Een wankelende kampioen en Rutten ziet experiment met Reis en 28 De Bruijn heeft in theorie nog kleine kans Leonardo op de bank WK DRIEBANDEN De tweede speeldag van het WK driebanden zit vol hoogtepunten. Over een koele kikker, een wan- 0p het WK driebanden komen sPelers uit 23 kelende wereldkampioen en een balende Belg. spelers koPhPer, Nederland leven vier biljarters. vrijdag 22 oktober 2010 SLUISKIL - Jean Paul de Bruijn boek te gisteren zijn eerste en waar schijnlijk ook meteen laatste zege öp het WK driebanden in Sluiskil. De Hulstenaar versloeg de jonge Egyptenaar Sameh Sidhom met 3-1 (15-10,15-10, 9-15 en 15-14). Op een plek in de achtste finales heeft De Bruijn, die woensdag al van Dick Jaspers verloor, alleen in theo rie nog kans. Sidhom kan zelf ook nog de laat ste zestien bereiken, maar daar voor moet hij vandaag dan wel met 3-0 van Jaspers winnen. De Bruijn kan het ticket voor de acht ste finales alleen nog bemachtigen als de Egyptenaar met 3-1 van Jas pers wint Zowel Sidhom als Jas pers moet dan ook nog eens op een moyenne van rond de 1.000 uitkomen. Die kans is bijzonder klein, weet ook De Bruijn. De Hulstenaar mocht dankzij een wildcard meedoen aan het WK. Enkele spelers die geen wildcard nodig hadden en op voorhand tot de outsiders werden gerekend, lie pen gisteren tegen een nederlaag op. De Turk Tayfun Tasdemir ging kansloos onderuit tegen Luis Avila uit Ecuador (0-3). Jef Philipoom, de Belg met een flinke schare supporters op de tri bunes, kon het niet bolwerken te gen Vinh Ly The. De Vietnamees won met 3-2. Philipoom moet daardoor vandaag met 3-0 of 3-1 van Raimond Burgman winnen om de poulefase te overleven. Marco Zanetti, de Italiaanse we reldkampioen van 2002 en 2008, worstelde zich langs de Colombi aan Carlos Villegas (3-2). De Frans man Jeremy Bury rekende af met de Ecuadoriaan Javier Teran (3-1) en Daniel Sanchez startte sterk te gen de Vietnamees Anh Vu Duong (3-0). Eddy Leppens, speler van Delta/Fast, maakte eveneens indruk. Hij versloeg de Egyptenaar Reyad Nadi met 3-0 en kwam uit op een moyenne van 2.500. BREDA - Leonardo begint van avond op de bank bij NAC Breda in de competitiewedstrijd tegen Roda JC. De Braziliaanse aanvaller is na een disciplinaire schorsing weer in genade aangenomen. „We zullen niet met hem starten en het is natuurlijk wel fijn om zo'n extra wapen nog achter de hand te hebben", liet trainer Gert Aande- wiel gisteren weten. NAC moet het tegen Roda JC stel len zonder de geblesseerden Anthony Lurling (knie), Ferne Snoyl (hiel), Tim Gilissen (lies) en Gabor Horvath (kuit). De Limbur gers missen middenvelder Anouar Hadouir, die vier tot zes weken aan de kant staat met een enkel blessure. Bij winst in Breda komt Roda JC op gelijke hoogte met kop loper PSV, dat 21 punten heeft. NAC staat met dertien punten op de achtste plaats. 0 r verschillende landen in actie. België is met vijf WMawMa e door Frans van den Nieuwenhof BOEDAPEST - Met een even noodza kelijke als verrassende ingreep is PSV gisteravond van koers veran derd. Trainer Fred Rutten koos in de tweede helft van de uitwed strijd tegen Debreceni VSC voor een speelwijze met twee diepe spitsen en die keuze leverde in Boedapest een uitermate belangrij ke Europese overwinning op: 1-2. Na een moeizame exercitie in het eerste bedrijf zette Rutten zijn be proefde tactiek overboord. Voor het eerst in zijn periode als trainer van PSV liet hij het vertrouwde systeem met drie spitsen varen en koppelde hij wonderkind Jona than Reis aan Marcus Berg. Die in greep was succesvol. Halverwege de tweede helft glipte Reis weg uit het centrum en zorgde hij na een voorzet die onderweg het hoofd van Balazs Dzsudzsak schampte, voor zoveel verwarring door voor de keeper op te springen, dat deze doelman Mindaugas Malinauskas zich totaal op de situatie verkeek en PSV op voorsprong kwam. In die actie kwamen alle bedoelin gen van het 4-4-2-systeem tot ui ting. De 'ruit' op het middenveld impliceert dat de buitenste spelers (in dit geval Dzsudzsak en Ibra him Afellay) wat meer naar bin nen knijpen en dat er aan de flan ken ruimte ontstaat voor de backs. Rutten speculeerde daar ook op. „We hadden het verdomde moei lijk om hun defensieve strategie te bestrijden", constateerde hij. „Door deze variant toe te passen, speelden we de boel wat meer uit elkaar en ontstonden er gaatjes. Met zijn techniek is Jonathan dan de ideale man om in een vol straf schopgebied erbij te hebben." Rutten gaf aan deze tactiek vaker te willen gebruiken tegen ploegen die zo gegroepeerd spelen. Voor Marcus Berg zou dit ideaal zijn. Hij is al een leven lang gewend te spelen in een twee spitsensysteem en bij PSV heeft hij, buiten zijn handige doelpunt in Charkov van drie weken terug, nog maar wei nig bijgedragen aan het spel. Berg is gewiekst in het afwachten van kansjes, maar in het combinaties pel nog nauwelijks van waarde ge weest. Óok gisteravond ontging het spel hem grotendeels. Berg onder scheidde zich alleen met een onno dige gele kaart in de 35e minuut. Omdat hij een tegenstander vast hield, mocht middenvelder Péter Czvitkovics een vrije trap nemen die voor zoveel onrust in de PSV-verdediging zorgde dat de mee opgekomen centrumverdedi ger Mirsad Mijadinoski van dicht bij kon scoren. Daarbij vergat Or lando Engelaar mee te springen, maar die maakte zijn fout binnen vijf minuten goed. Met een mooie passeerbeweging glipte hij voorbij József Varga om daarna met een stiftballetje de gelijkmaker binnen te tikken. Met Reis als invaller voor de onop vallende leremain Lens ontstond er meer druk naar voren. Het ge vaar kwam vooral van Balazs Dz sudzsak, die een gevaarlijk schot loste en Ola Toivonen bijna aan een doelpunt hielp. Debrecen kwam verder goed weg toen Mija dinoski een corner moest wegge ven na een fout van Malinauskas. Gaandeweg werd de dominantie van PSV groter en de dreiging van een tegenaanval kleiner. Debrecen had het laatste half uur vrijwel niets meer in te brengen te gen de ploeg van Rutten, die nu overtuigend aan kop gaat in groep I van de Europa League. Debreceni VSC-PSV 1-2 (1-1). 35. Mij adinoski 1-0, 40. .Engelaar 1-1, 66. Dz sudzsak 1-2. Scheidsrechter: Vollquartz (Den). Gele kaart: Berg (PSV). Aantal toeschouwers: 25.000. De al weer omgeklede Eddy Merckx geniet na van zijn overwinning op Alexander Salazar en kijkt naar de partijen van de concurrentie. De Belg zorgde voor één van de hoogtepunten van de dag door in zijn allereerste beurt meteen vijftien caramboles op rij te maken. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30