in beeld als opvolger Theo Bos portie blessureleed te hebben gehad 33 Acht erin, trainer eruit EK korfbal Franco Peliizotti wil schade vergoed zien Derde keus Hagi opvolger Rijkaard Colin Montgomerie betrokken bij ongeluk Hoffman keert terug als ploegleider bij Riis Veldhuis maakt rentree in Aken vrijdag 22 oktober 2010 s&easi Vitesse speelde 63 wedstrijden onder Theo Bos. Bijna de helft daarvan (30 duels) werd verloren. Nadat eigenaar Merab Zjordania (foto) acht nieuwe spelers aantrok (Matej Delac, Nemanja Matic, Slobodan Rajkovic, Ismail Aissati, Nacer Barazite, Laryea KingstonMarcus Pedersen en Coeram Kashia), strandt nu de trainer. door Gerard Borgman vind het jammer dat ik niet meer tijd heb gekregen, omdat ik het idee had foto Ade Johnson ARNHEM - Het ontslag van hoofd trainer Theo Bos is de volgende stap van de nieuwe Georgische ei genaar Merab Zjordania in zijn streven een topclub te maken van Vitesse. De aftocht gisteren van 'Mister Vitesse' Bos maakt de weg vrij voor de komst van een coach uit het eigen circuit van de Georgi sche clubeigenaar. De topkandida- ten voor de vacante trainerspositie zijn zijn vrienden Johan Boskamp, Shota Arveladze en de Georgische bondscoach Temuri Ketsbaia. Bos werd gisteren ontslagen van wege de slechte resultaten van de afgelopen weken. Zjordania wil dit seizoen achtste worden met Vites se, om via de play-offs Europa in te gaan. Na meer dan een derde van de competitie staat de Arn hemse ploeg echter op de zestien de plaats. Voor Zjordania reden hoofdtrainer Theo Bos per direct te ontslaan. De Arnhemse oefenmeester kreeg gisterochtend zijn congé. Bos kreeg de boodschap niet persoon lijk te horen van Zjordania, maar van algemeen directeur P.aul van der Kraan en technisch directeur Ted van Leeuwen. Van der Kraan ontbood de trainer om half tien, waar hij het nieuws van zijn ont slag te horen kreeg. Zjordania wilde gisteren niet reage ren op zijn beslissing te breken met Bos. In een persverklaring stel de de club 'dat het besluit is ingege ven door de tegenvallende resulta ten'. Bos (45) was sinds januari 2009 hoofdtrainer bij zijn grote liefde Vitesse, die hij als speler en (jeugd-/assistent-)trainer voor heen al jaren had gediend en had nog een contract topt 2012. „Ik ben uiteraard zeer teleurgesteld", reageerde Bos. „Ik vind het jam mer dat ik niet meer tijd heb gekre gen, omdat ik het idee had dat we op de goede weg waren. De beslis sing lag niet in mijn hand. Ik loop te lang mee in het voetbal om dat niet te beseffen. Het is jammer dat het hoofdtrainerschap nu eindigt bij Vitesse, maar het betekent abso luut niet het einde van mijn trai nerscarrière." Namens de clubleiding stelde Van Leeuwen: „Wij hebben deze beslis sing met pijn in ons hart genomen en zijn dankbaar voor alle inzet van Theo voor Vitesse. Er was en is een groot respect voor de club man, persoon en trainer Theo Bos. Theo zal altijd welkom blij ven bij zijn club." Assistent-trainer Hans van Arum en keeperstrainer Raimond van der Gouw hebben zich niet solidair verklaard met Bos. Het duo neemt voorlopig de taken over. Het is de verwachting dat Vitesse op korte termijn met een definitieve opvolger zal ko men. De grootste kandidaten voor de trainersfunctie zijn Johan Bos kamp, Shota Areveladze en de Ge orgische bondscoach Temuri Kets baia. De gisteren 62 jaar geworden Boskamp zat dit seizoen al meerde re keren naast Zjordania op het ere- terras van Gelredome. Hij heeft momenteel geen club. Boskamp was in 2006 al kandidaat om hoofdtrainer te worden bij Vitesse, maar toen ketste zijn komst af doordat hij niet over het juiste trai nersdiploma beschikte. Inmiddels heeft hij dat papiertje wel. Boskamp hoopt vandaag van de dokter groen licht te krijgen om weer op het veld te mogen staan. Hij kampte recent met grote pro blemen aan de knie. Net als Bos kamp hoort ook Arveladze tot de intieme vriendenkring van Zjorda nia. Arveladze is sinds dit seizoen hoofdtrainer van het Turkse Kayse- rispor. SSSSSS! SgS88W8!6888BgjS8j88S?B88fiS8B8SBBSB88 SSBBf^lBSISSSUSSSSSSSSB^SSeglSIStK &KHBSSE SS» S® ik wist wel vanaf het begin dat ik het EK zou gaan halen. Voor ge scheurde kruisbanden staat een ge middeld herstel van negen maan den. Die heb ik ook wel nodig ge had. Maar nu zijn we al bijna twaalf maanden verder. Ik heb niks overhaast." Al in mei begon Struik weer voor zichtig mee te trainen bij Oranje. In juni ging ze met de selectie van bondscoach Jan Sjouke van den Bos ook 'gewoon' mee op trai ningsstage naar China. „Maar pas in augustus heb ik weer voor het eerst een wedstrijd gespeeld. Ik merkte dat ik nog wel wat angstig was, maar dat ben ik nu wel zo goed als kwijt. Maar rücksichtslos een duel met een heer aangaan, doe ik niet meer. Negen van de tien keer verlies je die toch. Ergens is het dus ook wel goed om meer over je acties na te denken." Struik, onlangs afgestudeerd als sportpsychologe, kan haar twee grote blessures niet verklaren. „De eerste keer kwam het misschien door overbelasting, al heb ik daar nooit signalen voor gehad. Bij de tweede keer was het botte pech. Ik kan nu moeilijk ontkennen dat ik blessuregevoelig ben, maar ik hoop toch dat ik mijn portie wel gehad heb." Op het EK is Nederland de huizen hoge favoriet. „In bijna geen ande re sport is het voor te stellen dat je makkelijk door de voorrondes heen komt", weet Struik, doelend op de wedstrijden tegen Duits land, Hongarije en Servië. „Daar om hebben we ons ook ten doel gesteld mooi korfbal te laten zien. Het is belangrijk dat we in eigen land laten zien hoe spectaculair de sport kan zijn." Voor Struik wordt het haar twee de EK. Vier jaar geleden was ze er in Hongarije ook al bij toen Neder land in de finale met 25-14 van Bel gië won. Suzanne Struik verdedigt voor het Nederlands team. Het EK korfbal duurt van 22 tot en met 31 oktober. Er doen zestien landen mee, verdeeld over vier poules. De voorrondes worden gespeeld in Leeuwarden, Almelo, Tilburg en Den Haag. De laatste zes toernooi- dagen - met de kwartfinales, halve finales en finale - zijn in Rotter dam. Alleen op 31 oktober wordt er gespeeld in Ahoy. Op de voor gaande dagen is het Topsportcen trum de plaats van handeling. Het EK is pas voor de eerste keer in Nederland. Eerder organiseer den Portugal (1998), Spanje (2002) en Hongarije (2006) het toernooi. Oranje won nog alle edities. In twee finales was België de tegen stander, in eentje Tsjechië. ROME Franco Peliizotti is gisteren door het Italiaans olympisch comité (Co- ni) vrijgesproken van doping. Er is volgens het Italiaanse antidoping- tribunaal niet genoeg bewijs dat de wielrenner heeft gemanipuleerd. In het biologisch paspoort van de 32-jarige coureur van Liquigas wer den afwijkende bloedwaarden ge constateerd. Peliizotti reageerde gis teren opgelucht en boos. „Ik ben zeer tevreden met deze uitspraak. Alleen heb ik wel lange tijd niet kunnen fietsen. Ik ga bij de UCI schadevergoeding vragen." ISTANBUL De Roemeen Gheorghe Hagi volgt de woensdag ontslagen Frank Rijk aard op als trainer van het Turkse Galatasaray. Hagi is oud-speler van de Turken. De Roemeen behoort tot de gouden generatie van de club die eind vorige eeuw vier op eenvolgende landstitels, de Uefa Cup en de Europese Super Cup won met Galatasaray. Hagi is derde keus nadat Hakan Sukur en voor malig Turks bondscoach Fatih Te- rim bedankten. Hagi stond in 2004 en 2005 o°k al kortstondig aan het roer bij Galatasaray. GLASGOW De Schotse topgolfer Colin Montgo merie heeft gisteren lichte verwon dingen opgelopen bij een auto-on geluk. Montgomerie was op een snelweg nabij Glasgow betrokken bij een ongeval met diverse voertui gen. De 47-jarige Schot kwam er net als de andere betrokkenen zon der grote schade vanaf. Montgome rie leidde het Europese Ryder Cup-team eerder deze maand naar een prestigieuze zege op de golfers uit de Verenigde Staten. KOPENHAGEN Tristan Hoffman keert als ploeglei der terug bij de wielerploeg Saxo Bank-Sungard. De formatie van teammanager Bjarne Riis maakte dat gisteren bekend op de website. Hoffman was in het verleden als renner actief bij Team CSC, de voorloper van Saxo Bank. Na het einde van zijn actieve loopbaan in 2005 ging hij daar als ploegleider aan de slag. Daarna verhuisde hij naar T-Mobi- le, dat later HTC-Columbia als sponsor kreeg. EINDHOVEN Marleen Veldhuis zwemt komend weekeinde in Aken haar eerste wedstrijden sinds de geboorte van haar dochter in juni. Ze komt in het 25-meterbad in de Duitse stad uit op de 50 meter vrij en 50 meter vlinderslag. Het Internationale Zwemgala in Aken geldt als voorbereiding op de Europese kampioenschappen korte- baan eind november in Eindhoven. Naast Veldhuis doen nog acht ande re zwemsters en elf zwemmers van de Nederlandse EK-ploeg mee in Duitsland. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35