Casa Kippo de rust i de uitspraak' i@eland 121 Schaapherder wordt aangehouden zodra hij terug is in Nederland Gift voor Space Station ROSSEL Belgen op zoek naar chagrijnig ogende kip 1 De Stelhoeve herrijst uit zijn as Martha van Dam kampioen met zijdehoenders TAN DP ROTH ETICUS VOOR NIEUWE EN TE REPAREREN KUNSTGEBITTEN donderdag 21 oktober 2010 s Ook het kippenhok van Martha en Arie van Dam heeft een 'huisnaam' gekregen. tilroeoptiek walstraatSI vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl voelen ons hier vanaf de eerste mi nuut thuis. De sfeer in zo'n klein dorp is heel sociaal. Iedereen kent elkaar en we hebben goede bu ren." Het huisnaambord met Buten-Ge- weun er op verhuisde mee naar het nieuwe pand, dat geen naam had toen Martha en Arie het koch ten. Het kinderloze echtpaar werd verder vergezeld door drie honden en ruim 200 zijdehoenders en ha nen. Om die te huisvesten bouw de Arie achter de woning een tuin huis en een luxe kippenhok. Naar ontwerp van Martha die interna tionale faam geniet als fokker van zijdehoenders. Ze vindt ze mooi, rustig en zachtaardig. „Ze zijn gewoon leuk." Enkele honderden bekers en rozetten getuigen van het suc ces waarmee Martha van Dam al 37 jaar zijdehoenders fokt. Dagelijks is ze bezig met het ver zorgen van de ruim tweehonderd langharige kippen en hanen die in een luxe hok in de tuin achter haar woning in Sirjansland verblij ven. „Ik moet ze wassen föhnen. Aan mezelf 'tuttel' ik niet veel, maar ik vind het heerlijk om de kippen nauwkeurig te verzorgen." De dieren met hun lange veren en blauwe oortjes trekken internatio naal de aandacht. In 2008 werd Martha Europees kampioen zijde hoeders fokken en in Nederland werd zij al tien keer gehuldigd als algemeen kampioen van de Zijde hoenderclub. Zie ook www.zijdehoentjes.nl foto Izaak Verkeste Vanwege het succes van de zij dehoenders die zij fokt, krijgt Martha van Dam soms bijzondere telefoontjes. Behalve het televisie programma Man bijt Hond, dat on der meer kwam filmen hoe ze kip pen wast en föhnt, werd Martha benaderd door het Vlaams Cen trum voor Amateurkunsten uit Brussel. „Die Belg wilde weten of ik wellicht een chagrijnig ogende kip had die over haar schouder kon kijken. Daar wilden ze een fo to van maken. Ik heb geantwoord dat ze van harte welkom waren en dat de kippensoep klaar zou staan." Die soep maakt Martha overigens nimmer- van haar eigen kippen. „Die hebben zwart vlees, dat is ongeschikt." De foto, waar mee de Belgen vier uur bezig wa ren, kwam terecht op 200.000 pos ters waarmee mensen werden op geroepen om niet langer 'op hun creatieve ei te blijven zitten'. hechten aan lokale afdelingen. „Zij zijn onze ogen en oren." In Zeeland zijn nog behoorlijk wat gemeenten zonder SP-afdeling. Als het aan Roemer ligt, komt daar snel verandering is. Maar de partij stelt daar wel eisen aan. „Van slechte afdelingen heb je al leen maar last. Er moeten goede mensen zijn, die onze standpun ten op een juist wijze kunnen ver woorden. Wat dat betreft zit het hier in Tholen wel snor." Roemer maakte op de Markt in Sint-Maartensdijk nog een praatje met wat bewoners, al werkte het weer daar niet echt aan mee. Gis teravond was hij present tijdens een SP-avond in het Holland Huis in Scherpenisse, waar actuele the ma's werden besproken. door Lilian Dominicus HEINKENSZAND - Het ziet er voorlo pig niet naar uit dat de politie de onlangs ontslagen schaapherder Koen Pille zal aanhouden op ver denking van diefstal van de kudde. „Pille heeft Nederland verlaten en aangezien de zaak niet ernstig ge noeg is voor Interpol, zal er waar schijnlijk nu weinig mee gebeu ren. Pas als hij voet aan de grond zet in Nederland, kan de politie hem aanhouden", zegt voorzitter Jaap Gelok van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde in Hein- kenszand. De politie Zeeland bevestigt dat. „De herder zit inderdaad in Frank rijk en dus kunnen of mogen wij op het moment niets doen. Maar volgens de collega die de zaak in handen heeft 'pakken we hem zo dra hij de grens overgaat'. Nou ja, bij wijze van spreken dan", zegt een woordvoerster van de politie. Stichting Zeeuwse Schaapskudde deed vorige week aangifte tegen Pille wegens diefstal van de schaapskudde. De schaapherder, die wegens een arbeidsconflict al tien maanden met ziekteverlof was, werd op staande voet ontsla gen. Pille verhuisdê enkele weken gele den uit Nisse en wilde in stijl van het dorp afscheid nemen. Hij huur de een doedelzakspeler in en trok met alle 250 schapen naar Nisse, waar het dorp blij verrast reageer de. Vervolgens bracht hij de kudde netjes terug naar de wei. Pille was overigens tijdens deze actie nog of ficieel in dienst. Een origineel en sfeervol afscheid, vinden ze in het dorp. Maar stichtingsvoorzitter Jaap Ge- lok denkt er anders over. „Als ie mand jouw auto meeneemt zon der je toestemming te vragen, dan vind je dat toch ook diefstal?" Over de toekomst van de schaaps kudde - herder Carola van den Handel staat er al geruime tijd al leen voor én de gemeente Borsele heeft aangekondigd de schaaps kooi als bezuinigingsmaatregel te willen afstoten - wil hij echter niets zeggen. „Nee hoor, daar heb ik helemaal geen tijd voor. Mis schien op een later moment, nu niet." Schaapherder Koen Pille laat van uit Frankrijk weten dat hij toch wel geschrokken is van de nasleep in de affaire. „Het is waar dat het geen alledaagse actie is, maar dat dit zóveel aandacht van het be stuur zou trekken, had ik nooit ge dacht." WEMELDINGE - Langzamerhand beginnen de contouren van De Stelhoeve in Wemeldinge serieuze vormen aan te nemen. De Stelhoeve verwacht vóór Pasen de eerste gasten te ontvangen. Bijna drie jaar geleden brandde de monumentale schuur tot de grond toe af. Die wordt in oude luister hersteld met mendeuren en gepotdekselde planken. foto Willem Mieras GOES - De Stichting Space Station geeft vanmiddag in de aula van het ROC Goes, locatie Bessestraat om 13.30 uur en om 15.00 uur een bijzondere workshop over haar werkwijze. Space Station verzorgt bij het ROC sinds april dit jaar een toneelopleiding voor mensen met een complex meervoudige beper- king. De workshops omlijsten een korte plechtigheid waarbij voorzitter Ma rian van der Meij van de Stichting Space Station tweemaal een gift krijgt aangeboden. Marijke Tange man, moeder één van de deelne mers aan de opleiding, heeft geld verzameld met verkoop van plu che knuffels op haar camping in Burgh en tijdens de Burghse Dag. Verder heeft de 10-jarige Maura uit Den Haag, die elk jaar met haar fa milie op de fiets naar de camping in Burgh komt, zich ook ingezet voor Space Station. Zij organiseer de een sponsortocht. COLLECTIE 2010/11 MODERNE MULTIFOCALE GLAZEN AANGESLOTEN BIJ VELE ZORGVERZEKERAARS 50% op de complete bril

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83