9 iort31 Niels Slager moet rennen en vliegen Roy Cijsel en Mark Boot hebben beste papieren voor Open Zeeuwse titel De dagen van Niels Slager worden be heerst door voetbal. Hij voetbalt zelfbij Zeeland Sport en is trainer bij JVOZ. Van der Meet verliest in eerste ronde Luis Suarez schenkt zijn Gouden Schoen Zesde Voetbalschool bij Noad'67 vrijdag 22 oktober 2010 BEKERVOETBAL Zeeland Sport is één van de ne gen Zeeuwse clubs die in de com petitie nog ongeslagen zijn. W 'Vorige week ging dat fout, toen botste het Ik zat op de bank en liet blijken dat ik het er niet mee eens was.' Niels Slager door Michiel Bouwman VUSSINGEN - Maandag en dinsdag trainen, woensdag trainerscursus, donderdag en vrijdag trainen, za terdag de wedstrijd en zondag zelf voetballen. Een doorsnee-week van Zeeland Sport-speler Niels Sla ger, tevens trainer bij JVOZ Al. Over een drukke agenda en drijfve ren van het trainersvak. Gezien zijn weekplanning is het een klein wonder dat Slager (27) even tijd heeft voor een interview. Hot en her zijn twee woorden die hem prima passen. „Ik werk bij SMWO (Stichting Maatschappelijk werk en Welzijn Oosterscheldere- gio) Goes. Het combineren met het eigen voetbal en trainerschap is lastig. Ik werk tot kwart voor vijf om half zes sta ik op het trai ningsveld in Vlissingen. Da's ren nen en vliegen, maar ik heb het enorm naar mijn zin. Dan heb je sneller ergens iets voor over." „Met JVOZ Al trainen we vier keer per week en spelen we 's zaterdags een wedstrijd. Op woensdag volg ik de trainerscursus TC2 en zon dags voetbal ik zelf Dat alles kost niet alleen energie, je krijgt er ook energie van", zegt Slager. „Twee jaar geleden nam ik Vlissingen Ai over van Arsenio van Aerde. Ik had de intentie om door te gaan, maar het liep niet zoals het moest: de A's hielden op te bestaan. Toen heb ik een gesprek gehad met JVOZ en dat ging heel goed. Ze zochten iemand die overdag kon trainen. Ik ben daar de B2 gaan trainen en nu doe ik de Al." Bij de voetbalschool leert hij de fij ne kneepjes van het vak van Dolf Roks en de broers De Nooijer. „Van Dolf kan ik heel veel leren. Echt ongelofelijk, daar stond ik echt versteld van. Hoe simpel hij iets kan overbrengen... Dat geldt Bij de JVOZ leert Niels Slager de fijne kneepjes van het vak van Dolf Roks en de broers De Nooijer. „Iets wat altijd terugkomt is het beloningssysteem: de verliezende ploeg bij het afwerken moet bijvoorbeeld sprintjes trekken of opdrukken. Dat wil je niet, natuurlijk." foto Ruben Oreel ook voor Dennis en Gérard. Iets wat altijd terugkomt, is het belo ningssysteem: de verliezende ploeg bij het afwerken moet bij voorbeeld sprintjes trekken of op drukken. Dat wil je niet, natuur lijk." Slager, zelf centrale verdediger bij Zeeland Sport, is dus op weg om zijn trainersdiploma te halen. Maar ook de trainer heeft een trai ner en de vraag rijst of dat wel goed samen gaat. Slager: „Ik ben zo nu en dan eigenwijs, heb een ei gen visie. Mick (Vujovic, trainer van Zeeland Sport) is er heel posi tief in, hij vraagt wel eens of ik bij de training wil coachen of dat ik feedback wil geven. Vorige week ging dat fout, toen botste het. Ik zat op de bank en liet blijken dat ik het er niet mee eens was. Uitein delijk heeft hij goed gehandeld, deed hij het om me te prikkelen, scherp te krijgen. Zelf zette ik bij 1VOZ Al twee spelers op de bank omdat ze het team in de steek had den gelaten. Later in de week kwa men ze naar me toe: u had gelijk. Ik doe het niet om ze te pesten, maar om ze beter te laten worden. Khalid EI Hattach zei zaterdag in de PZC dat hij een speler is met een weerwoord. Ik heb hem ge traind bij Vlissingen Al en dat hij mijn naam noemt doet me wel wat. De bekerfinale van dat jaar vergeet ik nooit meer: Khalid scoorde toen vlak voor tijd de ge lijkmaker. Op zo'n moment be taalt het vertrouwen en energie dat je erin steekt zich uit. Heel mooi om te zien." De voetballende trainer moet zon dag met zijn ploeg op bezoek bij Steen, een bekerduel. „Ik heb er nog nooit tegen gespeeld", zegt Sla ger. „Ik denk dat het vooral een fy sieke ploeg is, dat zagen we vorig jaar ook in die klasse. Toen had den we moeite met de kopduels. Zij zijn de absolute favoriet, maar tegen Walcheren (2-0-winst) heb ben we het ook laten zien." Dan, om even in trainerstaai te spreken: "De bal is rond, hè..." door Herman Heuvink AXEL - Op het motorcrosscircuit aan de Lageweg in Axel wordt za terdag de vierde wedstrijd gehou den om het Open Zeeuws Kam pioenschap (OZK) 2010. Deze als finale geldende wedstrijd wordt ge organiseerd door de RES Axel. In de MXi-klasse lijkt Roy Gijsel uit Heikant de beste papieren te hebben voor - de grootste beker. Met nog twee manches te rijden heeft hij een voorsprong van 23 punten op teammaat Casper Ovaa uit Oost-Souburg. Martin Stroo plaatsgenoot van Ovaa bezet de derde plaats met 262 punten. Bij de MX2 heeft Mark Boot uit Burgh-Haamstede de voorgaande zes manches gewonnen en lijkt de titel niet meer te kunnen ontgaan, lordi van de Wiele uit St. lansteen heeft nog kans om zijn vijfde posi tie te verbeteren. Niels lansen uit Terneuzen heeft zo dicht bij huis een prima uitzicht op de titel in de klasse 85cc grote wielen. Het is spannend aan de top, want zijn naaste vervolger Guido Boone uit Oost-Souburg heeft slechts tien punten minder. Bij de 65CC lijken er ook podium plaatsen weggelegd te zijn voor de gebroeders Luca en Tirno Dhanis uit Terneuzen. Luca staat derde bij de kleine wielen en Tirno bezet de zelfde plaats bij de grote wielen. De (tijd)trainingen beginnen om 10.15 uur en de wedstrijden om 13.00 uur. Na afloop worden de kampioenen-gehuldigd. GLASGOW Tennisster Angelïque van der Meet uit 's-Heer Abtskerke is verrassend in de eerste ronde van het 25.000 dollartoernooi van Glasgow uitge schakeld. De negentienjarige num mer 376 van de wereldranglijst ging onderuit tegen de Engelse An na Fitzpatrick, die zo'n 170 plaatsen lager staat. De setstanden waren 7-5 en 6-3. MIDDELBURG Luis Suarez schenkt zijn Gouden Schoen aan Voetbal Experience. De voetballer van Ajax kreeg de Gou den Schoen uitgereikt op het Voet balgala van het Jaar voor zijn 35 goals in de eredivisie. Vanochtend overhandigt Suarez de schoen zelf in Amsterdam aan de directie van Voetbal Experience. De Gouden Schoen zal vanaf morgen te zien zijn voor het publiek. SINT-PHILIPSLAND Voor de zesde keer wordt volgende week (maandag, dinsdag en woens dag) de Voetbalschool Noad'67 ge houden. De voetbalschool is opge zet door de club uit Sint Philips- land om spelers uit de regio in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar drie dagen te laten trainen als professionals. Net als voorgaande edities is een aantal prominenten uit de voetbalwereld bereid gevon den trainingen te verzorgen. Dit jaar zijn dat onder anderen de oud-profs Richard Roelofsen, André Hoekstra en Bert Konter man. Ook dit jaar is de voetbal school gekoppeld aan het project Sport-jeugd en techniek, dat in 2008 de Richard Krajicek Founda tion Award Zeeland won. Luis Suarez LANGEBROEKENWEER Het is weer langebroekenweer, vindt Maurice. Zie: www.pzc.nl/ blog/kustmarathonweblog/ Kloetinge en SSV'65 in balans. Lees erover op het weblog RudeStats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33