buitenland 19 at onder water Verbod op hoofddoek Turkije nog van kracht VN blij met ontdekking Afghaanse stemfraude Celstraf voor priester om genocide Rwanda Man wurgt zichzelf in vliegtuigtoilet 'Klinisch dode' vrouw ontwaakt Levenslang voor Saudische prins BBBBSSESSSS BBBB sss - «mm Thaise dorpelingen in de noordoostelijke provincie Nakhon Ratchasima wa den tot hun middel door het water. Een kwart van het land is inmiddels overstroomd bij de ergste watersnood in vijftig jaar. Twaalf mensen zijn om gekomen. gg jggg foto Rungroj Yongrit/EPA ANKARA - Het is de regerende Turk se partij gisteren niet gelukt vol doende steun te vergaren om een hoofddoekverbod op universitei ten op te heffen. Het is een heikele kwestie in een land met een secu liere wetgeving en een voorname lijk islamitische bevolking. Gisteren probeerde de partij van premier Erdogan de oppositie er van te overtuigen een gezamenlij ke parlementaire commissie te vor men om manieren te bestuderen om het hoofddoekverbod op te kunnen heffen. De grootste secu liere oppositiepartij - die opschor ting van het verbod op universitei ten niet afwijst - zei echter geen garanties te hebben gekregen dat het verbod in het primaire en voortgezet onderwijs van kracht blijft, evenals voor ambtenaren. De meeste Turken zijn moslim, maar de hoofddoek wordt door se- cularisten gezien als een symbool van de politieke islam. Elke poging de hoofddoek in scholen toe te staan, wordt door hen beschouwd als een aanval op de seculiere wet ten. Er zijn ook zorgen dat ophef fing van het verbod de druk op al le studentes doet toenemen om zich te bedekken. Premier Erdogan probeert sinds hij in 2003 aan de macht kwam res tricties op het gebruik van de hoofddoek af te schaffen. Gisteren benadrukte de openbaar aanklager van het Turkse hooggerechtshof dat het toelaten van hoofddoeken in scholen een schending van de wet is. Erdogans partij beschuldig de het hof daarop direct van in menging in de handelingen van het 'democratische parlementaire regeringsstelsel'. g msseess WBegB88t&88seB> mm. tïA"/ KABUL - Het feit dat de Afghaanse kiescommissie meer dan een mil joen stemmen van de recente parle mentsverkiezingen heeft ge schrapt, is in de ogen van de VN een goed teken. „De kiescommissie heeft onregelmatigheden blootge legd en ervoor gezorgd dat het pro ces transparant is", meldde VN-ge- zant Staffan de Mistura gisteren. De kiescommissie had eerder op de dag de voorlopige uitslag van de parlementsverkiezingen naar bui ten gebracht. Omdat veel meldin gen van fraude nog worden onder zocht, valt daar echter geen peil op te trekken en kan de kiescommis sie geen uistpraken over een moge lijke uitslag doen. Volgens commis sievoorzitter Fazil Ahmad Manawi hebben zeker 224 kandidaat-parle mentariërs mogelijk fraude ge pleegd. De stembusgang werd gehouden op 18 september. ARUSHA De Kamer van Beroep van het Rwanda-Tribunaal heeft gisteren de Rwandese priester Emmanuel Rukundo veroordeeld tot 23 jaar cel voor zijn rol bij de genocide in 1994. Vorig jaar had hij in eerste aanleg 25 jaar celstraf gekregen van het tijdelijke VN-hof in het Tanza- niaanse Arusha. De inmiddels 51-ja- rige katholieke priester had samen met Hutu-extremisten Tutsi's ge kidnapt die hun toevlucht hadden gezocht in een seminarie in het midden van Rwanda. Later dood den zij enkelen van hen. MANILLA Een 36-jarige man heeft zichzelf gis teren gewurgd in een vliegtuigtoi let. Dat meldde een woordvoerder van het Ninoy Aquino-vliegveld in de Filipijnse hoofdstad Manilla. Ste wardessen vonden de man tijdens de vlucht toen ze het toilet contro leerden voor de landing. Hij had zichzelf gewurgd met zijn jas. De Filipino was met de luchtvaart maatschappij Gulf Air onderweg van Dubai, waar hij werkte als tech nicus, naar zijn geboorteland. BORDEAUX Een vrouw die volgens dokters in een Frans ziekenhuis klinisch dood was, is enkele uren later wak ker geworden. Dat meldden Franse media gisteren. Patiënte Lydie Pail- lard werd voorbereid voor een be handeling, toen ze opeens haar be wustzijn verloor. Een dokter slaagde erin de vrouw te reanimeren en aan de beade ming te leggen, maar constateerde na beraad met andere dokters dat de vrouw klinisch dood was. Enke le uren later werd ze evenwel toch wakker. LONDEN Een Saudische prins is veroordeeld tot een levenslange gevangenis straf wegens moord op een bedien de. Dat heeft een rechtbank in Lon den gisteren bepaald. Een dag eer der was de 34-jarige Saud Bin Abdu- laziz Bin Nasir al Saud schuldig be vonden aan het vermoorden van de 32-jarige bediende. Diens stoffe lijk overschot werd in februari aan getroffen in een kamer van een Londens hotel. De man was in el kaar geslagen en gewurgd. donderdag 21 oktober 2010 Vraag nü vrijblijvend onze brochure aan op www.tulpkeukens.nl Actie is geldig bij aankoop van een nieuwe Tulp Keuken vanaf €7,000,- netto verkoopprijs. Actievoorwaarden op verkooppunt onder nummer T21.10:10 Amersfoort Brabantsestraat 6 T (033)-464 05 88 Amsterdam Villa Arena T (020) - 567 54 20 Drachten Dr. M.L. Kingsinge! 44 T (0512) - 54 1144 Goes Nobelweg 2-26 T (0113) - 21 62 30 Heerhugowaard J.J.P. Oudweg 4 T (072)- 576 03 33 Rijssen Ambachtsstraat 2 T (0548) - 53 06 00 Rotterdam Alexandrium III T (010) - 220 56 33 Veendam Transportweg 3 T (0598) - 63 23 63. Velserbroek Zeilmakerstraat 10 T (023)-539 06 81 Veenendaal Woonboulevard T (0318) - 52 99 44 .Woerden Jaap Bijzerweg25 T (0348)-46 25 00 Zie voor openingstijden www.tulpkeukens.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9