'De buurman wilde helpen met4 Roemer geniet van 20 Zevende hobbymarkt in Dorpshuis Putmeet Tinbergen en Boysen verzorgen concert Rockcoverband Suck On This treedt op Mediteren en relaxen in de boswachterij 'Onderzoek mogelijkheden voor jachthaven' HUISNAMEN Schouwen-Duiveland kent veel bijzondere huis- en bootnamen. In deze serie worden ze belicht. De familie van Dam maakte het naam bord voor hun vorige huis, maar vinden het op hun huidige huis toepasselijker. meest gelezen wat vindt u? -- - ^'4 donderdag 21 oktober 2010 SCHARENDIJKE In Dorpshuis de Putmeet in Scha- rendijke wordt zaterdag voor de ze vende keer een hobbymarkt gehou den. Op deze markt zijn materialen voor uiteenlopende hobbys' te koop, zoals kaarten maken, bloem schikken, mozaïeken, strovlechten, sieraden maken en zeepkettingen maken. Kinderen kunnen de hele dag door tegen een geringe vergoeding deel nemen aan workshops. De hobbymarkt is van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. NOORDGOUWE In de middeleeuwse Driekoningen- kerk van Noordgouwe vindt zater dag vanaf 20.00 uur een concert plaats, verzorgd door Elske Tinber gen (cello) en Jörn Boysen (klave cimbel). De organisatie is in handen van Stichting Kamermuziek Schou- wen-Duiveland. Kaarten a 7,50 eu ro zijn vanaf 19.30 uur te koop in de kerk. Voor kinderen tot twaalf jaar is de toegang gratis. OUDDORP De Zeeuws-Vlaamse rockcover band Suck On This staat volgens de organisatoren van de live muzieka vonden in Dorpstienden voor een 'avond knallen en uit je dak gaan op de heetste en beste Nederlands en Engelstalige covers van nu en toen'. Het optreden van de band in het multifunctionele centrum begint zaterdag om 21.00 uur en is gratis te bezoeken. WESTENSCHOUWEN Onder leiding van meditatïespecia- liste Karin Roelofs en natuurgids Jan de Ruiter van Staatsbosbeheer kan er zondagmorgen gemediteerd worden in en om de boswachterij Westenschouwen. De bijeenkomst is tussen 10.00 en 12.00 uur en wordt, mits het goed weer is, in de buitenlucht gehouden. Verzamelen bij de Excursieschuur, Kraaijen- steinweg 140 in Westenschouwen. Opgeven via www.karinroelofs.nl. door Marijke Vael Ze spreken het nog steeds uit met een Rot terdamse tongval en de schrijfwijze is meer Flakkees dan Zeeuws. Maar het plezier dat Mart ha en Arie van Dam hebben in de huisnaam op hun woning aan de Lageweg in Sirjansland is authen tiek. „Buten-Geweun past precies bij ons om drie redenen. We wonen hier buiten Rotterdam, we wonen buitengewoon mooi vanwege de rust en ruimte van Sirjansland en onze slogan is 'Doe maar gewoon, dan doe je gek genoeg'. De 58-jari- ge wielgraafmachinist pendelt da gelijks op en neer naar het Botlek- gebied waar hij ijzer en kolen op graaft. Vroeger, toen het stel nog in hun geboortestad Rotterdam woonde, was die woon/werkroute een stuk korter, maar dat nadeel hebben ze er graag voor over. „We zijn in 1988 de drukte van Rotter dam ontvlucht." Martha en Arie vestigden zich toen in Oude Tonge en voelden zich daar thuis. Daardoor namen ze ook de uitdrukking 'da's buuten- geweun' over, een veelgebruikt stopwoord in Oude Tonge. „Onze buurman, Ron Braber, moest daar altijd om lachen. Hij zei: 'Jullie Rot terdammers kunnen dat niet uit spreken' en hij probeerde het ons te leren." Tevergeefs, maar het bracht Martha wel op het idee om die woorden als huisnaam te ge bruiken. „Plotseling dacht ik: 'Mis schien kan ik het niet goed uitspre ken, maar ik kan het wel schrijven. Ik zet het op een bord en noem ons huis zo! Ik zocht al een tijdje een huisnaam en ontdekte plotse ling dat de betekenis van 'buten ge- weun' daar perfect voor was. Het streepje zette ik er tussen om de verschillende betekenissen te sym boliseren." Het houten huisnaam schild ver huisde mee naar Sirjansland toen het stel daar in 1994 een woning kocht. Dat gebeurde toen Martha, hansweert - Inwoners van Hans- weert zouden graag zien dat er een jachthaven bij het dorp wordt aangelegd. Dat bleek deze week tij dens een druk bezochte informa tieavond over het integrale bestem mingsplan voor het dorp. De wens keert met enige regelmaat terug. In het verleden reageerde Rijkswater staat terughoudend. De wens blijft echter leven, bleek deze week. Vol gens wethouder Jaap Sinke zal het moeilijk worden, omdat de be roepsvaart vlak langs Hansweert komt. „Maar in de monding van het Kanaal door Zuid-Beveland zijn wellicht mogelijkheden, dus dat gaan we onderzoeken." die indertijd actief was als make laar en tegenwoordig als leider van nieuwbouwprojecten, het verzoek kreeg om dat huis aan de Lageweg 36 te verkopen. „Toen ik er binnen liep dacht ik: 'Als dit pand op Flak- kee stond, kocht ik het gelijk'. Al les was gelijkvloers en het had een grote tuin. Vervolgens kwam het sint-maartensdijk - Even weg uit de Haagse hectiek. SP-leider Emile Roemer genoot gisteren zichtbaar van zijn uitstapje naar Tholen. Hij was daar op uitnodiging van de lo kale SP-afdeling. Nadat hij zijn Thoolse partijgeno ten de hand had geschud bij bras serie De Zeester in Gorishoek trok het gezelschap gistermiddag op de fiets richting Sint-Maartensdijk. Daar onthulde Roemer de cara van, die de lokale afdeling onlangs heeft aangeschaft. „We gebruiken deze als we ergens actie gaan voeren of op een brade rie staan", zegt voorzitter Roland van Tilborg. Van Tilborg was opge togen over de komst van zijn par tijleider. Roemer werd in het voor jaar al uitgenodigd en zou ook ko men, maar er kwam iets tussen. Pas geleden kwam er alsnog een mailtje, waarin zijn komst werd aangekondigd. Roemer zei het heerlijk te vinden om even weg te i zijn uit Den Haag. „Tijdens dit soort tripjes zie je wat er echt leeft in de samenleving. Het is t een ze gen om het Binnenhof even te ver laten. Ik probeer dat zo vaak moge lijk te doen." De fractievoorzitter van de T\vee- de Kamerfractie toonde zich zeer tevreden over de Thoolse afdeling. „Een prima afdeling", is zijn me ning. „Ik heb hier veel enthousias te mensen ontmoet en de twee raadsleden zijn ook toppers." De SP-voorman zegt grote waarde te Onafhankelijk onderzoek wijst uit: Zeer hoge klantenwaardering voor Zorgstroom Daar zijn we trots op! T (0118) 68 40 00 www.zorgstroom.nl idee dat Sirjansland ook een goede plek was om te wonen. Ik ben de volgende dag terug gegaan met Arie en we hebben het gelijk ge kocht." Dit, ondanks het feit dat Arie van Dam in Oude Tonge, na zeven jaar, net klaar was met klussen om de woning daar helemaal naar hun zin te maken. „Ik bevestigde net de laatste isolatieplaat toen Martha over het huis in Sirjans land begon," herinnert hij zich. „Ik stond niet gelijk te juichen." Hoewel hij in de koop toestemde omdat zijn vrouw het huis zo graag wilde, had ook Arie van Dam nooit spijt van die stap. „We tmhh door Rob Paardekam 1. O'Moda gaat naar Business Park 2. Noodpijl blijkt Chinese ballon 3. Twijfel over meer winkels N'kerk Tot nu toe is 86% van de stemmers van mening dat de gemeente slecht communiceert. Stemmen kan nog! TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Martha en Arie van Dam „De sfeer in zo'n klein dorp is heel sociaal, ledereen kent elkaar en we hebben goede buren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 82