PZC Geld is laatste redmiddel voor ziekenhuis Zït-u-goed? 22 en 23 ZORG Politiek moet directie nu steunen Zonweringen 26 en 27 Vernieuwd Nehalennia griezelig geopend fP v It Alleen deze maand bij Van Belle* almanak Safari - V m -J [t Met kleine stapjes op weg naar een eerlijkere wereld 21 Vrijdag 22 oktober 2010- door Maurits Sep middelburg - Hulp aan het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis bij het oplossen van de financiële proble men is nog de enige manier om een nieuw ziekenhuis op Walche ren te krijgen. En dus de enige ma nier om de ziekenhuiszorg op Wal cheren op peil te houden. Dat concludeert wethouder Albert de Vries van Middelburg. „Alleen als we .het ziekenhuis steunen bij verzoeken aan de Nederlandse Zorgautoriteit om te helpen bij het oplossen van die financiële problemen, is een ziekenhuis in de Mortiere nog mogelijk. Ais dat niet lukt, moet het uitgeklede zie kenhuis in Vlissingen openblijven en dan komt uiteindelijk de kwali teit van de zorg in het geding. Dat is een vervelende conclusie maar wel de realiteit", benadrukt De Vries. Volgens de wethouder overwegen de drie Walcherse gemeenten daar om gezamenlijk een brief te stu ren aan de raad van bestuur van het Admiraal De Ruyter Zieken huis (ADRZ) en de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) waarin wordt verwoord dat een financiële oplos sing de enige uitweg is uit de pro blemen. Het heeft, stelt De Vries klip en klaar, geen zin meer om als ge Actieperiodè: 1 oktober tot en met 30 november, v'raag uw Luxaflex*'1 dealer naar de voorwaarden. Designed by Luxaflex®. Inspired by ycu www.luxaflex.nl Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118-552010 www.paczonwèringen.nl Drachtdrager slaat brug tussen toen en nu Tip? walcheren@pzc.nl meenten brieven te blijven schrij ven naar de minister van Volksge zondheid en naar de Tweede Ka mer met verzoeken om te zorgen voor een volwaardig ziekenhuis op Walcheren. „Ik ben onlangs bij het Kamerdebat over het ziekenhuis geweest en ben erg geschrokken van wat de minister zei. Volgens de minister kan 'Den Haag' op maximaal drie dingen sturen: be reikbaarheid van het ziekenhuis binnen drie kwartier en daarvoor wordt desnoods een extra ambu lance betaald; kwaliteit, maar die is niet onder een bedenkelijk ni veau, integendeel; en als derde op financiën, maar daar ligt nu een vraag van het ADRZ om te helpen bij het oplossen van de proble men. Kortom, de raad van bestuur is aan zet. Als wij doorgaan met onze eisen in Den Haag neer te leg gen, wekken we bij onze inwoners de indruk dat de politiek over de toekomst van het ziekenhuis gaat en dat is echt niet zo. Daar moeten we dus mee stoppen. Het brieven schrijven naar Den Haag houdt ge woon op." De Vries vindt het hoog tijd voor 'verwachtingsmanagemenf. Niet alleen de politiek moet realistische verwachtingen scheppen, ook de raad van bestuur moet dat. „Dat is niet gebeurd, waardoor er nu on duidelijkheid is over de zorg op Walcheren." MIDDELBURG - De begin deze maand officieel geopende vernieuwde vestiging van scholengemeenschap Neha lennia aan de Kruisweg in Middelburg is gisteravond ook door de leerlingen ingewijd. De vmbo-ers deden dat met een groot Halloweenfeest. De scholieren had den er - met behulp van veel schmink - alles aan gedaan er zo griezelig mogelijk uit te zien. De feestavond werd geopend door een groep dansers die het nummer Thril ler van Michael Jackson bracht (foto). WEW 'i, 'I *Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel De verbouwing en uitbreiding van de Nehalennia-vesti- ging aan de Kruisweg heeft zo'n twee jaar geduurd. In die periode kon er geen les worden gegeven in het ge bouw. De vmbo-afdeling verhuisde daarom tijdelijk naar een school in de Merwedestraat. Nu zijn de 466 leerlingen terug aan de Kruisweg, in een grondig ver nieuwde school met veel ruimte, licht en kleur en mo derne lesvoorzieningen. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Ondanks het verbod had de Zierik- zeese familie de giraffe tóch gevoerd. Van dankbaarheid was het beest op de motorkap gaan zitten. De directie van het Safaripark aanvaardde geen enkele aansprakelijkheid, maar bood de familie voor de schrik een etentje aan. Met wijn. Op de terugweg zette een agent de gezinsbolide aan de kant en informeerde naar de blik schade. Geheel naar waarheid vertel de pa over de giraffe. „Echt waar?", sprak de agent en nam een alcohol test af. Het was al laat toen de fami lie per taxi Zierikzee bereikte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23