingen gebeurt, denk ik dat ik hier best wel een bijdrage kan leveren in op lossingen." Volgens de vertrouwenscommissie paste Roep het best bij de profiel schets voor de nieuwe burgemees ter van Vlissingen. Dat in combina tie met de ervaring die hij mee brengt, maakte hem volgens voor zitter Pim Kraan het meest ge schikt. „En als je vervolgens kijkt naar het mens achter het cv, dan moet dit een hele goede burge meester voor onze stad zijn." Roep typeert zichzelf als een echte burgervader. „Ik begeef me graag onder de mensen." Daarnaast is hij naar eigen zeggen ook een ma nager 'die beslissingen kan nemen als dat nodig is'. Roep is geen PvdA'er, zoals Vlissin gen dat al decennialang gewend is. Hij is van CDA-huize. Kraan: „We hebben nauwelijks naar de partij achtergrond gekeken. We hadden er allemaal vrede mee." Het burgemeesterschap van Vlis singen noemt Roep een enorme uitdaging. „Er is veel gedaan en er moet nog veel gebeuren." Doe wel en zie niet om. Geef in stilte. Dus kijk niet hoe de ontvanger met je gift omgaat en sla je niet op je borst omdat je helpt. Dit is al ja ren de cultuur. Steeds meer gulle gevers laten deze lijn los. Niet alleen in de Verenigde Staten waar zakelijke toppers als Bill Gates succes hebben met een nieuw soort geefcultuur. Ook veel vermo gende Nederlanders doen min der besmuikt over hun giften. Er is hier zelfs een top-30. Het blad Miljonair maakt er goede sier mee. Zelf gaan de meeste moderne weldoeners niet zo ver. De schroom is er echter wel vanaf. Veel gulle gevers staan tegenwoordig klaar met een toelichting. Deze nieuwe openheid is goed. Het is heel mooi als juist de mensen die een voorbeeldfunc tie hebben bij het vergaren van veel geld, laten zien dat je het ook weer op een goede manier kunt weggeven. Dat zal ieder een inspireren om naar vermo gen zijn steentje bij te dragen. VLISSINGEN - De komende jaren blijft Veolia Transport de exploi tant van het fietsvoetveer tussen Vlissingen en Breskens. Dit transportbedrijf heeft onlangs de gunstigste aanbieding gedaan. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben dan ook besloten de ex ploitatie te gunnen aan Veolia Transport. Behalve Veolia schreven Con- nexxion en Transit Systems in, de laatste is een van oorsprong Austra lisch vervoersbedrijf Eind 2014 lopen ook de drie bus concessies af, zodat de mogelijk heid dan open ligt om alle Open baar Vervoer in Zeeland in één keer op de markt te brengen. Wat zijn de kenmerken van een goe de burgemeester? Zeeuwse burgers geven hun mening, ww.pzc.nl/vidle© Vincent Sleuyter uit Vlissingen is tot dusver de snelste Zeeuwse rekenaar. Doe mee: www.pzc.nl/rekeBidictee MIDDELBURG - De daling van de werkloosheid in Zeeland zet door. Uit cijfers van het UWV Werkbe- drijf blijkt dat er 165 werkzoeken den minder zijn, vergeleken met vorige maand. Ten opzichte van vorig jaar is het aantal werkzoekenden met 518 ge daald, een percentage van 6,4. Onderling verschillen de Zeeuwse gemeenten nogal. Zo steeg de werkloosheid in de gemeente Tho- len met 22,5 procent en daalde de werkloosheid in Terneuzen met 22,9 procent. Zeeuws-Vlaanderen deed het toch goed met een daling van 16,3 pro cent in Sluis en 12,5 in Hulst. Min der ging het Goes (stijging van 11,1 procent) en Noord-Beveland (stij ging van 15 procent). Als het gaat om jeugdwerkloos heid doen Hulst, Sluis, Terneuzen, Kapelle en Reimerswaal het goed. Dat geldt dan weer niet voor Mid delburg en Noord-Beveland waar de jeugdwerkloosheid in een jaar tijd flink steeg. Landelijk is de werkloosheid in september voor de zevende maand op rij gedaald. Er zaten, ge corrigeerd voor seizoensinvloeden, 412.000 mensen werkloos thuis. Dat zijn er tweeduizend minder dan in augustus, zegt het Centraal Bureau voor de Statistiek. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl de Rechtspraak Rechtbank Middelburg RECHTBANK MIDDELBURG, sector civiel recht Inzake een bij de Rechtbank Middelburg aanhangige procedure inroepen huurbeding van het woonhuis aan de Nieuwendijk 33 (4571 LG) Axel, gemeente Terneuzen, wordt opgeroepen te verschijnen op dinsdag 9 november 2010 te 15.00 uur in het gerechts gebouw te Middelburg, Kousteensedijk 2, teneinde te worden gehoord: zij die verblijven in de woning of een gedeelte daarvan aan de Nieuwendijk 33 te Axel, gemeente Terneuzen, Nieuwendijk 33 (4571 LG) Axel. Een kopie van dil verzoekschrift kan worden verkregen ter griffie van de Rechtbank Middelburg, Kousteensedijk 2,4331 JE Middelburg, telefoonnr. 0118 677000. De griffier, J. Platteeuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3