Brogum knoopt eindjes net aan elkaar deDRVKKERY Wie het laatst blaft. SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 POPPODIUM Tegen eind van het jaar is subsidiepot altijd leeg Stappen door de piassen Man gewond na val van ladder almanak Donderdag 21 oktober 2010 Ruim duizend nieuwe woningen minder in planning De buurman wilde helpen met de uitspraak Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - „Brogum failliet? Daar weet ik niks van hoor", reageert penningmeester los. van der Lin den fel op geruchten die over het Zierikzeese poppodium de ronde doen. Van der Linden steekt wel meteen de hand in eigen boezem over het ontstaan van die berichten. „Mis schien heb ik iets te krachtig ver kondigd dat het zo niet langer kan, want het is in deze laatste maan den van het jaar natuurlijk wel een kwestie van alle eindjes aan el kaar knopen." Volgens de penningmeester is die situatie al jaren zo, maar hij zou er graag verbetering in zien. Het geeft immers nogal wat onrust. „De subsidiepot is rond deze tijd vrijwel leeg en je hebt bijvoor beeld maar twee grote leveranciers nodig die het zat zijn wat langer op hun geld te wachten en je komt echt in de problemen." De penningmeester laat weten dat deze nijpende situatie met de ge meente is besproken. „Als de nood echt aan de man komt, wil zij ons wel de helpende hand bie den door nu al een voorschot op de subsidie van 2011 uit te keren. Van dat aanbod maken we liever geen gebruik. Dan weet je bij voor baat dat de problemen zich vol gend jaar eerder aandienen." Toch gloort er volgens Van der Lin den voor Brogum wel enig licht aan het einde van de tunnel. „Drie jonge mensen zijn toegetreden tot het bestuur. Zij hebben goede idee ën voor een betere exploitatie." Volgens voorzitter Frans Kruijff van Brogum brengen die plannen weliswaar niet direct geld in het laadje, maar zullen ze wel de in komsten volgend jaar verruimen. Als voorbeeld noemt hij het orga niseren van soosavonden op de vrijdag om de bezoekersgroep te verbreden. „Ook benaderen we de serviceclübs om hen te wijzen op de mogelijkheden van Brogum", vertelt Kruijff In de loop van ja nuari wordt de jaarlijkse gemeente subsidie op de rekening gestort en is er financieel weer wat lucht. Die subsidie schommelt al jaren rond de 30.000 euro, terwijl de kosten alleen maar hoger zijn geworden. Volgens Kruijff is het een kwestie van 'nog wat harder op onze tan den bijten' om Brogum ook de ko mende weken draaiende te hou den. Zelfs financiering vanuit de ei gen bestuursgelederen sluit hij niet uit. SEROOSKERKE - De regen komt met bakken uit de hemel. Op de akkers staan inmiddels plassen en in de natuurgebieden stijgt de wa terspiegel. Voor de koeien betekent dit wat vaker door de plassen banjeren of met de po ten in de blubber staan. De kans dat ze daar veel last van hebben is niet zo groot. Hun vacht beschermt ze tegen het water en in natuurgebied Tureluur zijn ver schillende hoge plekken waar ze kunnen lig gen om te herkauwen. Heel lang zullen de die ren overigens niet meer in de gebieden blij ven. Rond 1 november gaan de koeien weer op stal. foto Dirk-Jan Gjeltema Meer op www.pzc.nl/buutekieke Markt 51 Middelburg T0118 886 886 ZOUTELANDE - Bij een bedrijfsonge val in een loods aan de Molenweg in Zoutelande is gisteren een man gewond geraakt. Hij is door een traumahelikopter met ernstig hoofdletsel naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht. De man zou van een ladder zijn gevallen. Nade re gegevens over de identiteit van het slachtoffer kon de politie giste ren niet verstrekken. Ook over de oorzaak was nog niets bekend. Tip? redactie@pzc.nl Het was zo'n zonnige herfstzondag. Het terras van het strandpaviljoen was afgeladen met mensen die na een wandeling met de hond van een biertje of koffie genoten. De labra dors en sint-bernards waren al net zo druk in gesprek als hun baasjes. Het Duitse gezelschap besloot er een schepje bovenop te doen. Zodra de honden stil vielen, imiteerde één van de mannen met luide stem een Fran se bulldogwaarna de honden weer aan het blaffen sloegen. Schaterend keek hij om zich heen of zijn grap in goede aarde viel. Bij de zevende keer kreeg hij enkel nog geërgerde blikken toegeworpen. Toen het gezelschap eindelijk het terras verliet, kon een Zeeuw, die het spektakel had geobser veerd, het niet laten. „Sie vergessen etwas", zei hij tegen de Duitser, die op zijn beurt vragend naar de lege ta fels en stoelen om zich heen keek. „Ihre hund." do. 21 oktober, 19.00-20.30 uur voorlichting over E-books i.s.m. Z.V.U. meer informatie op: za. 23 oktober, 13.00-14.00 uur 0 Instore optreden van de Amerikaanse jazz zangeres Catherine Russell za. 23 oktober, 15.00 -16.30 uur Gilbert Isbin Scot Walton luit en bas www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79