Harde zakenman, succesvol met zeep II van 1. Bart Becht 130 miljoen 2. Familie Van Vlie1 14,943 ini'j0 je kunt beweren dat rijke mensen makkelijk geld kunnen missen maar ze kunnen ook besluiten om niets weg te geven' 10 miljoen 10miljo«n 7 miljoen 4. vrijdag 22 oktober 2010 Onno Aerden, hoofdredacteur van het tijdschrift Miljonair Pieter Geelen Joop van den Familie De B'ick S. t Hij gaf dit jaar 130 mil joen euro aan her goede doel: zakenman Bart Becht. War weren we van de man die Nederlands gulste gever zou zijn en geld verdient met schoon maakmiddelen, medicij nen en condooms? door Dewi Gigengack Stel, je woont in Londen en bent in de supermarkt om wasmiddel te kopen. Dan moet je niet gek opkijken als een slanke man van middelba re leeftijd je vraagt waarom je dat product koopt en of hij met je mee mag om te zien hoe je de was doet. Die man is dan Bart Becht, topman in schoonmaakmiddelen met hart voor zijn vak. Dat hij dat doet, beweerde hij al thans in één van de zeldzame in terviews die hij vorig jaar gaf Bart Becht (54) houdt helemaal niet van publiciteit. De in Engeland wo nende Nederlander is bestuurs voorzitter van het Britse bedrijf Reckitt Benckiser, onder meer be kend van de schoonmaakmidde len Cillit Bang en Vanish, pijnstil ler Nurofen en Durex condooms. En hij is multimiljonair. Becht studeerde economie aan de Rijksuniversiteit Groningen, deed een master aan de universiteit van Chicago en werkte al in Duitsland, Italië, Frankrijk en Canada. Sinds elf jaar is Becht topman bij Reckitt Benckiser. Onder zijn leiding steeg de omzet van het bedrijf in tien jaar tijd van 3 naar 8 miljard pond. De nummer 1 op de lijst van gulle gevers van Miljonair wilde de sa menstellers van de top-30 niet te woord staan. Het liefst blijft hij buiten de schijnwerpers. Bart Becht Over zijn privéleven heeft hij altijd weinig losgelaten. We weten dat - hij is getrouwd en drie kinderen heeft. Zijn hobby's zijn tennis en golf en zijn herenhuis iets buiten Londen heeft dan ook uitzicht op een golfbaan. Als leidinggevende staat Becht bekend als iemand die recht op zijn doel afgaat. „Onze be drijfscultuur is zeker volhardend en gericht op actie", zei hij vorig jaar. „We zijn agressief als het aan komt op resultaten behalen, daar is geen twijfel over mogelijk." Ondernemerschap bij werkne mers is volgens de zakenman on misbaar voor succes. „We gaan niet uren om tafel zitten totdat ie dereen het met elkaar eens is. Uit conflict komen juist interessante, nieuwe ideeën. Daarom is ons be drijf ook zo multicultureel." In 2009 incasseerde de geboren Rotterdammer 93 miljoen pond (ruim 105 miljoen euro). Dat was het gesprek van de dag in Enge land. Maar Becht vond dat hij recht had op zijn beloning. „Wij betalen uit op basis van prestatie." Toch richtte hij enkele maanden la ter een fonds op, waarin hij direct 130 miljoen euro stortte. Het geld gaat naar goede doelen als Artsen zonder Grenzen en Save the Child ren. Voelde hij zich toch opgelaten over zijn vermogen? Hij zal het in ieder geval nooit zeggen. Begin de ze week kwam Reckitt Benckiser in opspraak. Het bedrijf kreeg een boete van 12 miljoen euro voor misbruik van zijn marktpositie. Ex perts adviseren investeerders nu om Becht een deel van zijn 105 miljoen terug te laten betalen. Inkomensopbouw Bart Becht De Nederlander Bart Becht staat aan het hoofd van de Britse schoonmaakgi- gant Reckitt Benckiser. Becht incasseerde vorig jaar ruim 105 miljoen euro. Resultaatafhankelijke opties en aandelen Bedragen x miljoen euro (2009) Basissalaris Bonus Overige regelingen, zoals pensioen Aandelenopties infographic CRW bron Reckitt Benckiser

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11