René Verhulst SP wil opheldering over rol minister bij fusie van Zeeuwse ziekenhuizen 2 10 Goudgraag PZC vrijdag rant 5 weken voor 15 euro! René Verhulst is vanaf december bur gemeester van Goes. De gemeenteraad in Vlissingen draagt Renc Roep voor. vrijdag 22 oktober 2010 door Ondine van der Vleuten Ik weet wat ik dit jaar als ca deau wil met Sinterklaas, Kerstmis en op mijn verjaar dag: goud! Het liefst natuur lijk zo'n glimmend Dagobert Duck-broodje, maar met een piep klein klompje ben ik ook al blij, hoor. Wie 't kleine niet eert, is 't grote niet weerd. Eind jaren tachtig heb ik, als arm lastig student, een loodzware sla- venarmband die ik nooit droeg als sloopgoud ingeleverd. Nu zou dat flink wat opleveren, maar toen was de goudprijs dramatisch laag. Het erfstuk leverde me des ondanks 350 gulden op, die ik ge lijk investeerde in een degelijke houten kast. Met goud heb je altijd een appel tje voor de dorst, wil ik maar zeg gen. Een paar jaar geleden stond er een jongen aan de deur. Hij duwde mij een kaartje in handen en zei geroutineerd: 'Uw kranten bezorger wenst u een gelukkig nieuwjaar'. Daarna strekte hij vra gend zijn hand uit. Weinig dingen maken me zo blij als een verse krant, bij mijn ont bijt, dus ik was even van slag toen COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen;@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzee!and@bndestëm-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zore Onderwijs, Educatie. Onroerend Goed1 T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant neet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersserv5ce of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12,00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse' Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV Publicatierecht beeldende kunst "via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal <namj een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekéningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om it iet persoonsgegevens. In liet colofon treft u nadere informatie aan ik bemerkte dat er helemaal geen geld in huis was om deze nijvere krantenbezorger te belonen voor zijn goede werken. Schuldbewust keerde ik de lege portefeuille om. „Kijk. Ik maak al tijd alles op. Echt, het spijt me ont zettend. Wil je geen halfVol zegel boekje van Albert Heijn? Of een mooi boek? Of nee, wacht - wat denk je van wat goud?" Ik pakte een klein plastic zakje, waarin de juwelier het overschot van reparaties gestoken had, en toonde het hem. „Kijk: goud! En goud verliest nóóit zijn waarde." Hij keek me even besluiteloos aan, besloot toen eieren voor zijn geld te kiezen en griste het zakje uit mijn hand. „Bedankt!" riep ik hem na. Mijn man kwam nieuwsgierig aangelopen. „Wie was dat? De krantenbezorger? Wat heb je hem gegeven? Restjes goud? Nou, daar zal-ie blij mee zijn." Hij wees op zijn voorhoofd. Ik stevende beledigd de trap op naar boven. „Mij mag je altijd goud geven, hoor!", riep ik achterom. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Siebe Kramer werd in oktober 2002 benoemd tot burgemeester van de gemeente Kapelle. De VVD'er neemt op 17 december afscheid. BURGEMEESTERS PvdA'er Jaap Sala werd in 2003 bur gemeester van de gemeente Oost burg. Hij gaat, 62 jaar oud, op 1 juli 2011 met de vut. door Frank Balkenende en Raymond de Frel GOES - René Verhulst (50, CDA) uit Utrecht is vanaf 1 december burgemeester van de gemeente Goes. Verhulst werd van de 22 sol licitanten door de Goese vertrou wenscommissie het meest ge schikt geacht om Dick van der Zaag op te volgen, die na zeven tien jaar burgemeesterschap ver trekt. René Verhulst is 'erg blij en trots' dat hij burgemeester van Goes wordt. De directeur Bedrijfsvoe ring van de Faculteit Economie en Bedrijfskunde aan de Universiteit van Amsterdam: „Ik ben geboren in Kapelle en ging naar school in Goes, de Casembrootschool en het Christelijk Lyceum voor Zeeland. De regio is voor mij bekend ter rein. Ik had altijd de wens om te rug te keren in het openbaar be stuur, bij voorkeur in Zuid-Neder land. Dat het Zeeland is geworden, is natuurlijk mooi. Ik ben dan ook blij dat ik unaniem ben voorgedra gen." Na'zijn studie rechtsgeleerdheid in Utrecht ging hij aan de slag als di rectiesecretaris van de Stichting So ciale Woningbouw Utrecht. Daar na werkte hij bij het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond in Den Haag op het terrein van ar beidsverhoudingen, economie en milieu. In 1992 werd hij secretaris van het college van bestuur van de Universiteit Nyenrode. Vanaf 1994 maakte hij deel uit van CDA'er Dick van der Zaag was zeven tien jaar lang (van 1993 tot in 2010) burgemeester van de gemeente Goes. Hij vertrekt op 1 december. Wim Dijkstra werd eind 2007 tot waarnemend burgemeester van Vlis singen benoemd. De PvdA'er neemt op 26 november afscheid. René Verhulst, die 1 december aantreedt als burgemeester van Goes, heeft Zeeuwse wortels. Hij is geboren in Kapelle en ging naar school in Goes. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De Socialistische Par tij wil openheid van zaken over de rol van oud-minister Ab Klink (volksgezondheid, CDA) bij de fu sie van de ziekenhuizen in Vlissin gen en Goes. De Tweede Kamer fractie van de SP heeft vragen ge steld aan Klinks opvolger, Edith Schippers (WD). Kamerlid Henk van Gerven wil vooral weten of Klink betrokken is geweest bij de benoeming van Pie- ter Vierhout tot interimdirecteur. Het provinciebestuur ontkende die betrokkenheid eerder deze week nog, maar Van Gerven zegt aanwijzingen te hebben dat het verhaal klopt. „Dat zou opmerke lijk zijn: twee weken geleden zei de minister dat- de samenvoeging van de ziekenhuizen een zaak van de directie is en dat hij daar geen rol in speelt. Dat staat haaks op het bericht dat Klink betrokken is geweest bij de benoeming." Vierhout heeft, voordat hij lid werd van de raad van bestuur van het ziekenhuis, advies uitgebracht over de toekomst van de ziekenhui zen. „Een adviseur die advies uit brengt en die vervolgens zijn eigen advies uitvoert", zegt Van Gerven. „Terwijl dat advies ook nog eens controversieel was omdat mensen op Walcheren er niet blij mee wa ren. Dat is een bijzonder verhaal." De SP is nieuwsgierig naar de op stelling van minister Edith Schip pers. „Wij zijn het niet altijd eens met de VVD, om het eufemistisch te zeggen. Maar we hebben wel al tijd zij aan zij opgetrokken in onze strijd voor behoud van kleine voor zieningen. Dat kan ze nu waarma ken. Of dat gebeurt? Ik heb het ver moeden dat er binnen de coalitie al afspraken zijn gemaakt. Dat was te zien bij de stemmingen: de WD en de PW stemden tegen onze motie voor behoud van een intensive care in Vlissingen", aldus Van Gerven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2