De veestapel zal helaas moeten verdrinken Olievervuiling 24 Vlissinger krijgt celstraf voor roofoverval Gouda LEKKAGE Opruimwerk zal nog weken duren Kantine van tennisvereniging in Rilland door brand verwoest Mededelingen van de waterschappen vrijdag 22 oktober 2010 door Henk Postma Domburg, 21 oktober 1944. Werken op zondag. Dat kan eigenlijk niet op Walcheren. Maar: „De nood dringt, dus praat nie mand hierover. Alles is nu een maal uit zijn doen", noteert Jaap Koppejan in zijn oorlogsdagboek. Er wordt weer uitgevaren. „Her en der, in Aagtekerke, Mariekerke en Meliskerke worden opvarenden af gezet, om vee te verzorgen en huis raad veilig te stellen." Ze proberen ook nog vee te red den. „Wisse ging maar liefst tot aan zijn borst in het water en sneed de touwen van de koeien, welke in de stal stonden door. Dreef het vee naar buiten, doch he laas, er was niets mee te beginnen, alle kanten zwom het heen. Er werd nog getracht een koe achter UITTIPS Uitgaan in de eigen regio? Kijk voor de uitagenda op www.pzc.nl/uit. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto 'lWMi.'liriBI de boot te binden, om zodoende de anderen te laten volgen, doch zonder resultaat." De beesten weigeren mee te gaan. „Verschillenden liepen in de stal terug, waar ze al dagen achtereen zonder goed water en zonder het minste voer hadden gestaan. Het was een troosteloze aanblik, en het horen van de in angst verkeren de loeiende koeien sneed een elk door merg en been." Als twee mannen op een vlot arri veren, wordt een nieuwe poging gedaan de beesten te redden. Maar ook die mislukt. „De eens zo glimmende veestapel moest aan zijn lot worden overge laten, en zal helaas moeten verdrin ken. Verschillende varkens, kalve ren e.d. lagen al te drijven", schrijft Koppejan in zijn dagboek. 's Nachts dreunt het hele huis van de explosies. „Verschillende malen gierden de granaten van de zware batterijen over het huis. Niet vaak vond in het verleden zo'n zware beschieting of bombardement, wat het geweest moge zijn, bij nacht plaats." door Claudia Sondervan RILLAND - De kantine van tennis vereniging Bathse Kreek aan de Bathseweg in Rilland is in de nacht van woensdag op donder dag volledig afgebrand. Volgens het bestuur van de vereniging is er sprake van brandstichting. „Er zijn duidelijke sporen van braak gevon den", zegt penningmeester René de Leeuw. „We missen bovendien het geldkistje. Het moeten dus in brekers zijn geweest, die de boel ook maar meteen in brand heb ben gestoken. Ongelooflijk." VLAKE - Waar eigenlijk tarwe inge zaaid had moeten worden, zal. ze ker twee jaar geen oogst meer van af komen, verwacht J. Nieuwen- huijse van het gelijknamige loon bedrijf in Kruiningen. Hij be bouwt de akker aan de Vlakeweg bij Vlake, waar woensdagmiddag ruwe olie de grond uitspoot. Een grondwerkbedrijf raakte rond 15.00 uur de transportbuis voor ru we olie, die tussen de Maasvlak te-terminal en raffinaderij Total in het Sloegebied loopt. Het bedrijf was daar drainagebuizen aan het plaatsen in verband met een repa ratie aan een Gasunieleiding. Er zouden daarbij zogeheten clickmel dingen gedaan zijn: peilingen naar de locatie van ondergrondse obsta kels. De transportleiding ligt op 1.30 meter diepte, het drainage werk werd op een meter diepte ge daan. „Mensen in de omgeving zeggen dat de grond hier aan het verzakken is, doordat de diepe turf- laag inklinkt", weet Nieuwen- Het bizarre is dat de brand door niemand is gezien. Dat komt waar schijnlijk omdat het sportpark, waar ook de voetbalvereniging zit, vrij afgelegen ligt. Pas in de vroege ochtend werd het onheil ontdekt door een lid van de tennisclub. De brandweer, die op dat moment werd ingeschakeld, kon alleen nog maar nablussen. Ongeveer tien jaar geleden is de kantine van de vereniging al een keer volledig afgebrand. Ook toen was er sprake van brandstichting. Verkiezingen De voorzitter van het stembureau van waterschap Zeeuwse Eilanden maakt op grond van het Waterschapsbesluit (Wsb) bekend dat: het protocol waarin de procedures zijn opgenomen die moeten waarborgen dat voldaan wordt aan de eisen en voorschriften van artikel 2.45 lid 1, 2 en 3 Wsb met ingang van 26 oktober 2010 ter inzage liggen op de waterschaps kantoren in Middelburg en Terneuzen; de stembescheiden voor de verkiezingen van de algemene vergadering voor waterschap Scheldestromen in de periode 12-23 november 2010 12.00 uur worden toegezonden aan de kiezers crp 11 en 12 november 2010. Daarnaast maakt de voorzitter bekend dat in het kantoor van het waterschap in Middelburg openbare zittingen van het stembureau plaatsvinden op: 12, 15 tot en met 20 en 22 november vanaf 13.00 uur en op 23 november vanaf 11.00 uur voor de registratie van de retourenveloppen en voor de splitsing van de retour enveloppen en de enveloppen met stembiljetten erin. 23 november vanaf 12.00 uur en 24 en 25 november vanaf 8.00 uur voor de verwerking en de telling van de stemmen. donderdag 25 november 2010 om 19.00 uur om de voorlopige uitslag van de stemming vast te stellen. dinsdag 30 november 2010 om 10.00 uur om de definitieve verkiezingsuitslag vast te stellen. Afsluiting Duivelshoekseweg en Westlangeweg Vanwege wegwerkzaamheden sluit het waterschap tijdelijk een tweetal wegen af. Het gemotoriseerde verkeer wordt omgeleid. Fietsers kunnen gedurende de werkzaamheden gewoon gebruik maken van het aangrenzende fietspad. Het gaat om de volgende wegen: Van 1 tot en met 12 november zijn de Duivelshoekseweg en de Westlangeweg, vanaf de aansluiting met de rotonde rondweg Breskens (Sterreboschweg) tot de aansluiting met de rotonde aan de Westelijke Dwarsweg afgesloten. In Nummer Eén zijn geen werkzaamheden en de dorpskern blijft dus bereikbaar voor alle verkeer. Van 15 tot en met 30 november is de Westlangeweg tussen de aansluiting met de rotonde aan de Westelijke Dwarsweg en de aansluiting met de bebouwde kom van Hoofdplaat afgesloten. DEN HAAG - Een Vlissinger (41) die was betrokken bij een roof in een hennepwoning aan de Bontekoe- singel in Gouda 8 augustus vorig jaar, is gisteren door de Haagse rechtbank veroordeeld. Hij behoorde tot een groep van acht verdachten die straffen kre gen van anderhalve maand cel tot aan negen maanden cel waarvan drie maanden voorwaardelijk. De Vlissinger was één van de mannen voor wie de rechtbank de hoogste straf in petto had. De overvallers leken het te hebben voorzien op de in de woning aan wezige hennepplanten, 250 stuks. Ook waren een laptop, een porte monnee en een camera meegeno men. Volgens de vrouw des huizes was er een pistool op haar gericht in haar slaapkamer. Het Openbaar Ministerie ver moedt echter dat de overval zich vooral richtte tegen de vriend van de vrouw, de eigenaar van de wo ning, die een zakelijk conflict zou hebben met de hoofdverdachte. Die hoofdverdachte (een 43-jarige man uit Breda), een helper (32) uit Wouw en de Vlissinger kregen de hoogste straffen. De Vlissinger be zat het pistool bij zijn aanhouding. De lagere straffen waren voor Bul garen die door de hoofdverdachte in een café zouden zijn geronseld. l OXITIMLX V\\ AARDE Het oorlogsdagboek van Jaap Komejan zie www.pzc.nl/oorfogsdagboek YERSEKE '"r^iiij,. Olielekkage op akker in de Breede Watering polder VLAKE Nishoek SCHORE Medewerkers van het waterschap en van Martens Scheepsreiniging bekijken Waterschap Zeeuws - Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Kennedylaan 1 4538 AE Terneuzen Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088 - 246 1990 info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen. Waterschap Zeeuwse Eilanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26