Anouk kan even niets, ATB-competitie start bij Stelleplas effeweg.nl 30 Sport zit in de genen, wordt vaak gezegd. Dit sportgen wordt overgegeven van generatie op generatie. Wekelijks zet de PZC sportende familieleden in de schijnwerpers. Vandaag in deel 1: Toon en Anouk van Tiggelhoven. Kijk op www.effsweg.nl of bel 0529-46 96 67 supervoordelige busreizen donderdag 21 oktober 2010 door Ben Hamieeteman ZIERIKZEE - Het doet wat vreemd aan. De moderne schel van het his torische pandje aan het pittoreske Rodedorp. Hij doet zijn werk ech ter uitstekend. In de schaduw van de middeleeuwse Nobelpoort wordt nog in de echo van de deur bel open gedaan. Toon van Tiggel hoven steekt zijn hand uit en een hartelijk welkom volgt. Vanuit het achterste gedeelte van de knusse woonkamer komt doch ter Anouk moeizaam aangestrom peld. De onfortuinlijke korfbalster is onlangs aan haar binnenmenis- cus geopereerd. En dat is nog niet -alles. Zij moet binnenkort ander maal onder het mes vanwege een afgescheurde voorste kruisband. Ze is minimaal voor negen maanden uitgeschakeld en kan het seizoen zodoende op haar buik schrijven. „Het lijkt wel een zwangerschap hè, die negen maanden. Ja, het is wel sneu en jammer, maar er zijn ergere dingen. Ik ga me er maar niet tegen verzetten", klinkt het re lativerend. En dat terwijl de nu 28-jarige Anouk van Tiggelhoven het dit sei zoen nog graag eens wilde probe ren bij haar tweede-grootste-liefde Tjoba. Na jaren voor All Ready te zijn uitgekomen, keerde de Zierik- zeese terug naar 's-Heer Hendrik skinderen, waar ze ook al bij de ju nioren actief was. „Ik wilde nog graag eens op niveau spelen. Daar om ging ik terug naar Tjoba: En misschien zelfs wel om er mijn korfbalcarrière af te ronden. Maar tijdens de eerste beste wedstrijd verdraaide ik heel ongelukkig mijn linkerknie." Vader Toon heeft ondertussen de koffie ingeschonken en installeert zich in de comfortabele fauteuil. Om vervolgens te zien dat dochter lief het moeilijk heeft met een openhartige vraag over haar korf baltoekomst. „Het is heel gek alle- maal. Ik ben op mijn vijfde begon nen en weet niet beter dat er op za terdag gekorfbald wordt. Door deze blessure twijfel ik en schiet het wel eens door mijn hoofd of ik nog wel door moet gaan. De komende tijd ga ik daar eens goed over naden ken. Ik ben altijd erg fanatiek en kan eigenlijk niet voor de lol in een lager team spelen", legt de blondi ne haar diepste gevoelens bloot. De renners gaan in 2011 weer glibbe ren op de Passage du Gois. Zie video op www.pzc.nl/blogs/tourdezelande De 6-0-overwinning van Nieuwdorp tegen WC'68 is een bijzondere. Zie Rude Stats op www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl door Warn die Vos HEINKENSZAND - Ook komend win terseizoen is er weer een Zeeuwse ATB-competitie. Hierin zijn tien wedstrijden opgenomen. De eer ste is zaterdag op het Stelle- plas-parkoers in Heinkenszand. Edzard van Ewijk uit Wol- phaartsdijk is de titelverdediger. De Belg Kevin Vleurinck werd vo rig jaar seizoen tweede in de eind stand. In totaal kwamen overigens maar elf renners in aanmerking voor een plaats in het eindklasse ment, omdat zij aan voldoende wedstrijden hadden deelgeno men. Bij de vrouwen is Christel Janssen uit Biggekerkek al verschillende ja ren oppermachtig. De eerste start voor de jeugd is za terdag om 12.30 uur, terwijl de se nioren en de vrouwen vanaf 15.15 uur gaan rijden. Kalender Zeeuwse ATB-competitie. 23 okt: Heinkenszand, 30 okt: Kortge- ne, 6 nov: 's-Heer Arendskerke, 13 nov: Wolphaartsdijk, 27 nov: Hulst, 4 dec: Wemeldinge, 11 dec: Kruiningen, 18 dec: Vlissingen, 15 jan: Ouddorp, 22 jan: Westerschouwen. Inclusief: Vermeld nu bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- per boeking. 2 overnachtingen in een 2-persoonshut, 2x ontbijtbuffet, 2x 3-gangendiner, lx lunch en vervoer per Tourist Class touringcar Inclusief: 3 dagen Kerst Bonn, Keulen en Essen v.a. €99s- 4 dagen Kerst Leipzig en Dresden...v.a. 8 dagen Kerst Boedapestv.a. €429„= De toeristische trekpleisters van Zwiid-Limburg! Bezoek Designer Outlet Roermond en ga op koopjesjacht. Geniet van het winterlandschap met schaatsbaan, reuzenrad en grand carrousel op het Vrijthof in Maastricht. Ontdek de ondergrondse kerstmarkten in Valken burg met de sfeervolle ambiance van 'A Christmas Carol'. Ook kasteel Arcen staat op het programma. \3 hotelovernachtingen, 3x ontbijt en vervoer per Tourist Class touringcar J 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt en diner, stadsrondrit Brig met de Simplon Express, treinrit Glacier Express, treinrit Mont Blanc Express en ^vervoer per Comfort Class touringcar kenoet van een neerönjsce ©©©ttocnt ©veir de Knjn! Ga met deze kerstcruise naar de kerstmarkten in Duitsland. Tijdens deze unieke reis verblijft u op een prachtig 4* cruiseschip. U bezoekt de kerstmarkten in Diisseldorf, Keulen en Bonn. Bekijk naast de gezellige kerstmarkten ook de prachtige Dom in Keulen! ten van ©e m©©nste iremrmen eer weren© s Deze reis brengt u naar de hoogste toppen van Europa! Ga mee met de Mont Blanc Express en geniet van het landschap en het uitzicht op de gletsjer van de Mont Blanc. Maak een stadsrondrit door Brig en bezoek Zermatt. Anouk van Tiggelhoven heeft waardering voor het bestuurswerk van haar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86