Met kleine stapjes op 'Oplossing voor plan Bestevaer is in het zicht' 22 Met een schop tegen een bal met daarop de acht millennium doelen is Veere de campagne gestart om burgers te betrekken bij wereldproblemen. De burgemeester verrichtte de aftrap. OKTOBER EN NOVEMBER W00NMAANDEN bij PAC Zonweringen Wethouder: 'Niks bouwen, dat is pas verkeerd' EODD ruimt nog eens 600 landmijnen Ongeluk in oostbuis Westerscheldetunnel vrijdag 22 oktober 2010 MILLENNIUMGEMEENTE Deze maand: van 15 okt. t/m 3 november GRATIS luxaflex raamdecoratie t.w.v. 250,00 bij aankoop van Finstral kunststof kozijnen (vanaf 2iso,G maximaal 1 bon per klant, niet voor lopende orders I PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118- Zonweringen KoiIJnen - lonvreringen door Wendy van den Hurk vlissingen - Bouwen voor leeg stand? Niks bouwen, dat is pas ver keerd! Vindt wethouder Piet Pol derman. En dus blijft hij Vlissin gen gewoon voorzien van nieuwe woningen. Maar eerst moet de im passe met de projectontwikkelaar van het Scheldekwartier worden doorbroken. De focus mag van gedeputeerde Harry van Waveren wel wat scher per op het Scheldekwartier. Hij vraagt zich af of alle bouwplannen nog wel uitgevoerd moeten wor den. Polderman niet. „Het zou dom zijn om te zeggen dat er ge noeg is gebouwd. Dan raak je als stad in een vicieuze cirkel. Hon derdvijftig tot tweehonderd nieu we woningen per jaar moet kun nen. Die zijn gewoon nodig. Als we de productie staken, krijgen de inwoners daar over een jaar of twintig last van." De leegstand wijt de wethouder aan 'het crisisbeeld'. „Daar heeft Vlissingen gewoon verschrikkelijk veel pech mee gehad. Net toen de bestuurscrisis voorbij was, kwam de bankencrisis. Het duurt even voordat alles tot je doordringt. Nu ligt alles stil. Daar is Vlissingen na tuurlijk niet uniek in. Toch heb ben wij alle kaarten gezet op Beste vaer, het eerste deelplan van het Scheldekwartier. We laten zien dat we gewoon doorgaan." O ja? Er is anders nog geen paal de grond in gegaan. „Nee, maar dat gaat wel gebeuren. Ontwikkelaars willen zekerheid. Die bouwen niet voordat er ver kocht is. Maar dat is het kip-en-ei-verhaal. Ik geloof juist dat er wordt verkocht, zodra er wat staat. Die impasse proberen wij nu te doorbreken. We zitten midden in de besprekingen en ik kan dus niets vertellen over de in houd. Alleen dat we dicht bij een oplossing zijn." Ook Polderman proeft scepsis over het Scheldekwartier. „Al snap ik daar niks van. Ik begrijp best dat je went aan het gebied, maar ik kom hier als nieuweling en denk: wauw! En waarom komen er an ders honderden mensen af op een open dag? Dat is bij andere projec ten veel minder, hoor. Ik probeer naar anderen daarom heel optimis tisch te blijven. Dat die marktpar tijen nu bijvoorbeeld een visie vor men, daar haal ik moed uit. Dat is namelijk écht bijzonder. Dat ze niet gelijk durven investeren, is er gens begrijpelijk. Besef goed dat de bouw een heel zware crisis te ver duren heeft. Tegelijkertijd denk ik dat ze het risico moeten durven ne men." Een landelijke reclamecampagne moet behalve Zeeuwen ook men sen uit de Randstad hun verhuis wagen naar Vlissingen d.oen stu ren. Polderman gelooft echt dat die mensen er zijn. Hij heeft het zelfs over 'flinke groepen'. „Er zijn er genoeg die de hectiek willen ontvluchten. Thuiswerkers, gepensioneerden, mensen van wie de kinderen net naar school gaan. Dat zie ik zelfs in mijn eigen vrien denkring. Die mensen vertrekken naar Almere. En op dat moment kunnen wij concurreren met de vi- nex-wijken daar. Eigenlijk zouden we daar Zeeuws-breed op moeten inzetten. Er zijn veel mooie projec ten. Ook veel met water. Alleen dan - sorry hoor - in the middle of nowhere." Uit het exploot dd. 19-10-2010 van A.A.A.M.G. van Damme, gerechtsdeur waarder te Terneuzen, blijkt dat ten ver zoeke van Osabuohen Osazuwa, wonend te Middelburg, aan Michael Adodo, zonder bekende woon- of verblijf plaats dan wel kantooradres of vesti gingsplaats in Nederland en daarbuiten,: is betekend de beschikking dd. 13-10-, 2010 gegeven door de Rechtbank; Middelburg, sector civiel recht, waarbij tevens bevel is gedaan binnen 2 dagen na betekening het in dit exploot gemeld bedrag te betalen. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115 - 613651. E: deurwaarders vandamme-holland.nl CADZAND-BAD De Explosieven Opruimingsdienst Defensie vernietigt vandaag de zes honderd landmijnen die de afgelo pen drie weken in het toekomstige recreatiepark Cavelot bij Cadzand- Bad werden opgespoord. Dat gebeurt op de plek waar ze ge vonden werden. Eind vorige maand werden al zevenhonderd van zulke mijnen tot ontploffing gebracht. De ruiming van de zes gevonden vliegtuigbommen in het gebied ge beurt na de herstvakantie. door Selma Osman Een eerlijkere wereld en een eerlijkere verdeling van voedsel. Dat klinkt vreemd uit de mond van de burgemeester van een platte landsgemeente als Veere. Rob van der Zwaag gaat nog een stapje ver der: „Wij als Veere gaan een bijdra ge leveren aan de milleniumdoe- len die in 2000 door de regerings leiders van de wereld zijn opge steld." Het hing al een tijdje in de lucht, maar sinds gisteren is het officieel: Veere is millenniumgemeente ge worden. De aftrap werd gegeven met een informatiemarkt in het ge meentehuis. Door bewust om te gaan met energie in huis en be drijf of door zich als vrijwilliger in te zetten voor ontwikkelingsprojec ten, kunnen inwoners een bijdra ge leveren aan de mondiale proble men. „Dit lijken kleine stapjes, maar doordat iedereen iets doet be reiken we samen het grotere doel van een eerlijkere wereld", moedig de Van der Zwaag zijn burgers aan. PvdA/GroenLinks-raadslid Tiny Jan Wagemakers, Oostkapelle „Ik heb pas een huis gebouwd en daarom ben ik hier. Er zou een subsi die op zonnecollectoren aankomen. Alles wat je vangt qua zon en wind helpt in de besparing van energie.. Ik heb voor die panelen een prachti ge plek op het zuiden. Energiebespa ren zit in je gedachten, net als spaar lampen gebruiken en de computer niet aan laten staan; het scheelt toch allemaal in de rekening." ELLEWOUTSDIJK In de oostbuis van de Westerschel detunnel is gisteren een eenzijdig ongeluk gebeurd. Het verkeer van Zeeuws-Vlaanderen naar Zuid-Be veland heeft daar enige tijd hinder van ondervonden. De oostbuis was tussen ongeveer 15.00 en 15.45 uur dicht voor alle verkeer. Daarna kon het verkeer er weer langs, aanvan kelijk met een beperkte snelheid. Het is niet bekend waardoor het ongeluk is ontstaan. Er was alleen materiële schade aan de betreffen de auto. Polderman zette het onderwerp in 2006 op de politieke agenda. Het duurde uiteindelijk nog drie jaar voordat het raadsvoorstel om Veere tot millenniumgemeente te verklaren werd aangenomen. Eind 2008 stelde Polderman pittige vra gen, nadat uit een evaluatie was ge bleken dat de gemeente nog maar weinig inspanningen verrichtte op het gebied van duurzaam inkopen en energiebeleid. „Er werden lang zame stapjes gezet, maar nog veel te weinig. De gemeente had duide lijk een zetje nodig." Zoals het meestal gaat met nieuwe dingen, had dit initiatief tijd no dig, legt Van der Zwaag uit. „De klimaatcrisis en de duurdere ener gieprijzen hebben meegeholpen. Iedereen die nu over de streep is, is enthousiast. Het levert de bur ger ook geld op." Terwijl de inwoners zich op de markt laten voorlichten over het energiezuiniger ma ken van hun woning en kunnen zien wat er in Veere gebeurt aan ontwikkelingssamenwerking, be seft Van der Zwaag maar al te goed dat de millenniummarkt vraagt om een blijvend vervolg. „Duur- Reinhold Jukkema, Middelharnis „Dit is een uitgelezen gelegenheid om Oikocredit te presenteren. Ik zit in de Zeeuwse werkgroep van die organisatie. Oikocredit gelooft in de kracht van arme mensen. We hel pen op alle continenten door zo gun stige mogelijke leningen te verstrek ken. Ik hoop dat bezoekers van de ze millenniummarkt iets gaan voe len voor het idealisme van Oikocre dit. Microkrediet werkt echt. Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder J.L. van Doorn d.d 29-09-2010 blijkt onder meer. dat t.v.v de naamloze vennootschap BLG Hypotheekbank N.V., gevestigd te Sittard-Geleen aan onder meer DE ONBEKENDE HUURDERS C.Q. ONDER HUURDERS VAN HET PERCEEL OF EEN GEDEELTE DAARVAN AAN DE ELKERZEESE- WEG 61 TE SCHARENDIJKE. is betekend het op 29-09-2010 aan M.H. Boot, wonende te Scharendijke, betekende exploot met betrekking tot de executie door rekwirante van de in dat exploot omschreven hypotheek op de onroerende zaak aan de Elkerzeeseweg 61 te Scharendijke, waarbij tevens is aangezegd dat rekwirante mid dels een verzoekschrift aan de Voorzieningen- rechter van de Rechtbank Middelburg een beroep zal doen op het (huur)-beding, zodat geïnsinu- eerden voormelde woning moeten ontruimen. Belanghebbenden kunnen een afschrift van dit exploot verkrijgen op één van onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 zaamheid moet standaard in ons beleid worden opgenomen. Consu menten willen dat ook. Dat zie je aan de bouw van de eerste C02-neutrale straat van Neder land, bij ons in Grijpskerke. Aan bod is veranderd in voor vraag." Voorzitter van de Veerse millen niumwerkgroep Theo Sinke ziet naast uitwisselingsprojecten met ontwikkelingslanden ook kansen in samenwerking tussen de ver schillende hulporganisaties. „Waar om zoekt iedereen apart naar vrij willigers voor ontwikkelingsprojec ten? We moeten collectief denken in plaats van ieder voor zich." Uitkeringsgerechtigden zijn wel licht bereid om zich in te zetten als vrijwilliger. „De gemeente zou daar in ieder geval actief naar moe ten vragen", vindt Sinke. Wethouder Chris Maas sprak giste ren de schooljeugd toe. Want: „Het besef dat je iets kunt beteke nen voor andere delen van de we reld, begint bij kinderen." Die heb ben zonder twijfel genoten van theatervoorstelling De Regendan ser, Afrikaanse dans en djembége- trommel. Dat alles natuurlijk met de bedoeling dat ze er ook iets van hebben opgestoken. Diana Jongens, Aagtekerke „Uit interesse naar wat er aan ener gie bezuinigd kan worden ben ik naar deze markt gekomen. Zomet- een naar de workshop '30 bespa ren. Ik doe mee!' De standby-stand vreet stroom, maar sommige compu ters hou ik liever aan. Benieuwd of daar een oplossing voor is. Verder wil ik even luisteren of er nog ande re stroomvreters zijn waar ik zelf geen erg in heb." MEEST GELEZEN 1. Vlissingen blijft maar bouwen 2. Pleidooi paviljoen Britannia (foto) 3. Man gewond na val van ladder STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24