8l Britten woest over enorme bezuinigingen Kwart van Thailand Topreizen voor topprijzen! stipreizen.nl Frankrijk dreigt met paramilitaire interventie Regering stelt met spoedzaak toelating homo's in leger VS uit Londen zet mes in publieke sector Rondreis Turkije Cruise met de Norwegian Jade****H donderdag 21 oktober 2010 PAR8JS - De Franse regering is be gonnen de blokkades op te breken die actievoerders hebben opgewor pen bij brandstofdepots in het land. Drie depots in het westen werden in de nacht van dinsdag op woensdag onder dwang geo pend. Dat heeft de Franse minister van binnenlandse zaken Brice Hor- tefeux gisteren gezegd. Intussen lieten relschoppers in de Parijse voorstad Nanterre en in Lyon een spoor van vernieling na. Hortefeux dreigde gisteren met de inzet van de paramilitaire politie tegen relschoppers. Werknemers van Franse olieraffi naderijen blokkeren de brandstof depots al dagen uit protest tegen het plan van de regering om de pensioengerechtigde leeftijd te ver hogen. Door de blokkade zat dins dag een derde van de tankstations in het land zonder brandstof Verspreid over het land werden au to's in brand gestoken, winkel puien vernield en werd geweld ge bruikt tegen de politie. De minis ter zei dat in de afgelopen week 62 politiemensen gewond zijn ge raakt en dat maar liefst 1423 men sen zijn opgepakt. Een deel van hen wacht een aanklacht op ver denking van geweldpleging of plundering.De stakers en demon stranten ageren tegen het rege ringsplan om de pensioenleeftijd te verhogen van 60 naar 62 jaar. De ANWB had het gisteren nog steeds druk met telefoontjes van Nederlanders die hun herfstvakan tie willen doorbrengen in Frank rijk. Maar vooralsnog zijn er wei nig problemen voor Nederlands (vlieg)verkeer in en naar Frank rijk. WASHINGTON - De Amerikaanse re gering heeft een juridische spoed procedure aangespannen, zodat ze voorlopig nog geen homo's hoeft toe te laten in het leger. Een rechter in Californië heeft vo rige week bepaald dat de Ameri kaanse regering per direct een eind moet maken aan maatregelen tegen homoseksuelen en lesbien nes die voor het leger werken of werkten. Militairen die vanwege hun geaardheid zijn geschorst, moeten direct weer aan de slag kunnen, aldus rechter Virginia Phillips. De regering is nu in beroep gegaan tegen de uitspraak. Met de spoed procedure wil Washington toe stemming krijgen om voorlopig geen uitvoering te geven aan het vonnis. De uitspraak van de rechter in Cali fornië maakte een einde aan de le- gerpraktijk van 'don't ask, don't teil'. Daarbij mogen homo's in het leger dienen, op voorwaarde dat ze hun geaardheid voor zich hou den. De plannen van de Britse re gering om de komende vier jaar 81 miljard pond (92 mil jard euro) te bezuinigen heb ben schokgolven door het land veroorzaakt. door onze correspondent Yolanda Bobeldijk De Britse regering zal de komende jaren 81 mil jard pond (92 miljard euro) bezuinigen. Dit heeft de Britse minister George Os borne van Financiën gisteren be kendgemaakt. De sanering is no dig om het uit de hand gelopen be grotingstekort - met 11 procent bijna het dubbele van dat van Ne derland - terug te dringen. Door de maatregelen zal bijna een half miljoen overheidsbanen verdwij nen. „Het is een zware weg die leidt naar een betere toekomst", al dus Osborne. Alleen Volksgezond heid en Ontwikkelingssamenwer king worden gespaard, de andere ministeries moeten draconisch be zuinigen, vele meer dan 30 pro cent in vier jaar. De pensioenleeftijd stijgt in 2020 van 65 naar 66 jaar. Uitkeringen worden gekort, kinderbijslag wordt gedeeltelijk geschrapt en er wordt 1,8 miljard pond bezuinigd op overheidspensioenen. Politie budgetten gaan met 4 procent om laag. Ook de koningin blijft niet ge spaard: zij krijgt in de periode 2012-2013 14 procent minder. Volgens de Labourpartij zijn de maatregelen 'een enorm risico' en dreigt in Groot-Brittannië op nieuw een recessie. De vakbonden spreken over 'de vernietiging van de publieke voorzieningen'. Veel Britten vrezen voor hun toe komst, zoals Christina Campbell (58). Haar baan als onderwijsassis tente op een school in Londen staat op het spel, en daarbij zou ze dan ook nog de kinderbijslag voor haar 14-jarige dochter kwijtraken. „Honderd pond per maand, een groot bedrag om te missen", zegt Campbell. De banen van Andy Beech (42) en Howard Petterson (58), werkzaam aan de John Moores University in Liverpool, staan op de tocht door de korting op de rijksbijdrage. „Het collegegeld zal omhoog moe ten, het kost straks 9000 pond per jaar om te studeren", zegt Beech. Groot-Brittannië dreigt volgens hem 'een lage-kenniseconomie' te worden. „Desastreus voor de toe komst van ons land." Graham Bunn (39), werkzaam in de dagopvang voor gehandicapten in Shropshire voelt zich 'verraden'. „De gewone man betaalt voor wat die banken ons hebben geflikt. Ik zou willen dat de Britten wat bo zer worden en de straat op gaan. We kunnen een voorbeeld nemen aan de Fransen." BANGKOK - De ergste overstromin gen in Thailand in tientallen jaren tijd hebben ongeveer een vierde van het land onder water gezet. Dat heeft minister van Binnen landse Zaken Chavarat Charnvira- kul gisteren laten weten. Het do dental als gevolg van het snel stij gende water is opgelopen naar twaalf Reddingsteams helpen gestrande mensen met boten. Woningen en enorme landbouwvelden zijn over spoeld. Vier mensen kwamen om in de oostelijke provincie Buriram. Ook de zwaar getroffen provincie Nak- hon Ratchasima telde vier doden. Daarnaast vielen in de centrale provincies Rayong, Trat en Lopbu- ri enkele slachtoffers. Bewoners die aan de Chao Phraya rivier in de hoofdstad Bangkok wonen, be reiden zich voor op vertrek. De minister beloofde de hulp aan getroffen provincies te verdubbe len. Overstromingen Thailand Ruim twintig provincies door overstromingen getroffen. Laos Thailand Overstromingen ZfT Bangkok l Birma Cambodja infographic: CRW Video's en foto's illustreren de forse overstromingen supervoordelige 8-daagse rondreis Vertrek nov. t/m mrt. Inclusief: vliegreis, transfers, hotels Inclusief ontbijt en diner, rondreis ber bus. Het enige wal u ter plaatse nog dient te k betalen is 139 p.p. (ook de gratis meereizende persoon) voor A entreegelden, lunches en reisleidingservice. Langs o.a. Antalya, Cappadocië, Perge en Aspendos. '11,1,V. otdetiS1- Zie stipreizen.nl/trtC2 "ualte v°°rzom Zie stipreizen.nl/crnj9 9-daagse cruise incl. 1 nacht nabij Venetië Vertrekmei t/m okt. 2011. Inclusief: vliegreis, transfers, frdaagse cruise per 4-sterren-plus Norwegian Jade o.b.v. volpension, 1 nacht in hotel nabij Venetië incl. ontbijt. Keuze uit 2 routes: 'Griekse Eilanden' met o.a. Corfu, Mykonos en Santörlnf of 'Oostelijke Middellandse Zee' met o.a. Split, Dubrovnik, Athene en Izmir. 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.slipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. Calamileitenfond boek online of bel 020 - 66 22 222 itenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8